Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Innen is látszik, hogy a politikusok és a katonai vezetők továbbra sem látják a kiberhadviselés pontos helyét és lehetőségeit.

    Egyébként pedig ugyanaz a baj az ilyen szabályozással, mint az összes többi katonai egyezménnyel: nincs meghatározva, milyen retorziók érvényesíthetőek azokkal szemben, akik aláírják, de nem tartják magukat az egyezményhez. Még érdekesebb kérdés, hogy mi lesz azokkal, akik nem írják alá az eféle kiberhadviselési egyezményeket.

    Kevéssé ismert tény, hogy a 10mm alatti robbanó és gombásodó lövedékeket (pl. az un. "Dum-dum" lövedékek) használatát is korlátozó Szentpétervári egyezmény is csak akkor él, ha két olyan fél harcol egymás ellen, akik aláírták az egyezményt. Szóval például a Talibán ellen harcoló Afganisztáni ENSZ erőkre (elviekben) nem.

    Mondjuk a kiberhadviseléshez hozzátenném, hogy már a hidegháborúban is általános volt a másik fél kommunikációs vonalainak lehallgatása, illetve szükség esetén megszakítása. A mai napig mind az orosz, mind az amerikai haditengerészetnek vannak aktív állományban olyan tengeralattjárói, amelyek többek között a tenger fenekén futó kábelek lehallgatása (és szükség szerint szabotálása) a feladatuk...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #06658560 #2 üzenetére

    Ahogy a cikkből is kiolvasható, ez nem annyira fontos egység, hogy valódi háborús helyzetben is szükség legyen rá. Más szóval, ha megindulnak az orosz harckocsik Tallin felé, akkor onnantól aligha számít kiemelt fontottásúnak a kiber-hadosztály, hiszen az internet innentől kezdve sokadlagos fontosságú, az USA pedig valószínűleg úgy is legalábbis részlegesen lezárja a tengerentúli internetelérést (hogy a hálózat saját részét biztonságba tudja).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz janos1988 #4 üzenetére

    Oroszország és Kína prominens személyiségei hasonlóan nyilatkozott, csak csendben megjegyzem. Mindez pedig teljesen érthető, hiszen hiába nem minősül a politikai és közéleti szemlélet szerint hagyományos támadásnak, a hatás tekintetében bőven oda sorolandó lenne egy ilyen támadás.

    Ami a provokációt illeti, rosszul látod. Felesleges ilyesmire húzni a támadás indokát, mivel igen nehéz bizonyítani, hogy kitől is származott a valódi támadás (fogja valaki, repülőre ülteti a kiberhadtestét, és egy nyaralásra Monacoba küldi, ott felcsatlakoznak a hotel Wifihálózatára, és megtámadják mondjuk az Egyesült Államokat... akkor az USA megtorlásul lebombázza Monacot? :D ).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák