Új hozzászólás Aktív témák

  • PJohn

    csendes tag

    válasz GrooveHero #7 üzenetére

    Én már majdnem a megjelenés óta használok Win8-at, több startmenü alternatívát is kipróbáltam, ez a legjobb szerintem, a többi amit néztem, vagy reklámozott, vagy nagyon egyedi akart lenni, amitől ízléstelen vagy szokatlan volt.

    http://www.classicshell.net/

    a 3.6.7-os verziót javaslom, mert abban még van egy olyan start-gomb a választhatók között, ami szinte ugyanúgy néz ki mint a Win8.1-ben, az a legelegánsabb. A későbbi verziókból kiszedték a Microsoft kérésére, bár bele lehet buherálni, egyszer valami fórumban találtam hogy le kell tölteni a képet, és valamit szöszölni vele, de egyszerűbb a 3.6.7-ot felrakni, és letiltani az automatikus frissítést (!). Stabilitással nincs probléma a régebbi verzió miatt, nekem még sosem akasztott meg semmit.

    Nagyon-nagyon részletesen testreszabható (eleninte kicsit talán túl sok is a beállítás, de van pár előre összerakott preset, amivel különféle Windows verziókra hajazó start menüket lehet egy kattintással beállítani, szóval aki nem akar, annak nem kell vele babrálni).

    Beállítható, hogy a csepéket kihagyja induláskor a gép és egyből a desktopra bootoljon, és még sok minden más okosság van benne. Ha mégis csempézni szeretnél egyszer-egyszer, akkor Shift+Win és már vannak is csempéid.

    A charm bar-t asszem külön le lehet tiltani opcionálisan, a többi képernyősarkokba húzott egér funkciókat is egyesével... én a charm-bart hagytam, mert nem zavar, és hasznos lehet. bár a KIKAPCSOLÁST is el lehet érni a start menüből, ami nagyon jól esik :D

    Felkínál egyéb opciókat is, mint pl classic intéző, classic IE, ezeket nem raktam fel, (telepítéskor megkérdi asszem), mert azok nem zavartak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák