Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz b. #587 üzenetére

    "Arra írtam,hogy ne túlozzunk,hogy nem fog előrelépést jelenteni a Coffe a Kabyhoz"

    Nem mondtam, hogy nem fog előrelépést jelenteni. Azt viszont erősen kétlem, hogy ez az előrelépés -egy két válogatott programot leszámítva- valóban eléri majd a 15%-ot. Szerintem jön a szokásos 5%.

    "ilyen szempontból inkább hiszek Intelnek,mint konkurenciának.Valoszinuleg jobb mérnökök ülnek ott mint mi itt a PH fórumán és nem hinnem,hogy te innen látod,hogy az a 15 % létrehozható e optimalizacioval és /vagy órajel emeléssel."

    Nem vagyok mérnök, nem tudom biztosra a 15% realitását - ezért is írtam mindent feltételezésként, illetve hangsúlyozottan véleményként.
    A marketing anyagot, ami a >15%-os növekedést jósolja, gyaníthatóan nem mérnökök készítették, hanem marketingesek. Ugyanezek a marketingesek azt is odabiggyesztették magabiztosan a képre, hogy a 6. és 7. gen. i7 között 15% növekedés volt Sysmarkban - ez éppen akár igaz is lehet.
    A valós tesztekben viszont ennek semmi realitása nincs. Az Anandtech Sysmark tesztjében csak 6% a 7700K előnye a 6700K-val szemben. A TPU több, mint húsz játékot és három VGA-t fölvonultató összehasonlításában mindent kiátlagolva <1% a 7700K fölénye a 6700K-hoz képest. A PH tesztje +5%-ot hozott ki. Ennyi nekem elég, hogy kételkedjek az ilyen marketinges számokban, akárha az Inteltől jött is.
    Valószínűleg pont ennyire nem lesz reális a Coffe Lake 15%-nál nagyobb növekedése a valós tesztekben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák