Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #42556672 #65 üzenetére

    Igen így van, de ez egyetlen dolognak köszönhető, az Office-nak, és annak, hogy a Microsoft 3,5 év alatt a Windows 10-et feltupírozta "minden jóval". Ami alaphelyzetben más rendszereken ott van minimális erőfeszítéssel is.
    A Nagyvállalatokat nem annyira fogja érdekelni, ha spórolhat több 10 000 desktop PC-n, akkor meg fogja tenni. Nem fog vasmarokkal ragaszkodni hozzá, hogy kidobálja az ablakon a pénzt. Az igazán nagy tech vállalatok már évek óta 3 - 4 éve nem használnak Windows-t, az akaratosabbak, tiltják is, lásd Google, Amazon, Yahoo stb. Minek költene Windowsra?
    Ha ezt a többi vállalatnál is meg tudnák lépni, akkor Ők miért költenének Windows-ra, Office-ra?

    Szerintem nem holnap, de nem is jövőre lesz ebben komoly változás, de 8 - 10 év múlva már igen, a digitális analfabéták száma egyre kevesebb, a világ fejlődik, a userek száma nő, és ebbe a vastag operációs rendszerek pláne pénzért nem fognak komolyabb szerepet játszani a nagy tömegek számára. Szerintem.

    Persze a változás nem Magyarországon fog bekövetkezni először, mint inkább, Távol-Keleten, Usa, és a fejlettebb államokban, mondjuk még Dél-Amerika is modernebb felfogású, mint Kelet-Európa.

    A világ a cloud felé megy, hogy ez Privát Cloud lesz lásd a VW csoporté. Vagy Hybrid cloud, vagy más.

    Kisebb energiafogyasztással jár, ha nem kell fenn tartani nagy fogyasztású PC-ket, szervereket, és minden mást, nem kell fenn tartani egy halom desktop field engineer-t, és minden mást sem.

    Igen ma még nem, de ha megnézem az irányt, akkor bizony az nem a Windows, Linux, MacOS-nek fog kedvezni, mivel a Windows-ból van a legtöbb, ami ráadásul egyedüliként pénzbe is kerül, a Microsoftnak lesz a legnagyobb veszteni valója ezen.

    Szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák