Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tocso1706

    csendes tag

    Minden új technológia kezdetben drága. iphone 3g induló ára itthon 136e volt asszem, iphone 4 meg 2k. Mindenki mondta hogy ez esélytelen, ez nem fogják venni, nem fog elterjedni az ára miatt.
    Sztem arányaiban ezek ára is hasonlóak, és megvan az a techi réteg, aki megveszi és szereti. Itt cikk felvetése az érdekes, hogy nincs konkurencia és az miatt pihenhet a samsung. Az a kérdés, hogy akar-e konkurencia lenni bárki is. Gyártási költség és leendő eladások miatt nem gondolnám, hogy bármelyik gyártó rohan ennek fejlesztésével. Biztos van pult alatt kész koncepció, de amíg nem látják a lehetőséget, addig nem kerül piacra és nem is lesz verseny.

    Valahogy az ipad sztorija lehet itt is igaz, hogy ipad hamarabb volt, mint iphone, csak tudták hogy az emberek nem tudják mire vélni és kapufa lesz, így megvárták az iphonet és utána dobták piacra a padet, amit már tudtak értelmezni "nagyobb kijelzős iphonenak".

    3-5 év múlva kiderül, hogy ennek van-e jövője, az emberek akarják-e elérhető áron vagy azt mondják, hogy telefon kényelmes a zsebbe, ha meg nagyobb kell, akkor ott vannak a többméretű tabletok majd szubnotik.
    Én drukkolok ezeknek, mert az ötlet jó, a megvalósításon tényleg agyalnak, csak hát vakarom a fejem, hogy igazából a pár hetes varázs után vajon hogy használnám.

  • Tocso1706

    csendes tag

    válasz Yeffy #42 üzenetére

    Ezen a linken írnak róla, de simán utána kereshető.
    Eredetileg a walter isaacson-os steve jobs könyvbe olvastam, ott egy komplett fejezett szól az ipad-ről, hogy mikor és hogy készült, meg milyen elképzelés alapján.

Új hozzászólás Aktív témák