Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz PuMbA #27 üzenetére

    Az a bicskanyitogató, hogy különbséget teszel az új és a "régi" hardverek tulajdonosai között, mondván utóbbiak miatt ne "szívjon" az, akinek újabbak a cuccai. Nyilván ha ez alatt a Core 2 Duo és Quad érából származó gépekre gondolsz, azzal még egyet is értek, de például egy első generációs i5 mégis miért ne felelne meg általános felhasználásra még ma is? Még ha azt is mondjuk hogy jó, nincs bennük TPM 2.0 (csak tudnám minek kéne egyébként), vagy mondjuk elképzelhető, hogy nem mindegyik alaplap volt UEFI-s, a gond az, hogy ezektől jóval frissebb rendszereket is lehetne kukázni a javaslatod szerint.

    Hogy értsd, leírom én mit látok most: Itt van mellettem az asztali gépem. Van benne egy i7-6700K, 16 GB RAM, egy GTX1080, M.2 SSD, szóval egy korrekt konfiguráció, ami minden számítástechnikai igényemet kielégíti. Mögöttem pedig ott van egy Lenovo ThinkPad X230 Tablet. Oké, nem mai, i5-3320M, 16 GB RAM, HD4000, és SATA SSD van benne, de filmezni, netezni, diagnosztizálni tökéletes. Most a logikád szerint dobjak ki közel félmillió forintnyi hardvert azért, mert nem a legújabb i9 van bennük?

    Jegyzem meg, én nem a Windows 11-re izgulok, hanem egyszerűen pofátlannak tartom azt, amit a Microsoft mond jelen pillanatban.

    #31 GoodSpeed: Esetleg némi folyékony fém a kupak alatt segíthet, ha a hőmérséklet a fő baj. Manapság sokan megcsinálják viszonylag olcsón, értik is a dolgukat, és hosszú távon sokat segíthet. Az enyém egy hónapja sem volt meg mikor megcsináltattam, simán nyertem is vele 20 fokot, csak sajnos a negyedik magnak már 4.3 GHz-hez is kevés az 1,3V, 4.4 GHz-en meg még 1,4V mellett sem marad stabil, ami azért már eléggé határeset akkor, ha tartósan használná az ember a hardvert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák