Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Polllen #14 üzenetére

    "A fejem mögött átnyúlva a jobb kezemmel is meg tudom vakarni a bal fülem, de nem egyszerűbb a bal kezemmel?"

    Ez nem ilyen egyszerű. A JavaScript alapú textboxokat (hogy közelit mondjak: blog.hu), vagy az egyre terjedő AJAX-os textboxokat egyik sem fogja elmenteni, ahogy a kiegészítő sem. Egyszerűbbnek egyszerűbb, viszont ha megszokod, akkor biztonságosabb először legépelni jegyzetként és utána beszúrni. Én azt hiányolom leginkább, hogy nem tudok jegyzetekből közvetlenül BBCode-dal billentyűparancsokat használva formázni (erre van külön kiegészítőm).

    (#16) attila9988: "Miért a gmail imap protokoll miben különbözik - ha egyáltalán - a szabványos megoldástól?"

    Attól, hogy teljesen más. Mappák helyett címkék, ami miatt érthető okokból szabványosan értelmezve többször, de minimum kétszer (All Mails és INBOX) fog megjelenni a levél, valamint az All Mails egyfajta központ, ha azt letiltod elbarmolódik az egész, beleértve a kukát és a Sent mappát, ha viszont engedélyezed, akkor több tízezer levél van feleslegesen a kliensben. Ezt normális IMAP fióknál megteheted egy letiltott Archived mappával is, amit mondjuk havonta rendszerezel webes felületen, de nem kell a klienssel bajlódnod.

    Gyors az indexelés, de nem azért archivál az ember, hogy azokban naponta keressen, hanem, hogy esetleg fél év múlva eszébe jut, hogy valami kell. Arra tökéletes a webes felület is.

    Így legalább nem lesz +5000 levél, ami miatt megnő az indulási idő és a memóriahasználat is, ha nem is nagyon, de észrevehető mértékben.

    (#28) And01: "Nekem Pl. pont a téma bökte a csőröm."

    Nekem pont tetszik, de például a legjobban még mindig a 9.2x előtti változatok jönnek be. Utána csak igénytelenebb lett. A mostani jobban tetszik, mint a Sharp, vagy a 10.x vagy a Hicks-féle 10.5x téma, de egyiktől se estem hasra.

    Ettől függetlenül, mivel cserélgethetők a témák elég erősnek érzem, hogy valaki a kinézet miatt vált böngészőt, amely ebben az esetben főként az ikonokra és a stílusra terjed ki, a paddingok pont, hogy kisebbek lettek, nem nagyobbak, a többi vagy maradt olyan, amilyen, vagy jó irányba változott.

    A zoom csúszka helyett az Shift+F12->Buttons->Browser view-ből visszateheted bármelyik régit.

    (#34) qfm: Mivel egy magot használ, ezért nem jobb annyival egy Core i7 sem.

    (#36) huskydog17: Én nem zoomolok (és nem is fogok képeket tartalmazó oldalt, amíg át nem állnak SVG formátumú szmájlikra és avatarra és a háttérképeket le nem cserélik CSS3 gradiensre vagy border-radiusra, de a fix elemes oldalakon tényleg szar a scrollozás. Itt lehet a legjobban reprodukálni zoom nélkül is: [link]

Új hozzászólás Aktív témák