Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Malák #40 üzenetére

    Persze, ne is ücsörögjön...csakhogy chipletekkel az Intel is jön majd, sőt, meg merem kockáztatni, hogy ha a 10nm jobban sikerült volna, már jött is volna (valami Lakefield-szerű valami), valamint az egymásra rétegzett chipletek is jönnek már, amiben az AMD bevallottan (nem találom a forrást, pedig kerestem, bocsi) lemaradásban van egy-másfél évvel...és addigra a gyártástechnológia is kiegyenlítődik majd, szóval én nem vagyok nyugodt egyáltalán. :)

    Azt pedig nem hasonlítanám össze mobil szegmensben, hogy az egyik 45W-ból kihozza, amit a másik 130-ból.

    Ezért írtam, hogy performance szegmensben...a mobil szegmens nyilván nem játszik az alacsonyabb csíkszélességből fakadó energiamenedzsment miatt (és az abból következő, azonos fogyasztási kereten megvalósuló teljesítményszint miatt), de hát az eléggé egyértelmű, hogy a 14+++++ és a 7nm közt melyik lesz az energiahatékonyabb, ezáltal ugyanolyan fogyasztással a gyorsabb...nem látok akkor különbséget, amit megnyugtatónak mondanék mondjuk az elkövetkező 3 évre...és szerintem legalább annyi idő kéne ahhoz piaci elsőségben (mármint csak technológiailag) és bevételekben, hogy megszedje magát az AMD annyira, hogy időtállóan is versenyképes tudjon maradni, mivel a kékek sokszoros pénzt tudnak ölni fejlesztésbe.

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák