Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz makkmarce #650 üzenetére

    :U Még mindig nálatok user error, ha nem olvas utána, illetve ha ennyire fontos az utólag legozás miért nem kérdezett rá direkt az Apple-nél, de egy fórumon is öt percen belül kaptatok volna választ. Nem lett átbaszva senki, mert azt kapta amit összekonfigolt és látott a vásárláskor. Ezek után értő olvasással jönni... én még soha nem vettem olyan dolgot, hogy ne tudtam volna 99% mit kapok.

    ha már értő olvasás:

    "rengeteg üzleti laptop van, aminél megoldották forrasztott SSD nélkül is a titkosítást, szóval erre fogni nem kéne"

    én nem azt írtam csak azért van egybe, hanem "azért is"

    most komolyan te/ti 2020-ban most hallottok először arról le van forrasztva a memória, SSD stb.? :C (és ez nemcsak kizárólag Apple dolog, hanem iparági trend technikai és gazdasági okokból)

    jönnek a saját Apple silicone gépek, majd ott is utólag otthon sírtok nem lehet utólag belerakni Intel processzort? :D

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #649 üzenetére

    "az előző változat még engedett bizonyos frissítéseket, tehát ez új funkció volt mikor rárabolt arra a darabra."

    És nem ellenőrizte vásárlás előtt, hogy mit vesz. Ennyi.

    "nem , nem fogod 2 évenként megkérdezni a bmw gyárat, hogy ugyanmár, idén ráheggesztettétek a felnit a tengelyre?"

    Hát ha a több tízmilliós kocsit vagy a másfél milliós laptopot előfizetéses modellben veszi, hogy amint kijön az új típus, automatikusan küldjék az updatet és vonják le az árát paypal-ról, akkor bezony érheti meglepetés az embert. :))
    Ezért kell minden vásárlás előtt legalább az alapvető specifikációkat ellenőrizni és ha valami kiemelten fontos (pl. bővíthetőség), akkor utánajársz több forrásból. Sőt mondok még durvábbat: megvárod az első független review-kat, hogy miként teljesít a gép valós alkalmazásokkal, igazak-e a gyártó adatai, stb.
    Az Apple pont az a brand, amit a megjelenés percében már darabokra cincálnak és egy szimpla google keresés elég, hogy az arcodba tolják az összes létező infót. Ha valaki ennek ellenére nem tudja, hogy mit vesz, az bocsi, de már erősen "taigetosz pozitív" kategória.

    Amúgy mondom, menj át bármilyen más hardver topikba és add elő a sztorit az Apple említése nélkül (csak hogy elkerüljük a "kettős mérce torzítást") és meglátod hányan szimpatizálnak majd veled.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #86564352 #651 üzenetére

    nem 2020-ban történt, hanem az előző generációváltáskor, amikor ez bejött, mivel mindig megvette a legfrissebbet már 10 éve, nem számított rá, hogy átbasszák, ahogy arra se számítasz, hogy felheggesztik a kereket a féltengelyre egy autónál, mert az is baromság lenne. Utána meg 5 évvel a hozzád hasonlók megmagyarázzák, hogy dehát az mindig is fel volt heggesztve.. ahha. Tudod hol voltak fix SSD-k? az intel atom gépekben, EEE PC, ha még mond valamit, annál az ipari hulladéknál minden fixen volt, és használhatatlan is volt.
    Az, hogy egy piacvezető techcég visszafele fejlődik, nem elvárható.
    lövésed sincs mi az a szilikon.. nem tudok műmell gyártó részlegről az applénál, szóval kb szakmailag is ennyire lehetsz közel a témához. :C

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #652 üzenetére

    az alapvető specifikáció nem tartalmazza, hogy rá van forrasztva az SSD, csak azt, hogy választhatsz a méretek közül, csak akkor derül ki, hogyha az almenü almenüjébe bemész, amit igen, nem fogsz megtenni, mert ez egy munkaeszköz egyeseknek, nem divatcikk, ez egy nyamvadt csavarhúzó, aminek annyi a dolga, hogy működjön egy prémiumlaptopként, és már ezt a szintet se hozza.
    talán a nagy applefanatikusság közepette érdemes lett volna néha elmenned mac-es fórumokra, site-okra, nem csak a helyi telefonboltba, ott a legnagyobb applefanok írták, hogy NE vegyél mac-et, mert szopás, ez nem a 2020-as modellekről szól, hanem az egyel előző generáció.
    Szóval mikor már az összes mac-es site kínjában azt írja, ne vedd meg, de te meg már megvetted, mert kellett a munkádhoz, akkor bizony beszoptad. kb mint egy szériahibás kocsit.
    és utána na jössz te, a fanboy, aki megmagyarázza 2-3 évre rá a tutit, hogy te aztán mindig is tudtad, hogy az apple az EEE PC szintjére sűllyedt.

    okoskodom, tehát vagyok

  • #86564352

    törölt tag

    válasz makkmarce #653 üzenetére

    Nem baszták át. :N Ha nem bírod felfogni, az egyedül a te bajod. Összevissza beszélsz, magyarázod az egyértelmű user errort. Legközelebb nézzétek meg mit vesztek és kérdezzetek utána. Nem szégyen az. Nem utólag kell arcoskodni és felháborodni.

    "talán a nagy applefanatikusság közepette érdemes lett volna néha elmenned mac-es fórumokra, site-okra"

    igazából fordítva: talán a nagy epül gyűlölet közepette érdemes lett volna utánanéznetek mit vesztek és ha külön igény van direkt rákérdezni a boltban, pont nektek kellett volna vásárlás előtt többet olvasni oldalakat, mert láthatóan nem vagytok képben

    "lövésed sincs mi az a szilikon.. nem tudok műmell gyártó részlegről az applénál, szóval kb szakmailag is ennyire lehetsz közel a témához."

    bocsesz, a silicon szót helytelenül a végén e-vel írtam, mint ahogy te véletlenül két g-vel írtad helytelenül kétszer is a hegesztve szót

    persze ha neked számítógép témában erről a műmell jut eszedbe és nem ahogy kontextusban egyértelmű az Apple saját processzora, akkor megint nem az én problémám, figyi bohóc, én még nem jártam úgy termékkel mint ti, mert utánanéztem, akkor nekem ne magyarázz. :UNem utólag verni az asztalt nagy arccal. Ha akkora szaki vagy mint ahogy óbégatsz, hallhattál róla Macbooknál 2016 óta divat a soldered SSD több ok miatt is. Szintén, ha nem érted technikai és más szempontokból miért csinálják így, az csak a te problémád, nem kell miatta hisztizni másokkal. Tanuljatok, tájékozódjatok legközelebb. Vigyázz a soldered SSD nemcsak Apple specifikus, Dell XPS-nél is előfordul. Meg egyes Microsoft Surface modelleknél is.

    Egyébként a kocsis, felnis példád is sántít, mert igen veszel egy új Audi S8-at, valószínűleg nem tudod otthon a szomszéd vérpistikével kicserélni tetszőleges alkatrészét, hanem hivatalos szakszervizbe kell vinni. És kutyát nem érdekli, hogy tíz éve még bárhogy lehetett otthon bütykölni.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #652 üzenetére

    Hát ez az. Majd kijön a Playstation 5, két változatban, egyikbe nem lehet Blu-Ray lemezt tuszkolni, olyat vesznek aztán majd verik az asztalt PS4-be még lehetett.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #654 üzenetére

    Ugyanazokat a köröket futjuk és következetesen ignorálod a válaszokat.
    Tök mindegy, hogy egy brandnél mi volt a szokás, ha másfél milliós új terméket veszek, akkor utánajárok, hogy jó-e az nekem.

    "csak akkor derül ki, hogyha az almenü almenüjébe bemész, amit igen, nem fogsz megtenni, mert ez egy munkaeszköz egyeseknek, nem divatcikk "

    Pont munkaeszközöknél elvárható, hogy a vásárló alapsabban utánanéz a terméknek és nem csukott szemmel bök rá a buy ikonra.

    "Szóval mikor már az összes mac-es site kínjában azt írja, ne vedd meg, de te meg már megvetted, mert kellett a munkádhoz, akkor bizony beszoptad."

    Akkor most gondolkozz el a "de te meg már megvetted" szavakon és rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy hol volt a user error.
    "Eszetlenül kidobtam másfél milliót, pedig elég lett volna előbb pár review-t elolvasni, mert ... mert kell a munkához."
    Ez lenne az ultimate érvelés.
    Mert ugye ha szórakozáshoz kell, akkor szabad utánanézni a terméknek vásárlás előtt, de ha munkához kell, az legátolja az agyban a kognitív folyamatokat, ezért elkerülhetetlen a felelőtlen pénzköltés. Vaslogika.

    "talán a nagy applefanatikusság közepette érdemes lett volna néha elmenned mac-es fórumokra"

    Még mindig nem derült ki számomra, hogy ha felhívom a figyelmedet egy - brandtől totál független - user hibára, az miért apple fanatikusság, de gondolom neked minden az, ami nem visszhangozza az idulati érveidet.
    Az meg különösen mókás, hogy Te várod el, hogy mac-es fórumokra menjek, miközben pont azzal kerülhettétek volna el a hiszti tárgyát, ha Ti magatok megteszitek.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #86564352 #656 üzenetére

    nem baj, ha nem is érted, de akkor minek szólsz bele?
    nem az elírás a baj, hanem hogy nem tudod mi a szilikon és mi a szilicium, de belépsz egy vitába, amit nem is értesz.
    az S8-on nem a tetszőleges alkatrészt akarod kicserélni, hanem amit eddig is kikellett, mondjuk a téli gumit nyárira, de az autókhoz se értesz.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #658 üzenetére

    nincsennek válaszaid, amit ignorálni kéne, értelmetlen zagyvaságok, hogy miért nem nézett meg 30 szétszerelés videót, gondolom mobilt is így szoktál venni, hogy amíg az orrod előtt nem törnek ketté vagy 20-at, addig nem veszed meg, igaz?
    ha minden évben megveszed a kedvenc makita flexed, és egyik évben meg kiderül, hogy olyan flexet vettél, amire rászegecselték a korongot, holott ez ugye baromság, ki tenne ilyet, akkor talán elgondolkodnál, hogy piacvezető szerszámot vettél vagy ipari hulladékot.
    Írhatnék ezernyi példát, pl vesz egy 4k-s tv-t hdmi 1.0-ás csatlakozással, és utána szídod a hülyét, hogy minek vette, hisz az 1.0-ás HDMI nem tud 4k-t, de tudod van egy ELVÁRÁS, ami alapján megveszed a 4k-s TV-t, és azon olyan csatoló van, ami alkalmas a 4k-s jel fogadására. Vannak elvárt dolgok, ezeket az apple felrugja, de aranyos, hogy te fanboyként mindig megtudod magyarázni, hogy az miért jó, és ha nincs rajta a funkció, az miért is a user hibája. Megjelenés napján nincs szétszerelés review, megint csak okoskodsz. Mi a francnak nézzen utána egy olyan dolognak, hogy hány csavarból áll, aminek NINCS ALTERNATÍVÁJA, nem tudsz mást venni. Nem tudsz a macbook pro helyett egy Dell vagy Lenovo-t venni, ha XCODE kell, ennyire nehéz megérteni? 1-et vehetsz, ezt. ha rá van forrasztva, ha nincs. Esetleg akkor nagyobbat vett volna. Arról nem is beszélve, hogy az OSX is hízik, és 1-2 év után már sok gép csak papírnehezéknek jó. Ezen tudnál javítani egy nagyobb SSD-vel, rammal, etc.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Ezekiell

    veterán

    válasz szabi__memo #659 üzenetére

    Ezt úgy fogja elutasítani a bíróság, mint a sicc.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Ezekiell #662 üzenetére

    Tisztaban vannak vele. Ez megint egy olyan PR akcio, ami a kozonsegnek szol :U

    A jatekosok (akik ezt megszivtak) nagy resze pedig iszonyat nagy ivben leszarja mar ezeket a dolgokat es elegge duhosek. A legtobb reakcio reszukrol arrol szol, hogy szedjek ki a direct paymentet es tegyek fel a jatekot, majd oket kihagyva ebbol az egeszbol fightoljak le ugy, hogy ne szivjanak.

    Ha troll lenne a biro, azt mondana, hogy ha annyira biztos vagy abban hogy igazad van, akkor visszakerulhet igy az app, de ha veszted a pert, akkor az addig beszedett zseton minimum 10-szerese utan kell megfizetni a jutalekot.(mondjuk ha bukja, akkor gyanitom a jelenlegi "illegalis" builden keresztul beszedett zse utan is fizetnie kell igyis-ugyis)
    De jogilag ez se mukodhetne, mert igy mas fejlesztok kerulnek hatranyos helyzetbe.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #661 üzenetére

    "de tudod van egy ELVÁRÁS, ami alapján megveszed a 4k-s TV-t"

    Ha elvárások és nem információk alapján vásárolsz akármit, akkor fognak még súlyos csalódások érni az életben, jobb ha ebbe most rögtön beletörődsz.

    Tehát - csak hogy a későbbiekben megkíméld magad a garantált keserűségtől - vegyük át még egyszer, hogyan érdemes tartós fogyasztási cikket vásárolni:

    1. kinézed a terméket (legyen az flex, tv, számítógép, stb.)
    2. megnézed a specifikációit, hogy megfelelnek-e az igényeidnek
    3. elolvasol pár review-t, hogy a specifikációk mennyiben felelnek meg a valóságnak
    4. esetleg rákérdezel fórumokon, hogy mik a konkrét tapasztalatok a termékkel (opcionális)
    5. az összegyűlt információk alapján eldöntöd, hogy megrendeled-e a terméket

    Külön felhívnám a figyelmet, hogy csak ebben a sorrendben működik!

    Egy haverom mesélte, hogy az autószerelő ismerőse egyszer vett igen nagyon jó áron egy Jaguárt Angliából.
    Megérkezett a kocsi, lerakják a trailerről, öröm és boldogság egészen addig, amíg be nem ült és rá nem jött, hogy az angol kocsik bezony balkormányosak.
    Az egész falu visszhangzott a káromkodásától vagy fél napig.
    (A kocsma meg a többiek röhögésétől.)
    A csávónak azért még így is volt annyi esze, hogy felfogja: ő volt a hülye, hogy nem nézett utána a kocsinak, hanem csak az árat figyelte. Nem a brandet szidta, vagy az eladót, hanem saját magát, hogy az elvárásai és nem a tények alapján döntött.

    "Vannak elvárt dolgok, ezeket az apple felrugja, de aranyos, hogy te fanboyként mindig megtudod magyarázni, hogy az miért jó, és ha nincs rajta a funkció, az miért is a user hibája."

    Nem az a user hibája, hogy nincs rajta a funkció, hanem az, hogy olyan terméket rendel, aminek a specifikációval nincs tisztában majd utólag a brandet okolja, hogy hát én megszokásból minden évben elköltök másfél millát laptopra, meg se nézem, hogy mi az, mert tavaly is jó volt, erre most tessék, hiányzik a megszokott funkció, mégis hogy merészelik áttervezni az új termékeiket?

    " Mi a francnak nézzen utána egy olyan dolognak, hogy hány csavarból áll, aminek NINCS ALTERNATÍVÁJA, nem tudsz mást venni."

    Pl. mert lehet eleve nagyobb RAM és SSD opcióval venni és akkor nem kell később dühöngeni.

    "Arról nem is beszélve, hogy az OSX is hízik, és 1-2 év után már sok gép csak papírnehezéknek jó."

    Ez konkrétan nem igaz, hiába mantrázod.

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    válasz #54625216 #664 üzenetére

    Annyit hozzatennek a funkciok "hianyolasa" mellett, hogy nagyon sokszor hibazik az Apple.

    SOHA eszembe nem jutott megvenni azonnal megjeleneskor gepet. Azt meghagyom azoknak akik letesztelik dragan, hogy semmilyen gyengesege nem lett-e a az adott szerianak.
    Pontosan emiatt nem csereltem az elmult evekben, ameddig a butterfly mechanikas billentyuzettel szereltek oket, mert nem is kellett olyan nagyon sokat varni, hogy kibukjon hogy ugy szar ahogy van.
    Mivel munkara hasznalom, nekem nem buli X havonta hogy par napra kiessen amig szervizelik, hiaba ingyenes(bar az elejen nem volt az, ameddig nem ismertek be).
    Hogy emiatt 2-3-4 honappal kesobb tudom csak lecserelni/megvenni a gepet?
    Ez van, de legalabb nem esz az ideg, hogy mire adtam ki nem keves penzt.
    Pontosan ugyanezt teszem mas termekekkel is(nem csak IT es nem csak Apple), eddig nem nagyon ert meglepetes.

    Ez szerintem nem az a kategoria, mint ha kijott volna egy uj izesitesu Chio Chips es az eddigiek is finomak voltak. :N
    De lehet csak en vagyok nagyon biztonsagi jatekos.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #664 üzenetére

    sajnos átkapcsoltál write onlyba..
    nincs másik gép, tehát mindenképp megkell venned, ezt az 5 pontos őrületet hagyd meg azoknál, ahol VAN választási lehetőség, az applénál nincs.
    vagy megveszed, vagy nem veszed, és ha az előző gép/telefon kikerül a fejlesztésre jogosultak közül, akkor veszel újat, ennyire egyszerű
    Külön felhívnám a figyelmedet arra, hogy NINCS válatsztás, tehát ez nem flex, hogy 150 gyártó közül választhatsz.
    A jaguáros példád akkor lenne igaz, ha előtte minden évben balkormányos lett volna, de azon a héten kiadták volna a jobbost. (ugyanis az angol kocsik jobbosak, itthon van bal, de sebaj), látod ez se sikerűlt, és a többi magyarázatod is ezer sebből vérzik.
    Pontosan tudja mi a specifikáció, hisz 2-3 évnte megveszi, csak közben az új modellnél a felnit ráhegesztették a felnit a féltengelyre, amit a 20. almenüben eltüntettek.
    Arról ne is beszéljünk, hogy vígan használta a gépet fél évig, mielőtt szüksége lett volna a bővítésre.
    Képzeld, vannak elvárások termékekkel kapcsolatban, a csavarhúzó csavarozzon, a véső véssen, az 1.5m-s "pro" gép meg üsse meg a 0.25m-s gép szintjét. Ehelyett kapsz egy kicsit erősebb EEE PC-t.
    "Ez konkrétan nem igaz, hiába mantrázod." ebből feltételezem, te az elmúlt 5-8 évben ezt a rendszert nem használtad.

    okoskodom, tehát vagyok

  • azbest

    félisten

    válasz makkmarce #666 üzenetére

    Már hogyne lenne választás. Vehetsz mac pro vagy imac modelleket is, ha neked túl integrált a notebook. Nameg a notebookból is választhatsz, hogy melyik felszereltségű kell, azt figyelembe véve, hogy nem lehet bővíteni.

    De mindegy is. Mert ez itt amúgy is off, másrészt ez mentalitásbeli probléma.

    Azt meg hagyjuk is, hogy ha apple gépet akarsz venni, akkor miért hisztizel azért, hogy nem lehet venni nem apple gyártású apple gépet.

    Ha nem értetek hozzá, akkor bízzatok meg olyan céget, amelyik majd kielemzi nektek - kihúzza belőletek harapófogóval - hogy valójában milyen gépre van szükségetek.

    (#668) makkmarce
    hehe

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz azbest #667 üzenetére

    nem kezdem el az elejéről, olyanhoz szóltál sajnos hozzá, ami már napok óta zajlik, és fogalmad sincs róla. Vagy olvasd el az elejétől (szerintem időpazarlás), vagy ne írj teljesen irreleváns válaszokat. Köszönöm.

    okoskodom, tehát vagyok

  • #86564352

    törölt tag

    válasz azbest #667 üzenetére

    Hiába magyarázod neki. Benézték vásárláskor, nem kérdeztek rá, aztán fogalom nélkül magyarázza "át lettek baszva" mert user errorból meg se nézték mit vesznek, amit egyébként "vígan használta a gépet fél évig" plusz ha annyira ért hozzá tudhatná nem Macbook specifikus a soldered SSD, hanem Dell, Surface is előfordul, ráadásul nem is újdonság ez a módszer, mert évek óta előfordul Macbooknál egybe van forrasztva, de hát neki egyszerűbb hisztizni. Mindenkivel előfordul benéz valamit user errorból tanulni kell belőle és tovább lépni, vagy nem tanul nagy arccal és akkor a következő Macbooknál is verheti utólag az asztalt, hogy az se legozható otthon.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #666 üzenetére

    Akkor fussunk neki mégegyszer:

    Ha MacbookPro-t vesz, akkor ott vannak az opciók, hogy mennyi rammal és SSD-vel kéri.
    Ha a minimálkonfigot akarja megrendelni, hogy majd később házilag olcsóbban upgradeli, akkor előbb utánanéz, hogy van-e erre egyáltalán lehetőség. Ha nincs, akkor vagy megveszi max. memóriával és legnagyobb SSD-vel, vagy tudomásul veszi, hogy hamarabb kell gépet cserélnie, mint korábban.
    Az nem kifogás, hogy eddig az összes típust lehetett házilag upgradelni, most meg nem, váááá átvertek. Erről szólt az előző pár hozzászólásom, hogy előbb tájékozódsz és csak utána vásárolsz.

    ""Ez konkrétan nem igaz, hiába mantrázod." ebből feltételezem, te az elmúlt 5-8 évben ezt a rendszert nem használtad."

    Ha állítasz valamit, akkor bizonyítsd. Azt mondod, a macOS 1-2 év alatt belassítja a gépet, akkor lehet tesztet, akármit linkelni, ami ezt az állításodat alátámasztja, addig maradjunk annyiban, hogy indulati alapon hadoválsz.

  • Polllen

    nagyúr

    Amúgy az Epic akkor most a forrasztott SSD-t beleveszi a periratba?

    Napok óta megy az off erről a marhaságról. :U

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • makkmarce

    őstag

    válasz #86564352 #669 üzenetére

    mondja az, aki még a problémát se értette, nemhogy a válaszaimat...

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #670 üzenetére

    fussunk, még mindig nemérted.
    adott egy termék, ami upgradelhető
    csak azt lehet venni, és kötelező legkésöbb 3 évente cserélni
    1x csak nem lesz upgradelhető, pedig erre számítasz, hisz az elmúlt 10 éveben az volt, és mert prémium terméket vettél , nem ipari hulladékot, amit egybeforrasztva kidobnak a jövőhéten.
    fél év múlva rájössz, hogy mégis ipari hulladék EEE pc-t vettél kb 1.5m-ért.
    kb ennyi a történet, az, hogy mit költesz hozzá nem releváns, ahogy az sem, hogyha valamire szükséged van akár AZNAP, akkor nem fogod megvárni az ifixites videót, hisz egy jól ismert termékről van szó. Amíg meg várod a csodálatos ifixit videót, ahol széttörik a gépet, meg várod, hogy kinél fagy le az új verzió, addig szabadságot veszel ki, igaz? bezárod a céged, aztán vársz egy fél évet, míg a youtuberek neked betesztelik az új OSX-et, és hozzá a HW-t.
    olyan jó móka olyanokkal erről vitatkozni, akik apple gépet is csak fényképen láttak..
    A delles butaságot meg felejtsd el, amikor az apple behozta, előtte nem volt divat az összeforrasztunk mindent, csak a legócskább vackok voltak összeforrasztgatva (lásd EEE), ez a netbook szegmens sajátja volt, de a mac book pro nem egy netbook.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Polllen #671 üzenetére

    igen, mert azóta lett még vagy 2-3 epic-es cikk, és ott folyik tovább a dolog, itt csak mi fárasztjuk egymást önszorgalomból :D

    okoskodom, tehát vagyok

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #673 üzenetére

    "1x csak nem lesz upgradelhető, pedig erre számítasz, hisz az elmúlt 10 éveben az volt"

    kiemelem hol a hiba: "pedig erre számítasz"

    Azaz feltételezésből indulsz ki nem pedig a tényekből. Ezért kell vásárlás előtt mindig utánajárni a tényeknek, főleg ha másfél milliót szándékozol elkölteni.

    " hogyha valamire szükséged van akár AZNAP, akkor nem fogod megvárni az ifixites videót"

    Elromlott a gépe és aznapra kellett a csere?
    Mert ez esetben meg tök mindegy, hogy milyen a gép, úgyis azt vette volna, ami kapható. Ilyenkor értelemszerűen veszed, ami van és leírod kiadásként. Vagy ha nem termeli ki az árát, akkor nem veszed meg, mert miért is termelnél szándékosan veszteséget ugyebár.
    Egyik eset sem indokolja, hogy nem nézel utána a terméknek, hanem utólag hőzöngsz, ezt semmivel sem tudod kimagyarázni.

    Ami a ráforrasztott alkatrészeket illeti: ha nem tetszik, ne vedd meg.
    Ha pedig munka miatt muszáj, akkor lásd fent: szükséges kiadás, úgyis kitermeli az árát, megint csak mire fel hisztizel.
    A dell és a többi pedig úgy jön ide, hogy barokkos jelzőkkel előadod, hogy a beforrasztott ram és ssd szerinted ipari hulladék, miközben más gyártó is követte az Apple módszerét az ultrabook szegmensben, tehát annyira mégse lehet hulladék, legfeljebb a Te igényeidnek nem felel meg.

    "olyan jó móka olyanokkal erről vitatkozni, akik apple gépet is csak fényképen láttak"

    Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy Neked még életedben nem volt dolgod Apple termékkel, csak városi legendákkal sztorizol (ha Facebookon jönnek rá a lájkok, biztos a PH-n is bejön alapon), ez az "én nagyobb Apple szakértő vagyok akárkinél, de ..." meg a politikai sárdobáló fórumokról unalomig ismert, önmagát hitelesíteni próbáló izzadságszagú erőlködés: "eddig az MSZP-re szavaztam, de ..." vagy "eddig a kormányt támogattam, de ..." kezdetű hozzászólás, hogy aztán felsorolja a teljes repertoárt, amivel az ellenoldal szokta savazni a másikat.

    Amúgy várom a linket a benchmarkokkal, hogy miként lassulnak be az Apple gépek 1-2 év alatt a macOS frissítésektől. Professzionális Mac userként biztosan nem állítanál olyat, amit nem tudnál egyszerű mérésekkel igazolni ugye?

  • nyogo83

    senior tag

    válasz makkmarce #673 üzenetére

    Nezd, akarhogy csavarod a dolgot, amit felvazolsz az problema lehet, de csak 1 esetben.
    Ha gyakorlatilag a Keynote vegen a Macbook bejelentese utan azonnal barmifele gondolkodas es 2 perces utana olvasas nelkul a buy-ra nyomsz az apple.com-on.
    Ebben az esetben pedig meg is erdemli a user, ha a sajat hulyesege miatt ugy erzi, hogy "1,5 millioert EEE PC-t" vett.

    Minden mas esetben csak kifogas az ifixit-es magyarazkodas meg a "de eddig igy volt".

    "adott egy termék, ami upgradelhető"
    "1x csak nem lesz upgradelhető, pedig erre számítasz, hisz az elmúlt 10 éveben az volt"

    Gyakorlatilag talan a 2013-as Pro modellek voltak az utolsok, amikben meg a RAM nem volt forrasztva. Aki ezek utan megjelno modelleknel nem nezi meg, hogy mi a helyzet az upgradelhetoseggel, azt nem erdekli igazan mit vesz.
    Minden egyes keynote vegen meg estetol jopar napig csak a kulonbozo reszletes specifikacio omlik az ember arcaba az utolso csavarig megemlitve mindent, minden tech oldalon, magyarul/angolul.
    Az ifixit-es videokra visszaterve altalaban max par napot kell varni vagy 1 hetet.
    Ilyen infokat csak akkor nem lehet megtudni, ha az ember szandekosan beleszarva, lusta utananezni, hogy jo lesz-e neki az adott termek.
    Ha nincs 5 perce utananezni, illetve annyira surgos a vasarlas, hogy akarcsak 1 napot sem lehet a megjelenestol szamitva varni, akkor ez van :))
    Lehetne itt sorolni, hogy milyen es mennyi dologgal megszivhatja az ember, ha az alapjan vasarol esz nelkul, hogy "hat eddig is igy volt".

    Hiaba irod le 1000x, hogy nem ertik mi a problemad, ezt lehetetlen nem user errornak beallitani, nem is ertem mi vitatkozni valo van ezen mar vagy 2 napja :U

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #675 üzenetére

    nem elromlott, csak az apple megszüntette a régi terméktámogatását.. magyarul nem kapta meg az új OSX-et, akkor pedig nincs új XCODE, akkor meg ráfaragtál, mert nincs munka.
    Még mindig nem érted, ha 2 filliréért veszel az ecserin egy csillagvillát, és széttörik a kerékcsavaron, nem érdekel, hogy szétment, hisz egy olcsó szar volt.
    de ha bemégy a csilivili boltba, megveszed a legdrágább "pro" vackot, annak illene legalább a minimumot hoznia, amit jelen esetben nem tudott.
    Kitermeli az árát, csak átbaszás, szóval neked nem számít 1-2 milla, hogy 2 évente, 4 v 8 évente kell cserélni a gépedet. Én azért az évi 1 millát megérezném, van annak a pénznek jobb helye is.
    Nem vagyok apple szakértő, ne találj ki olyat, amit nem mondtam.
    Apple-ra is fejleszetttem jó pár évig, és még mindig itt vannak az eszközök, kb ennyi.
    https://discussions.apple.com/thread/7569721
    https://www.macworld.co.uk/how-to/mac/speed-up-slow-mac-3636548/
    magyarul megeszi az OS a ramot.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz nyogo83 #676 üzenetére

    bement egy pro gépért, és kapott egy EEE pc-t, szerintetek ez user error, szerintem meg az apple is sáros, hogy eee pc-t ad "pro" néven, kb ennyi.

    okoskodom, tehát vagyok

  • nyogo83

    senior tag

    válasz makkmarce #677 üzenetére

    Na, akkor a sajat peldam. Xcode-ot hasznalok, majd 6 evig huztam halasztottam legutobb a gepcseret, mert megjelenes utan megvartam, hogy az uj modell megfelel-e majd nekem, illetve nincs-e valami hibaja.

    Egy mid 2012-es i7-es Pro-t hasznaltam, RAM ugrade 16 gigara, 500Gb SSD + optibayben 750Gb SSD.
    Egyetlen egyszer nem ereztem, hogy hasznalhatatlan lenne fejlesztesre a 6 ev alatt.
    Az, hogy mikor szunik meg a tamogatasa nem egyik naprol a masikra derul ki, mert ahogy nagyjabol az uj OS-bol komolyabb bemutato van, utana elerheto, hogy melyik gepekkel lesz kompatibilis.

    Peldaul most a Big Sur nem lenne kompatibilis a regi gepemmel, mert mar junius kozepen megjelent a spec, hogy mi a minimum konfig es az OS megjelenese meg odebb van.

    Megneztem melyik modell es milyen konfigban fog megfelelni az elkovetkezo par evben es annak megfeleloen konfigolva RAM-mal es SSD-vel megrendeltem az ujat.

    Tudom, hogy nehez beismerni, hogy minden teren tajekozatlan volt, nem kovette fejleszto letere sem azt, hogy az ujabb OS tamogatni fogja-e a jelenlegi gepet, sem azt, hogy ha egy kis eszem van, akkor 1,5 millaert nem EEE PC-t veszek, hanem megnezem alaposan mit tud az adott modell es ugy konfigolva/merlegelve veszem meg.

    Okes, hogy most valamiert mukodik a zsigeri utalat, hogy legyen kire mutogatni egy ilyen tobb lepcsoben elhibazott dontesert, en sem vagyok hive ennek a nem upgradelheto trendnek (ami nem csak az Apple-nel van mar igy), de barmit irsz, itt a hibaztatasi listan az Apple az utolso.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #677 üzenetére

    "nem elromlott, csak az apple megszüntette a régi terméktámogatását.. magyarul nem kapta meg az új OSX-et, akkor pedig nincs új XCODE, akkor meg ráfaragtál, mert nincs munka."

    Ha megszűnt a gép támogatása, akkor nem 1-2 éves, hanem legalább 6-8 éves. A 2012-es Macbook Pro-m pl. mind a mai napig támogatott.

    Ezzel sikeresen hiteltelenítetted a követező mondataidat is:
    "Kitermeli az árát, csak átbaszás, szóval neked nem számít 1-2 milla, hogy 2 évente, 4 v 8 évente kell cserélni a gépedet. "

    Gratulálok.

    Ezen kívül a támogatást nem egyik pillanatról a másikra szüntetik meg, azaz fel sem merül, hogy egy gép AZNAP kell és nincs idő a vásárlás előtt tájékozódni. A hardver támogatását a béta bejelentésekor közlik, onnan még minimum fél év a release, legalább ennyi időd van hardvert váltani.

    "de ha bemégy a csilivili boltba, megveszed a legdrágább "pro" vackot, annak illene legalább a minimumot hoznia, amit jelen esetben nem tudott."

    Ha bemész egy Apple boltba és veszel egy Macbook Pro-t i7-el és 16 vagy 32GB rammal, 1-2TB SSD-vel, akkor az hidd el többet hoz, mint a minimum, egyszer próbáld ki, ha már annyira értesz hozzá. Ha neked az a minimum, hogy házilag cseréled a ramot meg az ssd-t, az egyéni nyomor, szemmel láthatóan az iparág más irányba megy. Ha dolgozol vele, akkor vedd meg eleve több rammal és ssd-vel, probléma letudva.

    Az általad linkelt írások meg ... jaj.

    Az elsőben egy 2009-es gépet taglalnak 2016-ban, azaz 7 évvel a vásárlás után, hogy miért nem viszi úgy a legújabb OS-t, mint fénykorában. Nem 1-2 évvel utána, mint ahogy írtad, hanem 7. Csak hogy képben legyél: egy Core2Duo gépről beszélünk 5GB rammal és 5400-as HDD-vel, ami fullra tele van írva.

    A második még jobb: tanácsok, hogy hogyan gyorsítsuk fel a Mac-et:
    - szedjük le a nem használt szoftvereket
    - csökkentsük a bekapcsoláskor induló alkalmazások számát
    - ellenőrizzük, hogy valamely alkalmazás nem zabálja-e az erőforrásokat
    - ne írjuk fullra a hdd-t
    - és így tovább
    - majd a végén jön a legjobb rész: mindenképpen frissítsük az OS-t a legújabb verzióra

    Szal ennyit tudtál összeszedni annak a bizonyítására, hogy a macOS 1-2 év alatt a használhatatlanságig lelassítja a hardvert. :W

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #680 üzenetére

    olyan hw speccel dobálózol, ami akkor nem volt, akkor vette mikor a váltás volt, hogy miért sietett passz, úgy emlékszem támogatás megvonás. (vagy az is lehet, hogy neki is rommálassult az új os miatt, ami az újjal jött ki)
    Az, hogy most az apple támogatja a 2012-est, attól még lehet, hogy 2015-ben nem támogatta a 2009-est(nem fogom most visszakeresni), mivel nem most történt, hanem mikor átálltak forrasztott SSD-re, de megint az van, hogy a jelenből extrapolálsz a multban, aztán jössz megint tárgyi tévedések tömkelegével.
    utólag vagy okos megint, ahogy eddig is.
    2020-ból okoskodni, hogy mit kellett volna csinálni akár 5 évvel ezelőtt

    "Szal ennyit tudtál összeszedni annak a bizonyítására, hogy a macOS 1-2 év alatt a használhatatlanságig lelassítja a hardvert. "
    tudod van modelváltás, és ha előző nap megvetted a régit 4 giga rammal, akkor utána baszhatod az os frissítés miatt, és nem, ha bemégy a boltba nem csak a legfrissebbet árulják. 16 gigánál nem veszed észre, de a 4-es gépeket kinyírjta (az a core 2-es volt 5gigával, és közben forgalomba vannak még 4 gigás air-ek, minik, etc), holott még mindig árulják őket. A régebbi 2015-ös mac-em támogatott, mégis 15-30 perc egy nyamvadt build, mikor előtte 2-3perc volt, a valamikori kb 2016-as os update után, talán a sierra vagy az el captain csinálta ki. 30 percem meg nincs bohóckodni, szóval igen, kinyírja.
    Igen, ha tudom, hogy kinyírják vehettem volna 4x több rammal, ahogy te tetted, de arról nem volt szó, hogy használhatatlanra lassítják. Ugyanaz a móka, mint a telefonoknál, ott is ment az apple féle okoskodás, hogy nemazért csináltuk ám...

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz nyogo83 #679 üzenetére

    a titok a memoria, ha kevesebb van benne, használhatatlan lesz, szóval 2012-ben jól választottál.

    okoskodom, tehát vagyok

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #681 üzenetére

    "hogy miért sietett passz, úgy emlékszem támogatás megvonás. "

    Ezért mondtuk, hogy a támogatás megvonását nem egyik napról a másikra jelentik be, hanem minimum fél évvel előre, jellemzően a WWDC-n, ami ugye fejlesztői konferencia. Vicces, hogy egy macOS fejlesztőhöz nem jut el egy fejlesztői konferencián közzétett infó, amit amúgy minden létező mac portál azonnal átvesz.

    "Az, hogy most az apple támogatja a 2012-est, attól még lehet, hogy 2015-ben nem támogatta a 2009-est(nem fogom most visszakeresni), mivel nem most történt, hanem mikor átálltak forrasztott SSD-re, de megint az van, hogy a jelenből extrapolálsz a multban, aztán jössz megint tárgyi tévedések tömkelegével."

    Legalább a saját magad által linkelt szövegeket olvasd már el: 2016-os fórum és egy 2009-es gépről tárgyalnak, szóval de, 7 éves gép és 2016-ban volt még hozzá OS támogatás.

    "tudod van modelváltás, és ha előző nap megvetted a régit 4 giga rammal, akkor utána baszhatod az os frissítés miatt"

    Na látod pont ezért kell vásárlás előtt tájékozódni. Küszöbön az OS váltás? Nem veszed meg 4 giga rammal, ha dolgozol vele.
    Az Air meg az egyéb alap konfigok pedig home és office usereknek van, nekik elég is a 4 giga jó ideig, mert most kapaszkodj meg: maga az OS rohadtul nem nyírja ki a hadvert és nem zabálja le a ramot, legfeljebb az idővel magasabb minimál konfigot igénylő alkalmazások. Ez független nem hogy brandtől, de még OS-től is.
    Skypeolni, facebook, iTunes, böngészés, office, stb. simán lehet 4giga rammal akármelyik macOS verzió alatt.
    Az xcode meg nem OS (még csak nem is része a macOS-nek), hanem fejlesztőkörnyezet, nyilván idővel nő a hardver igénye, mint egyébként minden szoftvernek.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #683 üzenetére

    hát, asszem egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet, és nem azon múlik, hogy jobb kormányos autóban tolod e, vagy a haverom melyik konferenciát követte figyelemmel, vagy melyiket nem.
    Vett, átverve érezte magát, szerintem joggal, szerinted nem.
    Én már a 2 gb memoriás macbook pro-nál lemondtam a mac-ről, az az os, ami ha elfogy a memória, szimplán csak összeomlik az nem alkalmas komoly munkára (azóta javították, de akkor a holland partnereknek nehéz volt elmagyarázni mi is történik az 5 napos fejlesztői megbeszélésen).
    Gondolkodtam, hogy csináljak egy videót a pár éves macminiről, abból is van itt az asztalon, hogy kb mire képes.. (vagyis inkább mire nem), de annyit nem ér az egész, pár hét és eladó lesz, a hírdetésbe majd beleírom, hogy csak saját felelősségére vegye meg aki szeretné, hátha több szerencséje lesz vele, mint nekem, a többi almás vackot meg szétosztom a családban/visszaadom a megrendelőknek, legalább használja valaki, amíg működnek.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Ezekiell

    veterán

    válasz szabi__memo #685 üzenetére

    Azt még megérteném, ha az Epic saját payment rendszerén keresztüli fizetéseket venné kárnak az Apple, és annak a részéért perelne (hisz az járt neki, és egy darabig fenn volt appstoreban így az app), de hogy az összes vásárlásért kér kártérítést (ha jól értem), az vicc :)
    Persze itt inkább a "seeking a permanent injunction banning its external payment mechanism in all apps" rész a valódi cél.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #686 üzenetére

    A követelés jogalapja (és itt nem erkölcsi, hanem szigorúan jogi alapról van szó), hogy ha a Fortnite-ban bent volt a link a külső fizetési lehetőségre, akkor elméletileg ugye nem lehet egzakt módon megkülönböztetni, hogy melyik vbuckot vette a user iOS-en, de az IAP rendszert megkerülve (ebből járna kártérítés az Apple-nek) és melyiket az iOS-től függetlenül mondjuk PC-s Epic Store-ban (ami után nem járna), de mivel nem lehet megkülönböztetni a kettőt, az Apple azt akarja elérni, hogy mindet tekintsék az IAP rendszer megkerülésének.
    (Gyakorlatilag nyilván lehetne tippelni, de itt jogról és nem józan észről van szó ugye.)
    Ezzel az Apple egyrészt bizonyítaná, hogy pont azért nem engedik a külső fizetésre mutató linket az appokban, hogy az ilyen elszámolási vitákat elkerüljék, másrészt hogy a jövőben elrettentsék a többieket az Epic-éhez hasonló akcióktól, mert ha veszítenek, akkor nem csak az Apple részét kell utólag megfizetni, hanem sokkal többet.

    Nem tartom valószínűnek amúgy, hogy a keresetnek a bíróság helyt adna, max. a korábbi statisztikák alapján megállapítanak egy arányt, hogy akkor a vbuck bevételek hány százaléka után jár az Apple-nek a 30%, de szvsz el se fog jutni a per ebbe a szakaszba, hanem a cégek peren kívül megegyeznek és ez a beadvány már az alkudozást készíti elő, hogy az Apple minél magasabb szintről indulhasson.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #687 üzenetére

    Nagyon meglepődnék, ha az epicnek nem lenne adata arról, hogy milyen platformról jött a vásárlás(és hogy játékból lépett a linkre, vagy direkt böngészőből), a kérdés csak az, hogy meg szeretné e ezt az adatot osztani.(vagy a bíróság kötelezi e rá) Bár szerintem nem volt túl sokáig kinnt az a verzió, ha egyáltalán kikerült.

    okoskodom, tehát vagyok

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #688 üzenetére

    Mondom, a perek nem a józan észről, hanem a jogról szólnak.
    (Ha a józan ész bármit is számítana, az Epic keresetét eleve körberöhögné a bíróság.)
    Ha jogilag nem lehet 100%-os bizonyossággal megállapítani, hogy valaki a bevétele mekkora részét szerezte szerződésszegés eredményeként, akkor a bíróságok hajlamosak a teljes bevétellel számolni, amolyan elrettentés képpen, hogy legközelebb ne érje meg szerződést szegni.
    Az Epicnek tehát jogi értelemben is hiteles adatokat kell szolgáltatnia arról, hogy a userek hány százaléka nem egy iOS-es szoftverben elhelyezett linken keresztül jutott el az Epic boltjába, mindezt ráadásul úgy, hogy maga a módszer ne vessen fel adatvédelmi aggályokat. Erre persze találhat az Epic technikai megoldást, de azt különböző szakértői véleményekkel be lehet támadni, amivel évekig el lehet húzni a pert.
    Az ilyen "minden dollárodból követelek 80 centet, mert a logód betűtípusa hasonlít az enyémre" jellegű jogi manőverek mindennaposak az jogi csatározásokban és nem az a céljuk, hogy azt a pénzt meg is kapják, hanem hogy magasabbra tornázzák a másikkal szembeni követelést, hogy majd onnan induljon az alkudozás.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #689 üzenetére

    amelyik országban le lehet védetni a téglalap alakú telefont és a duplaclicket ott bármi megtörténhet.

    okoskodom, tehát vagyok

  • válasz szabi__memo #691 üzenetére

    Lehet az Apple a saját alkalmazásai esetében nem érzi úgy hogy a Google által megalkotott szabályok vonatkoznak rá :)

    Az persze más kérdés hogy a Google esetleg mennyire huny majd szemet az ilyen " trükközések " melett, már ha valóban így lesz :)

  • Ezekiell

    veterán

    válasz szabi__memo #691 üzenetére

    Hogy egy klasszikust idezzek : Ebbű baj lesz more.. :DDD

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz szabi__memo #695 üzenetére

    Őszintén szólva a Google is bőven megérdemli, hogy a körmére nézzenek. Ahogy a Facebook és az Apple is. Túl nagyok, túl nagy hatalommal.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #692 üzenetére

    Netflixre se lehet iOS-en előfizetni, így appstore jutalékot sem kell utána fizetni. A Netflix alkalmazáson belül nincs elhelyezve külső fizetési lehetőségre mutató link, se pedig nyilvánvaló útmutatás, hogy hol kell előfizetni, csak annyi, hogy az alkalmazáson belül erre nincs lehetőség.
    Az Apple ugyanezt akarja csinálni Androidon, szerintem ezen nem fognak összeveszni a Google-al, mert a Google a többi streamer szolgáltatással sem balhézik.
    Egyéként ha az Epic ugyanezt a technikát használta volna a Fortnite-ban (ha már mindenképpen meg akarta védeni a usereit az apple "különadótól") és teljesen kivette volna a vbuck vásárlás lehetőségét az appból, akkor most nem lenne balhé. Csak ugye eleve a balhé volt a cél.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz #54625216 #697 üzenetére

    Nem ugyanezt akarja csinálni, olvasd el a cikket figyelmesebben. Az Apple pont hogy bele akarja rakni az appjába a tájékoztatást, hogy máshol elő lehet fizetni, csak itt nem.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Samott

    addikt

    válasz Ezekiell #698 üzenetére

    Raadasul a Microsoft ugyanazt akarja csinalni, amit a Netflix a sajat streaming szolgaltatasaval, megse engedik be oket. Egyenlo feltetelek mindenkinek, mi? :)

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #699 üzenetére

    Az MS nem videó vagy zene tartalmat akar streamelni, hanem gyakorlatilag távoli elérést biztosítani szoftvereknek, ami gyakorlatilag teljes megkerülése az appstore rendszernek.

    #698 Ezekiell:

    Ennyit tudtak előásni egy nem aktivált kódrészletből egy még nem létező szolgásról.

    A Netflix app szövege:
    "A Netflix alkalmazáson keresztül nem tudsz feliratkozni. Mi is tudjuk, hogy nem a legkényelmesebb. Miután csatlakoztál hozzánk, máris nézheted a műsorokat az appban."

    Tehát az Apple mondata annyival több, hogy meghatározza, milyen eszközökön tudod az
    előfizetést menedzselni. Ha ez a Google-nak nem tetszik, majd módosítanak a mondaton, nem fognak ezért pereskedni.

Új hozzászólás Aktív témák