Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #7 üzenetére

    Ugyanez elmondható a kedvencedről is: cirka 23 év, aztán meg lehet nézni
    Pénzügyileg sikeres, de az értéke...

    Egy kicsit gondolkodjál már azon is el, hogy mennyi eszközben lehet fellelni egy ekkora értéket képviselő szoftvercsoportot -- jobbára ingyen.

    szerk: #8 ezek szerint a 98SE, ME, 2000, XP nem voltak párhuzamos fejlesztések :)

    [ Szerkesztve ]

  • negyedes

    addikt

    válasz FTeR #7 üzenetére

    Tudtam!!! Szinte gondoltam h nem birod megallni, hogy ne szolj be :Y

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • Raymond

    félisten

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "az én kedvencem már vagy 15+ éve elérte a legnagyobb sikert, amit el lehet érni"

    Szoval azota csak hanyatlik? Mert az akkor eleg sok mindent megmagyaraz :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz FTeR #12 üzenetére

    Ne flamelj légyszíves itt.

    Az érték és a költség abszolút nincs arányban egymással legtöbbször. Ha az összefüggés fennállna, akkor pl. a "Győzike-show" minimum fesztiváldíjakat nyerne. Azonkívül igazából outsider meglátásom szerint a Linux és a Windows nem igazán közvetlen versenytársai egymásnak. Kívülről nézve a dolgot: A Linux egy sok helyen alkalmazott oprendszer, amihez felhasználói felületet próbálnak több- kevesebb sikerrel gyártani, hogy a kevésbé hozzáértők is használhassák. Míg a Windows egy felhasználók kiszolgálására született oprendszer, aminek a technikai követelményekhez való alkalmazkodás okoz időnként gondokat. A Win versenytárs nélkül áll jelenleg a saját piacán, de más területeken nemigen tud megkapaszkodni. /Beágyazott oprendszerek például/

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • ujoimro

    tag

    válasz FTeR #7 üzenetére

    ...z egy csúcsteljesítmény vagy hihetetlen idő és energia pazarlás.

    Az "elpazarolt" időről azt mindenképp érdemes megjegyezni, hogy a fejlesztés évezredeinek nagy része szabadidős tevékenység. Ha nem fejlesztéssel töltenék akkor lehet, hogy mondjuk néznék a TV-t. Annál a fejlesztés azért kevésbé "pazarló".

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "az én kedvencem már vagy 15+ éve elérte a legnagyobb sikert" -- ohh valóban, én is használtam, de koszos lett tőle a kezem. Igazából a legnagyobb sikert akkor érte el, amikor sikerül valahogy elérnie, hogy megússza darabolás nélkül. Szerintem az a legnagyobb sikere; a modern piacgazdaság azóta is ámul.

    "a tied ugyanezen idő alatt csak apró örömöket szerzett magának." -- nyilván kifejtenéd bővebben, de szerintem a "kedvencem" köszöni szépen elvan már jó ideje.

    "Egy kicsit gondolkodj már el azon, h a "sorozat gyártott" szellemi termékeket nem egyedi érték szerint adják." -- he? Épp Vladi számolta ki -- hibásan :) -- mennyibe kerülhetne a fed9 (ugyebár vannak közös komponensek más disztrókkal is)

    "tehát míg linuxnál mindig az apró összetevőkről beszélünk és a párhuzamos fejlesztésekről (mint pl disztribek vagy épp a guik), addig windowsnál mindig a különböző évekre elkülönülő egymást követő verziókkal jöttök." -- nyilván nem egyszerű érteni, de: van ugye a kernel, ami mellé minden disztribútor azt tesz, amit jónak lát, mert van bőven választási lehetősége. Mivel egy adott feladatra rengeteg eszköz közül lehet választani, egy-kettőt becsomagol, ami a felületes szemlélőnek "felesleges" "párhuzamos" fejlesztés, valójában versenyképes alternatívák.
    Ugyanez a win esetében ugye központilag leszabályozott, így semmi másról nem beszélhetünk, mint -- adott esetben párhuzamos -- verziókról. ééted, mi?

    Meglepő módon a jómunkásemberek a disztribúció jellemzői alapján is tudnak választani maguknak, de ez is becsapós ám: hasonló a helyzet, mint az autógyártásban. Bár azt mondják mindre, hogy autó, választhatsz hogy melyiket szeretnéd inkább. Az csak a KGST idején volt, hogy 5 változat volt csak, illetve különböző évjáratok.
    Ellenben most veszel pl egy mitsubishit renault/volvo/ford alkatrészekkel. "Mennyi sok felesleges párhuzamos fejlesztés"

    Kemény dolog ez a nem központosított fejlesztési modell...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "apró örömöket szerzett magának."

    Nyugodtan tegezz. :))
    Több mint két éve csak fedorát használok. Részemről megérte a befektetett munka. :C

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #7 üzenetére

    Mindkettő. A legkirívóbb példa a felhasználói környezet meg az irodai csomag. Anno volt sok szép grafikus felület, de azok nem voltak integráltak, mert nem volt hozzá eszközrendszer, hogy integráltak legyenek. Elkezdték faragni a KDE-t, de a kde alapjának számító qt libraryt ronda licensszel adta ki a Trolltech. A linuxosok másik fele meg azért, hogy ne függjenek egy pénzessé tehető licensztől, összedobta a gnome-ot. Ma is él mindkettő. Azért feccöltek egy halom munkát a gnome-ba, hogy ne lehessen megfogni őket egy pénzes licensszel.

    Ez valahol jócskán pazarlás, valahol meg csúcsteljesítmény. A gnome belseje egyébként elég szép munka, olyan dolgokat is megoldottak benne, amit máshol nem kellett, pl. ha hálózaton bejelentkezel egy szerverre gnome alatt, a terminálodon megkapod az alkalmazások hangját.

    Szóval a gnome léte egy szép példa az open source felfogásra (és közben pazarlás). Az, hogy legalább három irodai csomag van linuxra, az már marhaság, jobb lett volna egybetolni az energiákat.

    szerk: #8 a párhuzamos fejlesztések nem vesznek teljesen kárba, mert versenyt csinálnak, ami a nyertesnek is jó. Ha nincs mivel versenyezni, eltunyulsz, lásd internet explorer 6. Az user szempontjából van előnyös része is, ha van választási lehetőséged.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #12 üzenetére

    Egy-egy disztrib kifejlesztése nem annyira nagy durranás és energia, főleg, ha azonos csomagkezelőre alapoznak. A hardver detektálást és a telepítő felületet szokta feltalálni minden disztrib kiadó, mint a spanyolviaszt, ez egy relatíve kicsi része a cuccnak, a benne levő szoftvereket csak lefordítani és becsomagolni szokás, ami megy automatikusan. Úgyhogy egy redhat után suse-t fejleszteni két-három ember pár havi munkája, nem egy nagy tétel.

    A cikkről annyit, hogyha szétnézel a neten, az alapjául szolgáló cikk szerzőjének elég sok írása előkerül. Az a fajta figura, aki mindig feltalálja a meleg vizet és jó nagy marketing zajjal reklámozza saját magát :) Node néha el kell férjen egy kis linux reklám is a nagy ms marketing gőzhenger mellett...

    Szerk: #17: a hatékonyság az relatív. Pl. a Ferrarinál sokáig volt, hogy volt az első autó, akinek nyerni kellett, meg volt a második, amelyikben folyamatos versenytesztek futottak. (Ez okozta azt az időnként vicces helyzetet, hogyha valami új fejlesztéssel nagyon betaláltak, akkor Irwine rommá verte MS-t (ez egy másik ms:) ) a pályán, egyébként meg rendszerint külön kategóriában mentek.) Emellett még volt a Ferrarinál házi tesztelő pilóta és házi gumitesztelő (!) pilóta is, mindkettő versenyszintű. Ők pl. papíron csak veszteséget termeltek, de ez kellett ahhoz, hogy a nyertes megoldást megtalálják. Kell pár elbukott linuxos projekt ahhoz, hogy kiderüljön, mi a jó. De gondolom ez megvan az ms-nél is, mert ha nem lenne, nem létezne service pack.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #36 üzenetére

    "a teljesítmény az, h 10+ éve 90% fölött tartja a részesedését" -- és ezt sajnos nem honorálták kellőképpen a bírósági ítéletben...

    "de mégha alá is esik, az akkor is az osx érdeme lesz és nem a linuxé." -- deeeehogy, ironikus módon az is a ms érdeme

    "hibahatár alatt stagnál a részesedése" -- gondolom ez a korábbi okoskodás fejlesztett változata
    "még szerver oldalon is megakadt 15% környékén, pedig sokkal nagyobb helyzeti előnyből indult." -- erre meg az előzőre is keserves tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a consumer-idiotizmus kemény meghatározója a piacnak. Általában egy cégnél nem a szakma dönt a platformok közt, és az asztali felhasználásnál is sokkal nagyobb szerepet játszik a játékplatform, meg a zoffisz.

    "pl windows 2 éves fejlesztési költsége mondjuk 2 milliárd. ekkor te bemész a boltba és megveszed 30 ezerért" -- hagyjuk már ezt a széllelbélelt igazságot, senkise kért 10 rugót a linuxért, pusztán szemléltették a kevésbé fogékonyak számára -- láthatóan hiába -- hogy ennyibe kerülne egy disztibúció nulláról való kifejlesztése zárt fejlesztési modellben egy cég számára.

    "továbbra sem érted, h mi a bajom azzal, h win verziókat vetsz össze disztribekkel. nincs olyan összehasonlítási alap, ahol suse = xp és redhat = vista." -- felesleges párhuzamos fejlesztésekről volt szó, mire én jeleztem h a különböző disztribúciók közti különbség nagyon nem 11mrd, hanem töredéke, és nem felesleges, mert választhatod/megkapod. Ellenben az 1-2 éven belül bedöglött win verziókkal, amiért ráadásul örömmel fizetett a júzer.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #40 üzenetére

    úgy jön ide a service pack, hogy a windowsokban is van olyan, hogy beleraknak az első kiadásba egy megoldást, ami a tesztlaborban jónak bizonyul, de később kiderül, hogy a tömegeknek jobb kellene. Akkor csinálnak a problémára egy másik megoldást, beteszik az sp-be és kiadják. Azt akartam ezzel mondani, hogy van párhuzamos fejlesztés az msnél is, ott sem mindig az a megoldás nyer a végén, amit elsőre próbáltak.

    A dolog úgy működik, hogy a novellnél meg a redhatnál is a disztribben levő cuccok igen magas százaléka külső forrásból jön. Még akkor is, ha gyakran kapnak pénzügyi támogatást a külsősök. Ami tisztán novell vagy redhat és specifikusan az, az nagyon kevés kód, azon a szinten hiába pazarlás a kódismétlés, nem oszt, nem szoroz.

    A cikkes felvetésem arról szól, hogy nem a linux, nem az alap cucc, hanem a fickó a kamu, aki az eredeti cikket megírta :) Kicsit olyan, mint Daniken, hogy egyszer részegen hazament, hozzávágta az asszony a teflonsütőt, és ebből írt egy 600 oldalas könyvet, amiben két mondat újdonság volt, az is a pofájába csapódó teflonsütő által okozott vízió, a többi körítés.

    btw: az az ms marketing elég rosszul sikerült... legalábbis az indexes meg a totalcaros gyerekek eléggé feketeöves fikázógépek, őket azért ennyivel nem lehet lekenyerezni :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz FTeR #40 üzenetére

    "h mindkettő mint vmi párhuzamos világegyetemben elvégzi ugyanazt minimális különbséggel."

    Nem egészen. Úgy tudom mindkettő fejleszt pl. a kernelbe. Azt mindkettő felhasználja. De vannak saját cuccaik, amit nem vesz át a másik.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #50 üzenetére

    A linux nagyon sokáig úgy fejlődött, hogy volt egy halom "önkéntes", akinek a napi munkájához kellett valami, megcsinálták, bedobták a közösbe. A másik megnézte, javított rajta, visszarakta a közösbe. Ezeket az embereket munkaadók fizették azért, hogy a munka menjen, melléktermékként fejlődött a munkaeszköz. Mindenkinek megtérült, hogy beadták a közösbe a munkájukat, mindenki segített a másiknak.

    Nem véletlen, hogy a kezdetek kezdetén a hőskorban a linuxban voltak területek (tipikusan a desktop), amik hagytak kívánni valót maguk után. Viszont, mivel sok internet szolgáltatónál dolgozó rendszergazda használta már, a hálózati kód nagyon pöpec volt mindig, annak a fejlettségi szintje mindig a többi előtt járt (jár) fényévekkel.

    Azóta lett pár cég, akik szerint desktopon is lehet pénzt keresni linuxszal, fejlesztik is, de ők már nem abban a hőskori modellben, mint anno.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz FTeR #43 üzenetére

    "nemrég volt nagy hír,h redhat üzleti ügyfeleknek új verzió után 1 év haladékot ad"

    Ezzel mire gondolsz?

    Másrészről meg: te pazarlásnak látod, én nem. Én a 20 féle vírusirtót látom pazarlásnak.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #55 üzenetére

    A fő kérdés, hogy minek vírusirtó?

    Linux pontosan egyféle van (mint kernel), desktop mostanára kétféle maradt, gnome és kde, a többi nem jellemző. Üzemeltetés szempontjából lassan eljutunk oda, hogy van deb meg van rpm alapú linux. A többi üzemeltetési kérdésben egyre inkább egy variáció marad, választanak a sok szabvány közül egyet és azt követik. Lassan egy-két választási lehetőség marad a fő kérdésekben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #56 üzenetére

    A hőskorban ők maguk voltak az ügyfelek. Mindig és kizárólag csak az ügyfél kívánságait teljesítették, más kérdés, hogy ezeket röviden megbeszélhették a tükör előtt:) teljesen életképes modell volt, csak az került a kernelbe, amire valóban szükség volt, de az jól. nem volt benne semmi csicsapicsa hal meg udev meg ilyen marhaságok...

    Amit leírtál, abban egyébként van igazság, más kérdés, hogyha te pont olyan vagy, mint a fejlesztők, pont azokon a területeken akarod a linuxot használni, ahol ők, akkor te igen jól jársz és azt érzed, hogy über módon kiszolgál a közösség. És ezt nem akarod feladni, lehetőleg soha. Ha meg nagyon messze vagy ettől, akkor gyakran arcraeshetsz...

    Mostanában kellene xml-t használnom... mindig visítva menekülök tőle...

    szerk:#59: mondom, azt, hogy van több cucc, nem lehet egyféleképpen értékelni. Ha azt nézed, hogy szétforgácsolódtak a programozói erőforrások, akkor pazarlás. Ha azt nézed, hogy verseny van és ez gyorsabb fejlődésre készteti a dolgokat, akkor jó. Egyszer ez, másszor az.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #17 üzenetére

    ha egy cég sajátmagáról mond jókat, azt többnyire kétkedéssel szokás fogadni.
    ld. pl. ms-fele "get the facts", ugye :)

    1-1 win verzió külön életet él és ms egyszerre 3 verziót is támogat, szemben azzal, h fél év után kinyírják a régebbi verziót (nemrég volt nagy hír,h redhat üzleti ügyfeleknek új verzió után 1 év haladékot ad), ami szinte össze sem hasonlítható egy win életciklusával (xp-ről nem is beszélve).

    a win es a linux teljesen mashogy fogja fel ezt, igy nyilvan nem lehet osszehasonlitani
    pl. igaz, hogy a ms evekig tamogat egy-egy verziot, de ra is van kenyszeritve, hiszen hiaba ad ki egy javitast xp-hez, azzal semmit sem tudsz kezdeni mondjuk w98 alatt

    ugyanez nem igaz a linuxra, ott eleve nem rejtelyes, senki altal nem ismert tartalmu service pack-ek garazdalkodnak a gepen, hanem a hibas csomagot javitjak, es a jo verziot felrakhatod, akar az 5 evvel ezelotti linuxodra is (persze ez nem minden esetben trivialis, de altalaban nem okoz gondot, foleg ha az egesz rendszert normalisan frissited, ahogy ms atyank is javasolja a vindozokhoz, ugye)

    magyarul attol, hogy mondjuk a RedHat 8 hivatalosan mar nem tamogatott, az rpm-csomagokat meg felrakhatod ra, frissithetsz kernelt, stb.

    arrol nem beszelve, hogy en az otthoni gepemre kb. 6 eve telepitettem a Slackware-t, azota egyetlen egyszer sem kellett ujratelepitenem az uj verzio miatt, egyszeruen csak frissitettem ra
    minden beallitasom megmaradt, gyakorlatilag ugyanugy mukodik minden, mint frissites elott (csak valamivel gyorsabban :D :R), csak eppen a rendszert alkoto programok (beleertve a kulonfele felhasznaloi programokat, akar jatekokat is) mar a friss verziok

    windows alatt ilyen upgrade eleve nem letezik, ott jo esetben par user beallitas megmarad, de a rendszer ugy ahogy van kicserelodik

    a részesedést lehet ugyanúgy mérni, mint a böngészőket...
    hogyan?
    pl. a cegnel, ahol most dolgozom, a jelenlegi projectben 26 db linuxos gepunk van, de mivel ezek soha nem fognak internet kozelebe jutni, igy semmilyen online felmeresekben nincs nyomuk
    es a cegnel nagyon sok mas project van, ahol linuxos gepeket hasznalnak, de ez kifele nem latszik

    totyax:
    Ha a károkozások ki lennének fizetve ez csökkentené azt az értéket amiről a cikk ír
    szerinted a windows altal okozott karokat ki teriti meg? elmondom: senki
    megveszed X osszegert a szoftvert, amire SEMMILYEN garanciat nem kapsz
    raadasul meg arrol sem lehet halvany otleted sem, hogy tenylegesen mit csinal a cuccos, mivel nem lathatsz bele - ld. pl. a "kemkedesi" balhekat, stb
    ha meg mondjuk a windows server balfasz megvalositasa miatt tonkremegy egy ceges adatbazis, akkor mi a ms valasza? ja bocs, rakd vissza a backupbol...

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #56 üzenetére

    Es mi a pontod? Az, hogy nem olyan effektiv a penzfelhasznalas mint egy celiranyos projektnel? Meg te csak haszonelvezoje akarsz lenni egy ingyenes termeknek?

    Hanyszor mondjam mar, hogy az open source az szabadszoftver es nem ingyenes szoftver. Mig abbol indulsz ki, hogy te elvarod, hogy masok ingyen a kedvedre tegyenek (pedig ide egy rondat akartam irni...), akkor rossz helyen kopogtatsz. Ha neked egy rendes xml parser kell, akkor ird meg oszd meg, es akkor jogosan nyafoghatsz, hogy a tobbiek is tegyek csap szepen bele a maguk reszet.

    Ez az ostoba magyar (szocializmusbol ittragadt) gondolkozas... Az allam (free software fejleszto) aze van, hogy mindent elintezzem, en csak logatni akarom a labamat, es nyavogok ha nem emelik a rokkantnyugdijamat...

    EBREDJ MAR FEL!

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • leviske

    veterán

    válasz FTeR #55 üzenetére

    Az nem számít választéknak, ha egy valamin belül még választhatsz? :F Ennyi erővel a Vista különböző változatainak sincs értelme. Se a XP több féle változatának.

    Egyedül a MacOSX-nek van értelme...(?) :F

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Igazából sosem értettem hogy valaki miért panaszkodik, amikor megtalálta a megoldását a problémájára.
    Másrészt egy SAX-parser megírása, használata nagyjából egyemista-szintű feladat szoftverfejlesztés I. tantárgy első félévében bármilyen aktuális nyelvben, ami másnaposan két óra munka egy átlagos diák számára.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Én mondtam... ha arra akarod használni, amire a fejlesztők, jól jársz... Ha nem arra, lehet, hogy nem jársz jól.

    Mondok példát. volt kisebb vita processzütemezőről. Volt két komolyabb versenyző is, kiadták mind a kettőt, mindenki megnézhette, hosszabb időn át tesztelhette, hogy melyik a jobb. Majd veszekedtek egy nagyot a kérdésről, és eldöntötték, hogy az egyik sok mindenben jobb, a másikból át kell emelni egy-két apróbb ötletet és kész. Eldőlt, egyik nyert, másik kukába.

    Viszont az, hogy usereknek volt tesztelési, választási lehetősége, volt valódi szakmai verseny, az sokat lendített a kernel minőségén. Akinek meg a másik kell, most is letöltheti és belerakhatja a kernelbe, nincs megkötve a keze.

    Az már csak lapszéli jegyzet, hogy a 7-es freebsd kernelen a postgresql lineárisan skálázódik. Úgyhogy ideje megint elővenni a vitatkozást a linux kernel processz ütemezőjén :)

    Másik példa a fájlrendszerek. Sokféle van. Ezektől nem is akarnak megszabadulni, mert megmérték teszteken, hogy melyik mire jobb. Sok kis fájlra az egyik, nagy tömegű adat alá a másik. Választhatsz, tudod, mire kell neked. Elhiszed vagy megméred magad. Nem biztos, hogy az egy ntfs megfelel mindenkinek elv a jó. Én legalábbis nyugodtabb vagyok így, hogy tudom, van lehetőségem belebuherálni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz FTeR #66 üzenetére

    "arról van szó, h mindenki azon rinyázik, h kényszerítve van az új verzióra, holott a támogatás jóval túlnyúlik az új verzión, míg ez a felfogás teljesen hiányzik linux alatt."

    Hmm... hm.... kicsit számoljunk akkor:
    ubuntu 6.06 lts támogatása lejár: 2009 06. Ekkor volt közben: 7.04, 7.10, 8.04(szintén lts) 8.10, 9.04. Azért túlnyúlt 1-2 új verzión. +lépésenként disztro update-tel lekövetheted. Sőt! 6.06 ->8.04 lépést is megteheted. Szerveren mindez 5 év, tehát még 4 verziót léptél át.

    CentOS (RH klón): 3. megjelent 2003-ban. Támogatása lejár 2010-ben. Közben jött a 4, 5, és érkezik még a 6.

    Novell SuSE (ez már fizetős vonal) 10 év támogatás. Közben jön pár verzió.

    Szóval nem hiányzik itt sem.

    "ez linuxből alapból hiányzik, hiszen a rakat 3rd party cucc nem feltétlen van központilag nyomon követve."

    Ez részben igaz, viszont tedd hozzá, hogy nincs is feltétlenül szükség 3rd party cuccokra.
    Más esetben pedig a 3rd party cuccok lekövetik az adott disztró ciklusát.

    De szerintem ezeket már megbeszéltük párszor. :U

    (#68) FTeR:

    Azért, mert az igény nincs meg rá. Ez egy másik mód, hogy a sok igényt kielégítsék. Nem egy rendszerbe gyúrnak bele mindent, hanem 2-3-4-x rendszerbe, kissé specifikusabban.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #66 üzenetére

    így van. pl egy szavam sem lett volna, ha az akkorihoz hasonlatos vehemenciával fikázod a "felmérést"
    mar megint szandekosan terelsz es mellebeszelsz
    a mar emlitett kampany sima lejaratas volt, a tenyek elferditesevel, amivel a "felmerest" keszitteto ceg a sajat termeket a tenyek elferditesevel akarta jobb szinben feltuntetni

    a mostani pedig egy szimpla szamolosdi, ami vagy korrekt, vagy nem, vagy jelent valamit, vagy nem, mindenesetre nem ferdit el tenyeket, es nem allit be egy adott termeket egy masiknal jobbnak/rosszabbnak
    ezert nyilvan nem is fikazom, max. keves ertelmet latom, de ha valaki azzal akarja tolteni az idejet, hogy ilyeneket szamolgat, hat tegye

    a kozponti nyomon kovetessel meg megint nem ugyanarrol beszelsz
    igaz, a "rakat 3rd party cucc" tobbnyire nincs a szo szoros ertelmeben kozpontilag nyomon kovetve
    de windows alatt igen??
    nem is errol volt szo.
    hanem arrol, hogy amellett, hogy a windows es a linux teljesen mashogy kozeliti meg a frissitgetos temat, linux alatt siman frissen, secure-an tudom tartani a rendszeremet, akkor is, ha nincs hozza mar hivatalos tamogatas, mig windows alatt ez lehetetlen
    (ha nem adnak ki win95-re uj peccset, akkor mit csinalok a biztonsagi reseimmel? feldughatom magamnak ugy ahogy van...)
    mig ha egy kernelben hibat talalnak, siman felrakom az uj kernelt az adott disztribre, vagy ha annyira akarom, akar ujra is forgatom, es kesz

    nem igaz, win alatt is van frissítés, ami minden beállítást és appot megtart. gond csak akkor van, ha a kernel verzió elágazik (tipikusan ilyen volt a vista beta2). példának okáért én annó a Me-t úgy használtam, h a 98se-re telepítettem...
    hat ha egyszer nagyon raerek, kivancsisagbol kiprobalom, hogy mondjuk a flash cs3-mal meg egyeb marhasagokkal szerelt virtualis xp-t vistara frissitve mi marad meg, tenyleg kivancsi vagyok (mindenfele cinizmus nelkul!)

    linux alatt meg siman frissitettem a 2.4-es kernelt hasznalo Slackit a legujabb, mar 2.6-ost hasznalo verziora (kozben mentek mindenfele devfs->udev, meg hasonlo, tehat a rendszer legeslegalapvetobb szintjet teljesen megvaltoztato cserek)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Alapvetően félreérted szerint a linux disztribúciók. Egy disztribúció tulajdonképpen nem sokkal több egy szoftvergyűjteménynél. Tehát egy redhat és ubuntu különbségére nem a win98 és winXP az analóg hasonlat, hanem inkább a Vista Home és Vista Ultimate... de ez se igazán, inkább úgy mondanám, hogy mintha lehetne Vista-t kapni windows media playerrel, Vista-s GUI-val meg MS Office-al, de lehetne Vista-t kapni MediaPlayerClassiccal, Enlightment GUI-val, meg ooo-val.

    Másik dolog, hogy linux alatt egy új verzió nem olyan, mint windows alatt. Kis túlzással linux esetén egy új verzió olyan, mint win esetén egy átlagos SP: ha simán csak frissítetted a rendszered mindig, akkor gyakorlatilag ugyanott vagy, mintha felraktad volna az SP-t.

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #70 üzenetére

    "nem mind1, h vmi ott van készen vagy utána kell járni, h melyiket tudnád használni (tesztelés, elpazarolt idő, stb.). arról nem is beszélve, h mivan akkor, amikor nincs megoldás." -- isten hozott a való világban

    "bírom az ilyen beszólásokat. vannak libek, amit adott feladatra éveken keresztül fejlesztenek többen, erre jön egy megmondó és aszongya, h kiscsicskának 2 óra." -- szánom-bánom hogy ennyire egyszerűnek vélem az XML parser megoldását, bár igazából nem vágom mi nehézség van benne.
    10 alatt van a tokenek száma, amit egy stream parsernek fel kell tudni ismerni, és max 5 eseményből akár karácsonyfát is építhetsz belőle, aminek minden ágán egy ms logó világít. Ehhez képest a syntax highlight űrrepülőgép, és az is megvan egy napon belül.

    "tedd már meg nekem, h holnapra összedobsz nekem egy soap libet és összevetjük a meglévőkkel." -- ez tegyük fel, hogy cinikus kiszólás akar lenni. Nyilván te is tisztában vagy vele, hogy egy SOAP boríték kezelés messze nem ugyanaz a kategória, mint az XML parser. De vicces volt...

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #76 üzenetére

    "ezzel szemben egy olyan felállásnál, ahol nehezen lehet sajátról beszélni, adja magat a probléma, h ki és hogyan tartja karban azt a sw kínálatot amit a telepítő lemezre gyömöszöltek." -- meglepő, de a fejlesztő, és a disztibútor

  • Lenry

    félisten

    válasz FTeR #76 üzenetére

    nem tudom hogy használsz-e Linuxot, de nálam szinte minden indításnál talál valamelyik programomhoz frissítést

    plusz, ahogy Cathfaern is mondta: egy disztró sokkal inkább szoftvercsomag, mint komplett OS. ha meg nem tetszik egy szoftver, vagy már nem fejlesztik, hát használj másikat...

    Microsoftéknál is így van ez... nem kötelező használni a notepadot, hiába szép meg új, én jobban szeretem a Notepad++ nevű szerkesztőt
    másrészt meg M$-ék se támogatják a végtelenségig a szoftvereiket... hiába szeretem én az Office 97-et, ha már nem frissítik...

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Gregorius

    őstag

    válasz FTeR #43 üzenetére

    Sok válasz sokaknak.

    a részesedést lehet ugyanúgy mérni, mint a böngészőket...
    ellensúlyozásnak meg ott van, h rengeteg linuxos gépet azért adnak el, mert üres gépet nem lehet/illik.

    Nem illem kérdése. Jogszabály van rá, hogy komplett gépet csak oprendszerrel adhatsz el. Bár ez ügyben a FreeDOS is gyakori választás, nem csak a linuxok.

    úgy jön ide a service pack, hogy a windowsokban is van olyan, hogy beleraknak az első kiadásba egy megoldást, ami a tesztlaborban jónak bizonyul, de később kiderül, hogy a tömegeknek jobb kellene. Akkor csinálnak a problémára egy másik megoldást, beteszik az sp-be és kiadják. Azt akartam ezzel mondani, hogy van párhuzamos fejlesztés az msnél is, ott sem mindig az a megoldás nyer a végén, amit elsőre próbáltak.
    A fejlesztési folyamat szerves része a vevő igényeinek felmérése. Ez egyáltalán nem triviális, elvégre nem kérdezhetnek meg többmillió potenciális felhasználót, és egyáltalán nem biztos, hogy nem lesznek ellentmondásos igények. És sajnos ha csak egyetlen megrendelő van (mert pl. egyedi a szoftver), akkor is személyes tapasztalatból állíthatom, hogy előfordul az, hogy az első funkcionális alfa után tud csak érdemben hozzászólni. Ennek pedig gyakran az az eredménye, hogy a nagyobbik rész a kukában köt ki és ülök vissza a tervezőasztalhoz. Mégsem párhuzamos a fejlesztés ugyanis az első változattal szerzett információk felhasználásra kerülnek a másodikban.

    Másrészről meg: te pazarlásnak látod, én nem. Én a 20 féle vírusirtót látom pazarlásnak.
    A 20 féle vírusirtó annyiban nem pazarlás, hogy ha az egyikben valami hiba van, akkor nem a gépek 100%-a, csak 5%-a támadható, az pedig nagy különbség. Ezt persze OS-re is lehet mondani, de az OS-sel ellentétben a vírusirtó az egy "végtermék", az OS pedig platform, amire rá kell fejleszteni. Az pedig ugyanígy nem mindegy, hogy az ember egyfelé vagy 20 felé fejleszt.

    A fő kérdés, hogy minek vírusirtó?
    Erre a kérdésre majd akkor térjünk vissza, amikor a polimorf vírusok olyan szinten elterjedtek, hogy a szignatúra-/viselkedésalapú felismerés lehetetlen.

    nemtom, én pl nem használok. az már rég rossz, ha fertőzés után kell menteni a menthetőt.
    Az már rég rossz, ha szerinted a vírusirtó egy "esemény utáni" dolog.

    windows alatt ilyen upgrade eleve nem letezik, ott jo esetben par user beallitas megmarad, de a rendszer ugy ahogy van kicserelodik
    Minden bizonnyal nem hallottál még az inplace upgrade-ről. Ez ha jól tudom, legalább win95 óta létezik. Persze a dolognak vannak kockázatai és mellékhatásai, pl. bizonyos rendszerkomponensek esetenként megöröklik a kevésbé strict security policy-t a régi rendszerből, ha upgradelsz, mintha szűz install eredményeképpen áll össze a Windows. Természetesen ezek a beállítások utólag korrigálhatók, csak általában tovább tart, mint kézzel migrálni a lényeges beállításokat egyik rendszerből a másikba.

    magyarul attol, hogy mondjuk a RedHat 8 hivatalosan mar nem tamogatott, az rpm-csomagokat meg felrakhatod ra, frissithetsz kernelt, stb.
    Attól, hogy a Win2000 nem támogatott, attól még telepíthetsz rá msi csomagokat...

    Ha neked egy rendes xml parser kell, akkor ird meg oszd meg, es akkor jogosan nyafoghatsz, hogy a tobbiek is tegyek csap szepen bele a maguk reszet.
    Vagy egyszerűen olyan platformot választok, amin már van rendes xml parser, és azzal, hogy spóroltam a ráfordított munkán, spóroltam a költségeken, amelynek bizonyos részét tovább tudom adni a vevőmnek. Ezt csúnya kifejezéssel úgy szokták hívni, hogy versenyelőny.

    Másrészt egy SAX-parser megírása, használata nagyjából egyemista-szintű feladat szoftverfejlesztés I. tantárgy első félévében bármilyen aktuális nyelvben, ami másnaposan két óra munka egy átlagos diák számára.
    Aha, és ebbe a két órába belefér az xsd validáció, xpath és netán még az xslt is? De legyünk gálánsak és legyen csak az xsd. Kétlem, hogy egy nap alatt megvan. Vagy ha mégis, akkor az a szomorú helyzet, hogy sokaknak ennek ellenére sem sikerült.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #81 üzenetére

    [OFF]Nem is tom, én a VC4.2-vel ATL hegesztéskor vért hánytam a "támogatástól".

    Egyébként úgy vélem, ha egy sax parsered már van -- amit 2 óra alatt kipengetett magából az egyik kiccsákó -- , akkor ismét minimális erőfeszítés oda mappelni, ahová szeretnéd -- egy másik kiccsákó ujjgyakorlata. Persze ha feltételezzük, hogy az ember felhasználja még egyszer a saját kódját.[/OFF]

    De nem igazán vágom, hogy ez az egész hogyan kapcsolódik a linux eszmei/pénzügyi értékéhez. Netán azt szeretnéd ezzel mondani, hogy "mivel olyan-amilyen, csak gyötrődés a sorsa a felhasználóknak"?

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #76 üzenetére

    sokat nem tudok arrol a kampanyrol, szoval nem nagyon van velemenyem
    de a masik fikazasara alapulo kampanyt alapbol elitelem

  • ddekany

    veterán

    válasz FTeR #7 üzenetére

    "szal cirka 15 év alatt 11 milliárdnyi munka [...] összehasonlítási alap nélkül nemtom eldönteni, h ez egy csúcsteljesítmény vagy hihetetlen idő és energia pazarlás."

    Egy ilyen keményebb központi vezérlés nélkül fejlesztés nyilván nem túl hatékony hogyha az munkaórákat nézzük és az eredményként születő programot. Csakhogy az eredmény Free, ami társadalmilag igencsak hasznos lehet, azaz végeredményben az egész emberiségre nézve bizonyára megérte a többlet munkaórákat a fejlesztők oldalán. Ismét másfelöl open source projecteken bütykölő emberek esetleg jobban érzik magukat, és motiváltabbak mint a fizetett favágók, mert sokkal inkább azt csinálnak amit szeretnének, tehát az hogy ők sokat dolgoztak nem biztos hogy szívás nekik sem (és nem különben mivel motiváltabbak esetleg kocsmázás helyett írtak programot... az sem pazarlás). És persze nem utolsósorban a rugalmasabb licensz miatt könnyebb összegyúrni más emberek munkáját, ami hosszú távon azért komolyan csökkentheti a munkaóra "pazarlást".

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #7 üzenetére

    Ize, nem lehetne mondjuk azt, csak egy kicsit, hogy egy egeszen pici ideig ne beszeljen orbitalis marhasagokat?
    Erted, nem elvaras, hogy megertsd, hogy mirol szol egy cikk, meg okosakat mondjal, en mar annak is nagyon orulnek, ha szuneteltetned ezt az ostoba trollkodast.

    Koszonom.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #94 üzenetére

    kizárólagos ingyenesség egyáltalán nem tereli pozitv irányba a piacot és nem is életképes. a nagy támogató cégek is mind vmi egyéb kereskedelmi megoldásból élnek meg.
    vagyis allitasod szerint a Linuxot uzletszeruen fejleszto/terjeszto cegek (Novell, RedHat, stb) csak ugy passziobol vallaljak, hogy csomo penzt buknak a "nem eletkepes" megoldason, mert az ugy vicces?
    penzt nem csak maganak az eloallitott termeknek az eladasaval lehet szerezni, es ezt egyre tobbet eszreveszik

    hulye pelda, de ott van peldaul a mobiltelefon, elofizetessel fillerekert, a valodi ar toredekeert hozzadvagnak egy telefont, hogy aztan a szolgaltatasokon visszajojjon a veszteseg

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #17 üzenetére

    :D Aszem itt FTeR veletlenul raerzett a dolog lenyegere. Igen, annyit er, amennyit fizetnek erte, es a cikk szerint 11 milliardot fizettek erte. Tehat akkor ennyit er.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #94 üzenetére

    Nyers kozgazdasagi es uzleti szempontbol igazad van. De hallottal mar a kozossegi ertekekrol? Szemetet ujrafeldolgozni felesleges, szenyvizet tisztitani felesleges, hisz mennyire nem gazdasagos mar, es csak terheljuk a lakossagot vele, nemigaz?

    Tudod egy dologban abszolut tevedsz, es ez a "nem tereli pozitiv iranyba a piacot".
    - Lehetoseget kapsz ujitasra/innovaciora. Itt ujitas alatt nem apro kiegesziteseket ertek, ami uj funkcionalitast ad egy monolitikus szoftverhez (pl egy szovegszerkesztoben automatikus forditas), hanem a szoftvert modulkent beepitheted mashova (pl rakattintasz egy beteg rontgenkepen egy pontra, es bejon a szovegszerkeszto egy dobozban, amivel a relevans informaciot atirhatod, de kozben pl azonnal latod, ha valaki mas is hozzair valamit, akar keslelteve, arnyekszeruen a te szoveged mogott). Ehhez az kell, hogy a szoftver nyilt legyen, hogy elvegezhesd benne a szukseges portolast.
    - Gyors utemben tudsz uj lehetosegeket kiprobalni, tapasztalatokat gyujteni. Pl mielott egy tenyleges fejlesztesbe belefogsz, nyilt komponensekbol is osszerakhatod, es kiprobalhatod mire lesz kepes. Utana persze lehetoseged van magad ujrairni, akar 0-rol, de egy csomo tapasztalat birtokaban.
    - Maga a forraskod olvasgatasa uj tapasztalatokhoz juttat. Igen, senki sem szuletik tokeletesnek, latni kell masok munkajat, hogy fejlodhess. A konyvek es tanarok nem elegendoek.
    - Tetszik, nem tetszik, a ms mostani arcsokkentesei, akcioi mogott a nyilt forraskod terjedese all. Magyarul kiderult, hogy a szoftverei tulertekeltek voltak, es a csak a monopolizaltsag miatt voltak olyan dragak, kulonben nem tudna csak ugy 50%-os engedmenyekkel dobalozni.

    Ostoba propagandat nyomsz, amin egy hozza nem erto, de jozan esszel gondolkozo ember is atlat. Barmilyen meglepo, a vezetok kozott is elfordulnak jozan esszel rendelkezo emberek.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #94 üzenetére

    Te, mondok neked egy tenyleges esetet a sok duma helyett.

    Nemreg voltam egy eloadason, ahol egy amerikai kutato a kovetkezovel allt elo. A Garbage Collector-t (gc) akarta tovabbfejleszteni azzal, hogy a "mark and sweep" fazisban (amikor a gc visszegyujti a memoriat) a vinyora kiirt virtualis memoria lapokon ne menjen vegig a gc, mivel a lapok betoltogetese draga az os szamara, es ha a gc eleg memoriat tud anelkul is visszaszerezni, akkor ezzel gyorsithatoak a gc-s programok. Ez eddig az otlet, a kerdes az, hogy gyakorlatban milyen hatasa / ara van ennek a gyorsitasnak. Hogy ezt kiprobalhassa, a kovetkezo callback rendszerhivasokra van szuksege:

    - szoljon neki az os, ha egy lapot ki akar tenni a vinyora, es o mondhassa azt neki, hogy inkabb valassszon masik lapot.
    - szoljon neki az os, amikor egy lapot behuz a memoriaba

    A tobbi dologot intezi az o sajat kodja. Erre a Linux alapbol nem kepes, de miutan NYILT forraskodu eszkoz volt, o maga beleepitette ezeket a callback lehetosegeket.

    Az eredmenyei egesz jok voltak, de miutan a tipikus os-ek MEG nem tamogatjak ezeket a visszahivasokat, igy a kozeljovoben valoszinu nem fog elterjedni a modszere.

    A kerdesem: ha az istenkiraly 101% piaci reszesedesu windows-t valasztotta volna, akkor hogyan tudta volna az innovaciojat kiprobalni? Melyik .net vagy mi a halal library-t kellett volna hasznalnia?

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • ddekany

    veterán

    válasz FTeR #94 üzenetére

    "a kizárólagos ingyenesség egyáltalán nem tereli pozitív irányba a piacot és nem is életképes"

    Ez azért szerintem megkívánna egy kifejtés... Eleve, úgy érted, ha csak ingyenes megoldás van valamire, vagy ha csak ingyen szoftver lenne a piacon?

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #106 üzenetére

    "mielőtt belemásznánk, ezen már doc és bambano kollégákkal is végigmentünk és abban maradtunk, h valóban így van."

    Azert erdekelne, hogy errol ok is tudnak-e :) (Meg mondjuk amugy is erdekelne, hogy mitol lenne modularisabb a Windows, akarmilyen szinten.)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #108 üzenetére

    "h teljesen hiányzik belőle a végfelhasználói akarat érvényesítő erő"

    Dehogy.
    Egyreszt a fejlesztok meg a felhasznalok egyaltalan nem alkotnak diszjunkt halmazokat, masreszt azert eleg sok fejlesztot motival az, hogy valami jot alkosson es igy nagy szerepe van a sima userek feedbackjenek is.
    Ugyanakkor kereskedelmi termekeknel megesik, hogy pl. a fejlesztesek nem a userek erdekeit v barmilyen technologiai celt szolgalnak, csupan azt, hogy a ceg megtartsa a monopolpozicioit - hogy valami teljesen kitalalt peldat hozzak :)

    DRM is theft

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #105 üzenetére

    definiald hogy mit jelent nalad az "eletkepes" illetve az "onmagaban"?

    rengeteg remekul mukodo ingyenes project letezik

    tod, az a legviccesebb, h a win sokkal modulárisabb, főleg kernel szinten.
    és mielőtt belemásznánk, ezen már doc és bambano kollégákkal is végigmentünk és abban maradtunk, h valóban így van.

    na erre nem emlekszem... azt tudom hogy egyszer beszeltunk a temarol valamikor regen, de mar nagyon nem vagyok kepben...
    de mivel a windows kernelhez gyakorlatilag eselyed sincs semmilyen szinten hozzaferni, ez az allitas igen nehezen ellenorizheto
    a linux kernelhez viszont akar te magad is irhatsz kernelmodult, minden doksi illetve millio peldakod adott hozza

    maga a linux-kernel meg teljesen modularissa teheto, persze epitheto monolitikusan is - rajtad mulik

  • ddekany

    veterán

    válasz FTeR #108 üzenetére

    "röviden annyi, h teljesen hiányzik belőle a végfelhasználói akarat érvényesítő erő"

    Tapasztalatból mondom, hogy nem hiányzik "teljesen". A kép persze vegyes, project-je válogatja, hogy mennyire önfejűek a készítők, meg pl. hogy két év múlva abandomware lesz amit írtak, stb. De szóval, egyrészt, az ingyenes cuccokon dolgozók gyakran "szeretik" a terméküket, és azt akarják, hogy minél jobb, sikeresebb legyen (hiszen az a jóság egyik mércéje), simán csak egoból, jót-alkotni-vágyásosból. A másik meg hogy egy ingyenes szoftver sikeressége mögött is gyakran gazdasági érdek áll -- a katalizátor szerep, vagy akár csak a karrier építés.

    Egyébként meg az, hogy Free szoftvernél sokkal inkább megengedheti a készítő, hogy figyelmen kívül hagyja a felhasználók követelését, véleményt (megengedheti magának, mert nem bevételre optimalizál), egy kétélű dolog. Egyfelől nyilvánvaló okokból rossz, de másfelől emiatt teheti meg néha az ember, hogy valamit nem úgy old meg ahogy populáris, hanem úgy ahogy az a legjobb szakmai tudása szerint valóban jó (csak ugye elsőre szokatlan, vagy még nem nagyon próbálta senki és így talán kiderül, hogy nem is jó). Kereskedelmi szoftvernél ilyen kockázatot sokkal keményebb dió vállalni. Ezért szoktam néha mondani, hogy a Free szoftver nem csak az ismert két módon Free, hanem úgy is hogy szabad (angolul ez is "free") szakmailag helyesen csinálni a dolgokat, szabad vagy a rövidtávú üzleti érdekektől.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #106 üzenetére

    Előkaparhatnád azt a linket, amikor olyan beszámíthatatlan voltam, hogy dicsértem a windows kernelt :))

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #104 üzenetére

    Hehe latom csobe huztalak. Nem is tudtal valaszolni csak visszakerdezni. Tehat szerinted ne innovaljunk, mert 1 otlet 1 ember fejebol szuletik meg, es mivel 1/6milliard az nagyon pici szam, minden otletet dobjunk is ki.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #106 üzenetére

    Ez engem is erdekelne! Kernel konfigot mar lattam. "make menuconfig" szerintem professzionalis, es tovabbfejleszteni sem nagy ugy, ha uj modult adsz hozza. A legaprobb reszletekig specializalhatod a kerneledet, es automatikusan ellenorzi a fuggosegeket. Magasabb szinten pedig a csomagkezelok segitenek eldonteni, hogy ki es hova tartozik. Persze kezzel tonkrevaghatod az egeszet, de az mar a te bajod.

    Win-en en egy system32 konyvtarat latok, ami tele van hanyva meghatarozhatatlan eredetu es funkcioju file-al, foleg dll-el, amiknel eselyed sincs megallapitani a fuggosegeket, es torolni a feleslegeset. Ezenkivul meg egy regisztracios adatbazist latok, aminek a merete folyton csak no... no... no....

    Bar lehet az alapoknal kene kezdeni, szamodra a "modul" szo mit jelent? Remelm nem az lesz a valasz, hogy "ami windowsban van, neked nem?" :D

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #126 üzenetére

    Ha nem dicsértem, akkor nehéz volt megállapodni, hogy azt mondjam, szerintem is jobb. doc aligha világosított fel a halról, mint öreg vms-es system, van fogalmam a mikrokernelekről és az nt architektúrájának erről a részéről.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák