Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz vzsryl #48 üzenetére

    A saját érdekeiket szolgáló vállalatok nem szolgálják a mi érdekeinket hosszú távon közvetve sem, mert a saját érdekeik és a mieink ellentétesek.

    Nézd csak meg, az Egyesült Államokban hogy nyúlnak bele a nagyvállalatok a politikába, a közéletbe, hogyan pusholják a saját politikai / erkölcsi agendáikat, hogyan cancellelnek akárkit aki útban van stb
    Jól nézd meg mert coming soon :)) Mi is, a kormányaink is vállalati érdekek mentén élünk, sajna elkerülhetetlen a züllés

  • Darmol

    senior tag

    válasz vzsryl #48 üzenetére

    Kb. De az én felfogásomban hibás oda mutogatni, hogy "oda ne". Hozzák létre azt a verhetetlenül jó környezetet, hogy ne is akarjanak oda menni. De ezt nem akarják csinálni.
    De nem is az USA az iskolapéldája erre a hülyeségre, hanem az EU.

    #55: Pont így.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • doooo

    veterán

    válasz vzsryl #48 üzenetére

    " amiből valószínűleg nem lehet kijutni, vagy nagyon nehezen, sok áldozattal. Sajnos a kínai belső felfogást és politikát annak idején rosszul mérték fel a fejlett nyugati országok."

    Azért annyira nem nehéz kijutni belőle. Egyrészt már elindult a folyamat (akár politikai nyomásra, akár szimplán azért, mert mostanra túl drága a gyártatás Kínában, vagy legalábbis minimum 110 másik ország van, ahol olcsóbb lenne), másrészt Micimackó előtt határozottan más volt a "belső felfogás és politika". Tehát akkor nem igazán mérték fel rosszul, inkább csak nem kalkulálták bele, hogy jöhet még egy új Mao. De jött. Ja és harmadrészt nyilván pénzbe fog kerülni... de talán végső ideje rájönni, hogy néha pénzt kell áldozni a változásra (igaz ez nagyon sok mindenre jelenleg, a klímaváltozás megállításától a Kínától való függés csökkentéséig; Európában (meg egyéb, szociálisan fejlett helyeken) ez nem ismeretlen dolog, de Amerikában, ahol konszenzusos, abszolút többségi támogatottságú, és vitathatatlanul fontos infrastruktúra-beruházás után is halálos fenyegetéseket kapnak a republikánus szenátorok, akik mertek ilyesmiket megszavazni... nos ott még van hova fejlődni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák