Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "az én kedvencem már vagy 15+ éve elérte a legnagyobb sikert, amit el lehet érni"

    Szoval azota csak hanyatlik? Mert az akkor eleg sok mindent megmagyaraz :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz FTeR #12 üzenetére

    Ne flamelj légyszíves itt.

    Az érték és a költség abszolút nincs arányban egymással legtöbbször. Ha az összefüggés fennállna, akkor pl. a "Győzike-show" minimum fesztiváldíjakat nyerne. Azonkívül igazából outsider meglátásom szerint a Linux és a Windows nem igazán közvetlen versenytársai egymásnak. Kívülről nézve a dolgot: A Linux egy sok helyen alkalmazott oprendszer, amihez felhasználói felületet próbálnak több- kevesebb sikerrel gyártani, hogy a kevésbé hozzáértők is használhassák. Míg a Windows egy felhasználók kiszolgálására született oprendszer, aminek a technikai követelményekhez való alkalmazkodás okoz időnként gondokat. A Win versenytárs nélkül áll jelenleg a saját piacán, de más területeken nemigen tud megkapaszkodni. /Beágyazott oprendszerek például/

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "az én kedvencem már vagy 15+ éve elérte a legnagyobb sikert" -- ohh valóban, én is használtam, de koszos lett tőle a kezem. Igazából a legnagyobb sikert akkor érte el, amikor sikerül valahogy elérnie, hogy megússza darabolás nélkül. Szerintem az a legnagyobb sikere; a modern piacgazdaság azóta is ámul.

    "a tied ugyanezen idő alatt csak apró örömöket szerzett magának." -- nyilván kifejtenéd bővebben, de szerintem a "kedvencem" köszöni szépen elvan már jó ideje.

    "Egy kicsit gondolkodj már el azon, h a "sorozat gyártott" szellemi termékeket nem egyedi érték szerint adják." -- he? Épp Vladi számolta ki -- hibásan :) -- mennyibe kerülhetne a fed9 (ugyebár vannak közös komponensek más disztrókkal is)

    "tehát míg linuxnál mindig az apró összetevőkről beszélünk és a párhuzamos fejlesztésekről (mint pl disztribek vagy épp a guik), addig windowsnál mindig a különböző évekre elkülönülő egymást követő verziókkal jöttök." -- nyilván nem egyszerű érteni, de: van ugye a kernel, ami mellé minden disztribútor azt tesz, amit jónak lát, mert van bőven választási lehetősége. Mivel egy adott feladatra rengeteg eszköz közül lehet választani, egy-kettőt becsomagol, ami a felületes szemlélőnek "felesleges" "párhuzamos" fejlesztés, valójában versenyképes alternatívák.
    Ugyanez a win esetében ugye központilag leszabályozott, így semmi másról nem beszélhetünk, mint -- adott esetben párhuzamos -- verziókról. ééted, mi?

    Meglepő módon a jómunkásemberek a disztribúció jellemzői alapján is tudnak választani maguknak, de ez is becsapós ám: hasonló a helyzet, mint az autógyártásban. Bár azt mondják mindre, hogy autó, választhatsz hogy melyiket szeretnéd inkább. Az csak a KGST idején volt, hogy 5 változat volt csak, illetve különböző évjáratok.
    Ellenben most veszel pl egy mitsubishit renault/volvo/ford alkatrészekkel. "Mennyi sok felesleges párhuzamos fejlesztés"

    Kemény dolog ez a nem központosított fejlesztési modell...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz FTeR #12 üzenetére

    "apró örömöket szerzett magának."

    Nyugodtan tegezz. :))
    Több mint két éve csak fedorát használok. Részemről megérte a befektetett munka. :C

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #12 üzenetére

    Egy-egy disztrib kifejlesztése nem annyira nagy durranás és energia, főleg, ha azonos csomagkezelőre alapoznak. A hardver detektálást és a telepítő felületet szokta feltalálni minden disztrib kiadó, mint a spanyolviaszt, ez egy relatíve kicsi része a cuccnak, a benne levő szoftvereket csak lefordítani és becsomagolni szokás, ami megy automatikusan. Úgyhogy egy redhat után suse-t fejleszteni két-három ember pár havi munkája, nem egy nagy tétel.

    A cikkről annyit, hogyha szétnézel a neten, az alapjául szolgáló cikk szerzőjének elég sok írása előkerül. Az a fajta figura, aki mindig feltalálja a meleg vizet és jó nagy marketing zajjal reklámozza saját magát :) Node néha el kell férjen egy kis linux reklám is a nagy ms marketing gőzhenger mellett...

    Szerk: #17: a hatékonyság az relatív. Pl. a Ferrarinál sokáig volt, hogy volt az első autó, akinek nyerni kellett, meg volt a második, amelyikben folyamatos versenytesztek futottak. (Ez okozta azt az időnként vicces helyzetet, hogyha valami új fejlesztéssel nagyon betaláltak, akkor Irwine rommá verte MS-t (ez egy másik ms:) ) a pályán, egyébként meg rendszerint külön kategóriában mentek.) Emellett még volt a Ferrarinál házi tesztelő pilóta és házi gumitesztelő (!) pilóta is, mindkettő versenyszintű. Ők pl. papíron csak veszteséget termeltek, de ez kellett ahhoz, hogy a nyertes megoldást megtalálják. Kell pár elbukott linuxos projekt ahhoz, hogy kiderüljön, mi a jó. De gondolom ez megvan az ms-nél is, mert ha nem lenne, nem létezne service pack.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák