Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz Wolverine #47 üzenetére

    "Lehet, hogy azért nem vállalja, mert a főnöke azonnal kirúgná a WoW-osokkal kapcsolatos előítéletek miatt."

    Nem tagadom, hogy ez megtortenhet, de meg ha nagyon kulonleges neved van, akkor sem lehet benne biztos a fonokod hogy te vagy.

    "de nem mindegy, a userek hány százalékánál, és milyen indokkal."
    Nem ismerem a wow kozonseget, de ha eleg nagy a dij, akkor valoszinuleg eleg sokan, vegulis az ember gyarlo.. Aztan a tobbiek azert mert nem akarnak hatranyt szenvedni.

    ahogy a farmvillenel sem zavarta a nagy tobbseget a privacy issue, itt sem zavartatnak magukat. plane, hogy itt sokkal kisebb az effectje mint egy facebook friendnel.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Wolverine

    félisten

    válasz shev7 #51 üzenetére

    Facebookon csinálhatsz az ilyen kamu ismerőseidből egy csoportot, akiknek nem adsz meg magadról infót. A Battle.neten nem.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #50 üzenetére

    nagyon jó ez a videó, köszi, hogy belinkelted! (az viszont botrányos, hogy megette vacsorára a cpu-mat, pedig nem régi gép :O )

    igazából szerintem nem olyan példa nélküli, hogy egy cég változtasson az eula-n utólag. nézd meg a mobilcégeket például, simán változtatnak utlag az ászf-en, és még örülhetsz, ha szólnak róla (mert esetleg adott változás bejelentésére törvény kötelezi őket). ez valóban komoly probléma bizonyos esetben, de azért egy pillanatra megállnék: ha mondjuk a bankom csinálja ezt (nekem nem tetsző lépést), akkor fogom a pénzem, és megyek máshova. ezzel csak arra gondoltam, hogy a wow is csak egy játék, akármennyire is megszállottjai egyesek (nem rád gondolok, csak általánosságban), nem muszáj vele játszani.
    mondjuk jelen esetben én nem tulajdonítanék neki akkora feneket, mint amekkora felháborodás a fórumokon volt a dolog miatt (nem olvastam az eredetiket, mert nem érint, csak az itteni emberek tollából). az, hogy valakinek látszik a neve nyilvánosan, még önmagában nem baj. az a baj, ha az ő, vagy másik fél felelőtlenségéből ez összeköthető egyértelműen egyéb személyes adataival, amivel kárt lehet neki okozni. de egy név nyilvánosságra hozása önmagában szerintem kicsit túl lett pörögve az elmúlt időben. amikorelkezdtem egyetemre járni, akkor még simán úgy jelentkeztünk vizsgára, hogy a professzor ajtajára kifüggesztett papírra felírtuk a nevünket, és a vizsga után ugyanitt megnéztük az eredményeket. aztán behozták a szabályt, hogy ez sérti a személyiségi jogokat, és már csak atanulmányi azonosító kódot lehet kiírni nyilvános helyre (például hirdetőtábla), a nevet nem. elképzelem, hogy lassan már az orvosnál sem Kovács Dávidot fogják szólítani, hanem vRx_alien49-et, mert nehogy a váróteremben megtudják, hogy ki ő valójában. ez sem egy jó irány szerintem, felesleges túllihegése egy ártalmatlan dolognak, amit egy kis népokítással ki lehetne küszöbölni (bár lehet, hogy én vagyok túl optimista).

    Vin ilyen szempontból valóban nem jó példa, ezért nem is értettem miért hozták fel korábban.

    Wolverine: amióta facebokon megújították a privacy settings-t, azóta nem állítgathatsz csoportonként jogosultságokat, úgy tudom. vagyis én nem találtam meg.

    [ Szerkesztve ]

  • shev7

    veterán

    válasz Wolverine #52 üzenetére

    "az ilyen kamu ismerőseidből egy csoportot, akiknek nem adsz meg magadról infót."
    Vajon hanyan vannak akik egyaltalan foglalkoznak a privacy beallitasokkal...

    de battle.net-en nem is adsz meg semmilyen infot magadrol. Es itt korbe is ertunk es ertelmet vesztette a beszelgetes :)

    sheratan: ha eleg sokat nyomod a customize, es other opciokat, akkor elo jon :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Wolverine

    félisten

    válasz shev7 #54 üzenetére

    A kiindulás az volt, hogy a Battle.nethez kötődő Real ID-rendszer úgy kerül át a SC2 (és később a WoW) fórumára, hogy a valódi neveddel kell hozzászólnod; azzal, amit a Battle.netes accountod létrehozásakor megadtál. Aztán ezt visszavonták, és rögzített nick lesz majd.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Ptech

    őstag

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    A mobilcég azért egy kicsit más tészta. Nem az van, hogy az egyiknél csak telefonálhatsz, a másikkal csak SMS-t küldhetsz, a harmadiknak meg csak WAP szolgáltatása van, ott max az különbözik, hogy milyen konstrukcióban fizetsz mennyit milyen szolgáltatásért.

    A játékokra mondjuk ez nem mondható el, mert nem mindegyik majdnem teljesen ugyanaz, és csak a fizetési konstrukció más.

    Meg ha már az ember X időt eltöltött vele, akkor nem feltétlenül venne meg egy másikat csak azért, mert kényszerítve érzi magát, hogy abbahagyja az előzőt.

    IRL engem sem érdekel, ha bemondják a nevem az orvosnál, vagy ha kiírva láttam, még ha szar jegy volt is mellette. De itt is az jön be, hogy az internet más tészta, pláne amennyi trollkodás megy a bnet fórumokon, semmi de semmi előnye nincs, hogy látható az ember neve. Engem az zavar valójában, hogy amit mondanak, hogy a júzer érdekében, hogy ne bántsák Veér Istvánok szegény Átlag Pityukákat, azért kellene a Real ID.

    Ez józan ésszel belátható, hogy ez nem igaz. PR bullshit. A pofájába hazudnak a fizető vevőnek, mert a dev team szerint a FB integráció a jövőben nagy lehet, találjunk ki valamit amiért az egység sugarú júzer azt hiszi, hogy ez neki most tényleg kell, és miatta van. Ez idegesít.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #56 üzenetére

    na igen, csak érted, az eha kódos meg hasonló húzások is ilyen műbalhé szagúak, mert a többségnek tökre mindegy, hogy a nevét írják ki, vagy pedig a valamilyen kódját.
    ettőt függetlenül a fb integrációt én sem szeretem. akkor repült az előtelepített facebook alkalmazás a telefonomról, amikor megkérdezte, hogy most integrálja magát a telefonkönyvembe, vagy majd később szóljon, hogy integrálódjunk... az a véleményem, hogy minél kevesebb függősége van az embernek, igazából annál életképesebb, csak ez jelenleg nem jön még ki, mint különbség, mert jelenleg még működik a rendszer (akármelyik rendszer).

Új hozzászólás Aktív témák