Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Valdez #30 üzenetére

    Korábban használtam egy Samsung 49KS8000-et monitornak (is). Ez kontrasztban egész erős, felhősödés jelen volt de számomra nem zavaróan. Black crush és smearing nem tűnt fel, de én 14 éve VA paneles kijelzőket használok - azt szoktam meg. Ez papíron egy HDR1000-es készülék, de tökmindegy szerintem. Élvilágított LCD-n úgysincs ütős HDR, csak kevésbé vacak. :)

    Most egy LG 32GK850 a monitorom, szép homogén panellel. Gyakorlatilag nincs beszűrődő háttérvilágítás, korrekt a színhűsége, az IPS paneles ASUS PG279Q-hoz képest a kontrasztja is zseniális. HDR támogatás nincs, így a W10-es Plex kliens konvertál SDR-be, ha HDR filmeket néznék rajta a NAS-ról - amit HDR-képes eszközök is elérnek, ezért tartok rajta ilyen tartalmat. (A HDR támogatású LCD monitorok azért praktikusak szerintem, hogy ne legyen szoftveres konverzióra utalva az ember.)

    (A nappaliban van egy LG 65C8-am is. Azért megjegyzésként leírom, hogy az annyival jobb képet ad, hogy már szinte csak azon nézek filmet és azon is játszom. A monitor időközben gyakorlatilag egy netezős kijelzővé degradálódott, pedig FPS-t, RTS-t azon akartam tolni. Aztán inkább nem tolok ilyeneket. :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák