Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz gabor7th #1 üzenetére

    Én most váltottam ubuntura 100%-ban. Eddig mindig minteztem, de kíváncsi voltam mit tud a "mainstream", aztán megragadtam, üdítő érzés a gnome 3 a megszokott "klasszikus" élményhez képest. Hatalmas meglepetés, minden szép és smooth, a W10 alatt egyre lustább rendszeremet kb mintha kicserélték volna.

    Játékok steamen keresztül hibátlanul futnak, teljesítmény kb ugyanaz +-5 fps a difi.
    Amiket eddig kipróbáltam és hibátlanul futnak:
    7 days to die, age of empires 2, borderlands 2, burnout paradise ultimate box, cities skylines, satisfactory, civ VI, imperium galactica 2, surviving mars, tropico 5, witcher 3, x-com enemy unknown.

    Igazából ezeket toltam világ életemben PC-n, többi játékom PS4 vagy switch.

    Programokból minden szükséges rendelkezésre áll, Cisco VPN van, remmina hibátlanul tud RDP-t windowsra, spotify van, teams van, blujeans van, discord van, edge/chrome/ffox van, davinci resolve van.

    Amúgy a váltás inspirációja egy érdekes sztori, meghalt az alaplapom és kicseréltem a rendszer alatt egy hasonló típusra (azonos chipset). A csere után alapból a win betöltése után 10 giga ram volt használt a 16-ból ami nem feltétlen baj ha precache, ellenben amikor elkezdtem használni akkor nem igazán akarta felszabadítani és pillanatok alatt teletömte a ramot, swappelt mint a gép és ez érződött a tempón is. Újrahúztam nulláról, a jelenség ugyanaz, gyártó honlapjáról legfrissebb driverekkel és winupdate gyáriakkal is. Ekkor jött képbe tesztelésképp az ubuntu, kíváncsiság meg hogy az alaplapon rossz-e az egyik memóriaslot vagy franc se tudja, basic troubleshootingnak elment. Linux alatt nem jött elő a jelenség, pedig direkt megküldtem chrome tabokkal, resolve-ot ráeresztettem néhány 4k-s felvételre, játékokat megpörgettem rajta de minden hibátlanul futott.

    Jelenleg úgy állunk hogy dual bootba még van egy backup ramzabálós w10-em forzázni és gearsezni, ha épp boxos haver úgy gondolja hogy egyedül unalmas akkor félévente egy rebootot megér.

    Ettől függetlenül hajrá mint, családban 10 PC-ből 9-en mint fut és mindenki nagyon szereti nagymama/papa kombótól kezdve tanulós gépes unokaöcsikig akik nem mellesleg szintén steamen játszanak tanulás helyett ;)

    Brutális hogy mennyivel élhetőbb lett a linux desktop már csak az elmúlt 1-2 évhez képest is, őrületes tempóval fejlődik a dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák