Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Depression #36 üzenetére

    "Most, hogy uralja a CPU piacot, fejlesztés gyorsulás helyett mit kapsz? I5-öt"
    lehet, hogy én nem vagyok eléggé tagja a fogyasztói társadalomnak, vagy nem tudom, de miért nem elég mondjuk egy Core 2?
    valóban szükségünk van még erősebb, meg még erősebb, meg még erősebb hardverre?
    nekem egy E2140-em van, mondhatni a legalja, de normál körülmények közt nem sikerült még olyan alkalmazást találni, aminek ne lett volna elég.

    persze, a másik szemszögből nézve jó volna, ha folyamatosan jönnének az erősebb procik az Inteltől, de valójában semmi szükségünk rájuk

    $999-os proci: szintén zenész. ott rohadjon rájuk a szilícium. nem veszem meg, mert nincs rá szükségem

    Ion: na jó, ez tényleg fasság volt a részükről

    Penge: szerintem nem lehet, pl azért mert a proci foglalat azért akkora meg olyan, mert a proci minden egyes lába felelős valamiért... és lehet, hogy a Core2-ben a második sorban a 20. lábon az áramot kapja a proci, míg egy P4-nek ott lehet, hogy pont adatbusza van...

    ha eredetileg így tervezték volna meg a rendszert, akkor pedig egyre nagyobb procikat és foglalatokat kellene csinálni, hogy az új funkciókat valahová be tudják kötni, de megőrizzék a visszafele kompatibilitást

    plusz ha már P1től Core i7-ig minden belemegy, akkor viszont kell, hogy legyen rajta EDO, SD, DDR1/2/3 RAM-foglalat, ISA, PCI, AGP, PCI-e... és gardróbszekrényekbe kellene építeni az alaplapot

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák