Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    Szvsz az összes szolgáltató erősíthetne a kis- és közepes településeken, itt bőven van mit javítani a sebességen. Sajnos, ahogy észrevettem az utóbbi 3 évben, nemhogy javult volna a dolog, hanem épp ellenkezőleg, sokat romlott.
    Én Nyíregyháza-Sóstóhegyen lakom, Vodafone-os netem van, most mértem, 2,02/0,21Mbit volt a le-/feltöltésem. Régen a letöltés a duplája volt, a feltöltés pedig sokszorosa.
    Ismerősöm faluban lakik, ami mellett két 3G-vel fedett település is van 10km-en belül. Ő is vodával kezdte, ott is simán ment 3 éve a 2/1Mbit. Még a voda honlapján is fel volt tüntetve, mint 3G-vel fedett település. Aztán eltelt két év, és volt, hogy már GPRS-szel se ment a net. Időközben pedig lekerült a falu neve a 3G-vel fedett települések listájáról... Mostanában javult a dolog, már megy 0,3/0,3Mbit-tel. Ezután váltott T-mobile-ra, de bár ne tette volna, mert szánalmas 0,02/0,02Mbit (azaz 20Kbit!!!) volt a sebesség. Szerencséje, hogy nem hűséggel kötötte és nem mondta le a Vodásat. Úgyhogy maradt a Vodánál.
    Nekünk ennyi a történet, sajnos nem túl pozitív, de jobb, mint a semmi (más net nincs ezeken a helyeken, ami érdemben kiválthatná a mobilnetet).
    Ajánlanám a három mobilszolgáltatónak, hogy csináljanak olyan csomagot, amiben részarányosan fizetek a sebesség függvényében :D Ekkor, ha már lassú netet kapok, akkor legalább nem kéne sokat fizetnem. Bár ez kivitelezhetetlen lenne.

Új hozzászólás Aktív témák