Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz sb #25 üzenetére

    Ezt én is így gondolom ahogy Te. Azonban pontosan az arányok amik fontosak, a FHD kijelzők átveszik lassan a piacot, és ezek valóban jellemzően olcsóbb IPS panelek. Az én ProBook-omban is olcsó LG panel van.
    Én azt gondolom, hogy a supportot is beleszámolva az a panel egészen szép. Nem összehasonlítható egy komoly WS panellel, de nem is cél szerintem.
    Szükség van erre is és arra is.

    (#26) vicze1
    HP nem használ egyedül HD kijelzőt, így az ő termékeik alapból drágábbak. (Ahogy írtad a minőségük nagyon gyenge hiába IPS.)

    Azt erősen tedd hozzá, hogy csak EliteBook, ZBook esetén, és ott sem minden méretben. A ProBook-ban kőkeményen megmaradt.

    Az olvashatóság totál bullshit egy üzleti laptopot nem 50éves taták vesznek, hanem cégek beszerzési osztályai. Ott az ár számít ahogy elég jól levezeted.

    Nyilván Te mint szakértője a témának ezt megállapítottad, hogy egy több ezres nagy amerikai, vagy német multinál mennyi megbecsült 50 év feletti mérnök vagy szakember lehet. Vannak azért. A másik, hogy amit írtam nem újság cikkekből hanem tapasztalatból írtam. A Legtöbb gyártó több dolgot is figyelembe vesz mielőtt kihoznak egy terméket.
    Sokkal egyszerűbb lenne egy fajta monitorral adni egy terméket mint a legtöbb konzumer terméknél, mert akkor a gyártás a logisztikai költségek és a többit meg spórolná a gyártó is. De szerintem az van, hogy a legtöbb business notebook gyártó csak azért tart fenni ennyi féle konfigurációt, hogy lehúzza a vásárlókat... Persze...

    Ahogy a egyik tesztben írták:
    "this option might be mainly chosen by companies who want to save money on the display and who do not care about the eyes of their employees." :(

    Na ja van benne igazság de minden éremnek két oldala van. Nem csak az ahol éppen Te állsz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák