Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Synthwave #7 üzenetére

    Azért ezt ne jelentsük ki ilyen határozottan. Nekem egyszerre 20-30 böngészőablak van megnyitva, gyakran két ablak párhuzamosan. Erre nem fogod rátolni se a tablet, se a notebook verziót. Arról nem is beszélve, hogy az idő harmadában maxon van kihajtva minden (1070 + 5600x) játék miatt. Kb. 60-70% terrhelésig megy a max hatásfok ezeknél a tápoknál, de 85%-ig nem romlik igazán érdemben. Ez azt jelenti, hogy nekem a +250w prémium egy Ft-ot nem ér (jelenleg egy 750w-os seasonic prime titanium tápom van), ugyanakkor azt is elfogadom, hogy érdemi veszteségem se lenne az 1000w-ossal.

    Rámértem fogyasztásmérővel, és a jelenlegi böngészős fogyasztásom 4,5 ghz-re tuningolt AMD 5600x-szel + 2ssd, 1 hdd = 40w + 25w a 27"-os WQHD monitor +5w router +10w aktív hangfalpár.

    Na most egy 1000w-os seasonic platinum táp 20w-os fogyasztás mellett a 92% helyett 73%-os hatásfokot tud nyújtani. 40w-nál 83%. Értem én, hogy ez csak 4-4w veszteség, de a standby fogyasztás csökkentésénél 1w-okkért születtek EU-s Globális tanúsítványok.

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák