Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #2 üzenetére

    ha levédették a formatervet akkor igen. az amcsi rendszer így működik. nem az emberek a hülyék. a lobbi brutális méretű...

    vagy azt hiszed hogy nem ez megy a gyógyszer, élelmiszer, amit szeretnél iparban? mi a különbség a bifidusz eszenzisz meg az aktiregulárisz között? a lejárt szabadalom kb. kis tweekelés és bejegyzik újra, pár év után ha lejár akkor megint kémcsövet ragadnak.

    többször próbálták és nem tudták megváltoztatni a rendszert, brutális pénzeket mozgatnak ott a multik, akik meg ugye pénzelik a választási kampányokat... folytassam?

    ha a fém keret a kijelző körül be volt jegyezve, (erre utal hogy a samu elismerte hogy ez az alma szellemi tulajdona valszeg valami formatervvel kapcsolatosan) akkor a törvény szerint igenis jogtalanul használtak fémet a kijelző körül mint keret. pont.

    hogy ez hülyeség? persze hogy az... de a törvény ezt írja le, az esküdtek e szerint kell ítéljenek.

    ennyi

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz .mf #7 üzenetére

    ott is újracsomagolnak hatóanyagokat zsákszámra. hogy mellette persze fejlesztenek is az is tény helyenként, meg orvosokat "támogatnak" hogy az ő gyógyszerüket írja fel (itthon ahol ez minimális az ottani állapotokhoz képest, több orvos kapott a felírt gyógyszerek "miatt" iphone-t előfizetéssel, tokkal meg vonóval akit én ismerek is, nyaralásokat "konferencia" jogcímen, stb...) de ezen túl szinte minden iparág képviselteti magát komoly lobbival a rendszerben, így vagy úgy gátlástalanul átnyomják az akaratukat, a termékeiket a vásárlókon ha kell ha nem.

    továbbra is vallom, hogy ez nem az alma hibája közvetlenül, hanem az elcseszett rendszeré, hogy ebben mennyi szerepe van az almának (a lobbijának) hogy így maradjon azt se te se én nem tudom, vannak azért ott nagyobb halak nála. ha a rendszer lehetővé teszi az ikonok lekerekítésének levédetését akkor azt érthető ha meglépik, majd használják is mint fegyvert.

    én se értek egyet vele. de szerintem hamarabb lesz itthon megreformálva az egész adó-szociális-egészségügyi rendszer, mint ott egy hajszálnyi változást felvetnének érdemben sajnos

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tikakukac #36 üzenetére

    hogy jön ide az esküdtszék tagjainak végzettsége, és a pert elindító szabadalmi és jogi rendszer? mennyiben felelősek ezért az ítéletet meghozó esküdtek? ők a szabályozásnak megfelelően ítéltek valamit. ezért halálbüntetés jár? hátra kéne lépni két lépést és onnan nézni a helyzetet...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz rauschie #39 üzenetére

    hogy az intel fizeti a jogdíjait, és az alma az inteltől vásárol, ergó megfizeti a termékkel együtt.

    szerk megelőztek :B

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tikakukac #48 üzenetére

    a samsung elismerte hogy az az alma szellemi terméke a fémkeretes sztori. gondolod ezt azért tették mert........ kíváncsi vagyok a véleményedre miért is nyilatkozott volna ilyet.

    az hogy mivel foglalkozik, az annyiban releváns, hogy az idióta szabadalmi rendszernek megfelelően döntést hozhat. nem a saját véleményének és szabályainak kell megfeleltetni, hanem a jogerős tövényeknek. a szabadalmi rendszer pedig amerikában lehetővé teszi, hogy a megfelelő indoklással és kitételekkel (némileg specifikálni is kell azért hogy mit és miért meg hogyan) ilyen szabadalom bejegyezhető legyen. ez a rendszer hibája. nem a bíróságé. nem ők hozzák a törvényeket, ők betartatják azokat. ha egyetért vele, ha nem.

    hiába végzett, hiába okos, hiába független. ha a samsung is elismer egy szabadalomsértést, akkor végigmennek a bejelentett palettán, és pipálják amire igaz. nem tehet mást. ez a törvény.

    nem igazán van infód neked sem hogy milyen bizonyítékokat, levelezést, stb hoztak elő és mi alapján ítéltek, van egy kép amiről lehet vitatkozni, de mivel az említett szabadalmat se láttad te sem ahogy én sem.... vagy be tudod linkelni az alma azon szabadalmát ami levédte az adott formatervet és felépítést, és ezt megsértette? érdekelne engem is.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #55 üzenetére

    kivéve ha nem.

    "(A volt esküdt a fémkeretet hozta fel példának: a készülék körüli fémkeretnél elismerték, hogy az az Apple szellemi tulajdona, majd ezek után végignézték, hogy mely Samsung-termékeknél van keret: ha volt, az „igent” pipálták ki a szabadalomsértésre vonatkozó kérdésnél, ha nem volt, akkor a „nemet”."

    ott ahol megítélték hogy szabadalomsértés történt, ott elindultak és végigmentek. ennyi.

    annak megítélését, hogy mennyire sértett szabadalmakat a samsung, és ezért az esküdtszékre fröcsögni értelmetlen, hiszen a cikkben szereplő példán meg az egyetlen képen kívül konkrétan 0 infó van. nem értem a sok habzó szájú hatert, nem látta mi alapján hoztak döntést, akkor hogyan kérdőjelezi meg azt?

    egyébként nekem nagyon könnyű, mert csak röhögök ezen is, lehet a döntésben némi nacionalizmus, hogy hazai pályán nehogymár a samunak ítéljenek, lehet benne akár alma ferdítés meg lepénzelés, igazából nem teljesen mindegy miért? az meg hogy ki mit védet le a törvényes keretek között amerikában, az csak rá tartozik. azt kéne megreformálni ezt ezerszer kiveséztük. nem az a hibás aki él a jogaival és a lehetőségeivel, hanem a rendszer ami lehetőséget ad arra, hogy ezt korlátlanul, és gátlástalanul megtegye. és itt nem első sorban az alma fkára kéne lépni, hanem a 0 fejlesztést végző, tényleg trollokra, mert ha tetszik ha nem a piac nem úgy nézne ki most, ahogy, ha az alma nem indítja el erre (azzal lehet vitatkozni, hogy jó az irány vagy nem, szerintem a telefonokon kívül nem de részletkérdés). ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #71 üzenetére

    ha visszaélne elítélnék, vagy meg se kapna szabadalmakat. ha megfelel a benyújtott anyag a hivatal elvárásainak, akkor nem visszaél, hanem él a lehetőségeivel. még mindig keveritek az üzletet és az etikát. egy ideális világban igazatok is lenne. de nem tudom észrevettétek e, ez nem az. nem vita kérdése hogy nekem se tetszik, ez tény. az meg hogy az amcsi hatalom úgy ugrál, ahogy a választási programot finanszírozó multik akarják ezt mindenki tudja, de ezek között az alma nem túl nagy kutya, sokkal nagyobb halak vannak ott nála.

    és igen. azért fogalmaztam úgy ahogy. de ha jobban belegondolsz... mindenki az alma által "diktált" utat követte. ha lett volna valami jobb a talonban (te is tudod hogy nem 2 napra terveznek a gyártók előre) akkor arra indultak volna el, és nem fél év késéssel próbáltak volna hasonló érintős telefont, tabletet, ub-t gyártani, valljuk be kevés sikerrel, mennyi idő kellett, amire komoly konkurenciává nőtték ki magukat?

    és még mielőtt jön a kő, tudom hogy volt érintős telefon, tablet, sőt vékony noti is. de tömegesen, kvázi megfizethető áron, hasonló paraméterekkel és használhatósággal nem igazán. mindenkinek ott volt a lehetőség, mégse éltek vele időben. miért nem?

    ennyi...

    nem feltétlenül értek egyet a döntéssel (de azzal talán igen, a büntetés mértéke ami szerintem irreális). sőt nem értek egyet a rendszerrel, nem védem az almát. csupán nem értem miért kell véres szájjal ítélkezni úgy, hogy 0 azaz 0 betekintés van kvázi az anyagba. ha így ítéltek ez van.

    sh4d0w : tudom hogy ez mivel járhatna, ha nem a samu lenne az ellenfél. a samunak azért ez nem akkora érvágás, mint azt sokan itt előrevetítik. persze nem kellemes egy milliárd dollárt csengetni nekik sem, plusz a tőzsdén is esnek, de ettől még közelében nincsenek a bezárásnak. hogy hogyan folytatják tovább az rajtuk áll, kétlem hogy ezzel pont kerülne a történet végére. nem fognak kiszállni a prémium kategóriából, és te se hiheted hogy az almának ez a célja, egyeduralkodónak lenni egy piacon közel se akkora fun mint azt hinnénk, onnantól mindenki rászáll mindenért, ezért nem két vinyó gyártó van hanem "három" ;)

    mrhitoshi: soha nem mondtam hogy tisztességes dologra. él a lehetőségeivel, amit a törvény így vagy úgy megteremtett. már az alma előtt ilyen volt a szabadalmi rendszer, ezt nem ők pénzelték le. de mégegyszer. ez üzlet. ott is van tisztesség, meg korrektség, csak egy kicsit más, mint ami számunkra. ilyen a rendszer, ilyen a világ. vagy mondj egy profitorientált céget ami a tőzsdén kint van az elektronikai piacon, ami népjóléti intézmény, és nem sarcolja be az utolsó vasig azt, amire ráteheti a kezét. nem igazán van. persze kis meg közép vállalkozást én is tudok. ezeknél a méreteknél már másképp játsszák a játékot. nekem se tetszik, de ez van.

    és úgy általában a végére.

    semmi mást nem csinál az alma csak tiszta üzletet. foggal körömmel védi azt, amire így vagy úgy de törvényes joga van. ha a szabadalmi hivatal bejegyzi a szabadalmát az nem az ő hibája. ha ennek alapján beperel egy másik céget és neki adnak igazat az se az ő hibája. onnan kéne kezdeni hogy ne lehessen a nagyítás, forgatás, stb mozdulatokat levédetni, vagy max 1 évre, talán az is sok. amíg ez nincs meg, addig lehet itt akasztani az ügyészséget, meg leugatni engem. persze az alma ha nem adja be a szabadalmat és azt mondja hogy tessék itt van használjátok... emberileg tökéletes gesztus. ha lehetőség van hogy levédesd, majd pénzt szedhess érte és megteszed, akkor az egy jó üzleti lépés. se több se kevesebb :R

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #80 üzenetére

    az a baj, hogy azt hiszed te is, hogy a szabadalmi rendszerbe az almának hatalmas beleszólása van. megsúgom nem. vagyis nem a legnagyobb. sokkal nagyobb halak alakították ezt már ilyenné sokkal az alma szárnyalása előtt. csak egy gyógyszervállalat, egy étkeztetési cég, vagy egy kólagyártó nem jelenik meg itt, és a fórum most csodálkozik rá, hogy alapvetően a koncepciótól van ebszva az egész szabadalmi rendszer. ez ilyen volt akkor is, amikor az alma az életéért küzdött, és ahogy látom bőven ilyen lesz akkor is, amikor más veszi át a helyét.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz sh4d0w #85 üzenetére

    az én értelmezésemben amit írtál annyit jelent hogy egyszereplőssé válhat a felső kategória. ami egészen biztosan nem következhet be. ha mégis, akkor azt nem hiszem hogy az alma vinné el. jön még itt win 8 meg nokia dózer, ki tudja ms hátszéllel mit húznak ki a kalapból, a droid is igen szép irányt kezd felvenni szerintem, tehát azzal hogy egy samu méretű vállalatot megvágnak 1 milliárddal, attól még nem áll meg a világ, a samu meg nem dől be, főleg nem adja fel a legjobban tejelő piaci szegmenst

    Tigerclaw: vannak ám befektetői meg más érdekképviseleti csoportosulások, akik több multit fognak össze, és lobbiznak közel korlátlan anyagi és politikai háttérrel. az hogy az alma a legértékesebb, az nem jelenti azt, hogy ők invesztálnak vagy invesztáltak a "rendszerbe" a legtöbbet. sőt...

    mrhitoshi:

    1: legyél szíves a számba ne adj olyat amit nem mondtam. ha az alma szalad bele egy ilyenbe, ugyanez lenne a véleményem. hozzátenném ez a pofon lehet hogy várat magára de minden bizonnyal érik. de gondolom most jól odamondtál, én meg jól elpirultam. most jobb?

    2:nincs visszaélés. a szabadalmi rendszer nem tegnap óta ilyen. és nem tegnap előtt találták ki, és nem az alma alakítja kényére kedvére. ha ezen nem tudsz túllépni sajnállak.

    3: orrba szájba perelte ő is az almát stratégiai jelleggel, meg megelőző csapásként, meg az inteltől vett chipben használt technológia szabadalmait újra bevasalná almán, de nézz utána miért perelte már be a samu az almát. egyik fél se szendeszűz... a samu se terézanya....

    3: személy szerint az ms azt csinál amit akar. én mint vásárló meg eldöntöm hogy kell e vagy nem. nincs új office vagy skydive? van 1000 alternatíva. tudod mit? még örülnék is, talán a kisebb halak is fókuszba kerülnének. de nem értem ez hogy jön ezek után ide? valami monopóliumot kellett volna mondanod nem?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #99 üzenetére

    egy szigorúan jogi vita morális vetülete a számodra elhiszed hogy nem több egy véleménynél? hovatovább a jelenlegi kört a samu folyamat peren kívül akarta rendezni. gondolom sejtették hogy nem lesz jó vége, és nem az 1 milliárd kp-ért, hanem a tőzsdén bukott 12 miatt... kár a morális vetületekről beszélni, mert ez mindenkinek másképp jön le. nekem ilyen szinten teljesen irreleváns az alma és a samu mérlege is. nem azért veszek vagy nem veszek telefont mert perelnek és miért teszik azt... a pénzemért akarok olyan technológiát ami számomra még megéri a keretet. a többi hidegen hagy, nem érint érzelmileg a gyártójának a piaci viselkedése.

    az a baj, hogy valszeg már ők is látják, hogy nem igazán lesz itt már sok nagy durranás. kevés a technológia egyelőre egy akkora lépéshez amire felkapják a fejüket az emberek. 2"-al nagyobb kijelző? +14 mag? 10 tb ram? meg se üti az ingerküszöböt általában. egy jó formaterv az igen, de mikor lesz ennyi már kevés?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz sh4d0w #104 üzenetére

    szerintem te is tudod, hogy nem fogják tudni kiszorítani a felsőkatból a droidot. ilyen formaterves szórakozásokkal semmiképp nem. hogy most megy a bruszt, melyiket tiltják be amerikában az más kérdés, majd átdolgozzák kicsit a keretet, és másfél hét alatt kijön a +-os változat vagy a b verzió, ahogy erre már a németeknél hasonló akció után volt példa tablet fronton. eddig is voltak perek, eddig is ment a betiltom-nem tiltom be játék, ettől még itt az sgs 3, jönnek a 4 magos csodák továbbra is. ;)

    az új wp-ben én se bízok alapvetően, de az ms a metrót áttolja az asztali vonalon izomból, a tableteken, és ha a csapból is az folyik ahogy megszoktuk, akkor azért találhat magának szép számmal piacot. főleg hogy ha a 7-est betolják középkatba jóárasítva, sokaknak csábító lehet a hasonló felépítés miatt.

    a badának egyelőre nagyobb a piaci részesedése. nem is wp 7-et írtam, hanem 8-at. és egy felvetést, hogy kíváncsi leszek mit húz ki a nokia az ms kalapjából. a pénz megvan hozzá, kérdés mire mennek ezzel. meglátjuk nemsokára szerintem ;)

    emvy

    a befektetői csoportoknak, akik milliárdos tételben játszanak pl samu részvényekkel is, azoknak a bizalmát és befektetési szándékát biztosan erősíti hogy ilyen tételt bukhat, főleg annak tükrében, hogy nem lehet tudni mikor húz elő valamit megint az alma, hogy bíróság elé citálja a samut megint, hasonló eredménnyel akár. nem mondom hogy innentől törvényszerűen esni fog, de ez jelentősen nagyobb probléma, mint hogy elbuktak 1 milliárdot amit igazából le se sajnálnának.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz erdoke #117 üzenetére

    tudom. ezt is beszéltük már ez előtt is, tisztában voltam vele, nem tényként szerettem volna közölni, csak arányaiban. ha 2.5-re vágják akkor tovább esnek akár, ha felezik akkor még bármi is lehet. az egész lényege az volt, hogy arányaiban a tőzsdés játék rövid távon több gondot okozhat mint a büntetés mértéke.

    persze nem vagyok tőzsdeszakember, és ha valaki másképp látja azt elfogadom, de nem hiszem hogy irreleváns egy multi életében a tőzsdei árfolyam...

Új hozzászólás Aktív témák