Új hozzászólás Aktív témák

  • blade zte

    őstag

    válasz ledgeri #10 üzenetére

    Nem vagyok annyira gyakori libreoffice használó, úgyhogy ne vedd biztosra amit mondok, de ne számíts hatalmas jóságokra vagy különbségekre a konkurenciához képest. Ez egy saját magával egészen jól használható irodai szoftver, a funkcionalitásban majdnem teljesen ugyanarra törekszik mint az MS Office, sokszor persze visszamaradottnak érződhet egyes tereken, a menürendszert is csak most kezdik gatyába húzni. Egy naív MS Office user akár azt is mondhatja hogy gagyi.

    Aki ismeri és értékeli a szabad szoftvert (és eléggé idealista mint én) az jó eséllyel ezt preferálja. Az MS Office számomra a sikeres monopolizálása a formátumoknak, egy alap kommunikációs módszernek a világon. A Libreoffice pl. nem is tud annyira jól MS Office által kódolt Word vagy Powerpoint dokumentumot kezelni mert a Microsoft kisajátítja ezeknek a dokumentumoknak az interpretálóit vagy akárcsak a fájlformátum megdefiniálását. Ha akarsz írni egy irodaszoftvert ami ezeket kezeli akkor kútfőből kell kitalálnod hogy mi hogy működik. Én nem nagyon vagyok hajlandó ilyen szoftver mellé odaállni.

    Lehet ezzel vitatkozni, tudom hogy itt pragmatikusabbak azért az emberek minthogy egy ilyen válasz eltántorítsa őket, de én ezt tudom elmondani róla.

    Oppo find 7 astro black

Új hozzászólás Aktív témák