Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz Kékes525 #6 üzenetére

    Szerintem nem a te példád (elnézést: ön példája :D ) az általános a nyugdíjasokat illetően, ez inkább rendkívüli :) Az tény, hogy minél idősebb valaki, annál kevésbé fogékony a változásokra, az állandóságot és a nyugalmat keresi.

    De egyébként a fiatalabbaknál is sokan vannak, akiknek elegük van abból, hogy minden szükségtelen és erőltetett mértékben változik állandóan az IT területen. A szoftverek, weboldalak kinézetét, elrendezését, funkcióit állandóan variálják, bloatware-eket hoznak létre haszontalan funkciók tömkelegével (mint "fejlesztés"), mesterségesen avultatnak el mindent (pl. az új program semmi hasznossal nem tud többet, de kell hozzá a legújabb .net Framework, hogy csillogóbb legyen az átlátszó ablak, cserébe ne fusson csak a legújabb gépen), stb. És ha valaki nem akar valami Linuxra átváltani, vagy virtuális gépeken futtatni mindent, akkor ezt kötelezően az arcába nyomják. Egyre inkább egy "varázslás" lesz az egész számítástechnika, ahol minden automatikusan csinál mindenfélét a felhasználó tudta nélkül, és ezt egyre inkább le se lehet tiltani (pl. az új Skype-ban nem lehet kikapcsolni az automatikus frissítést, szóval várom már hogy mikor fog megtörténni ami már korábban is, hogy a frissítés után egyszerűen megszűnik működni). Csak az egységsugarú felhasználóra lőnek, hogy a tipikus funkciókat két kattintással (és egyre több reklámmal meg szeméttel kötelezően társítva) el lehessen érni, a szofisztikáltabb beállítás egyre inkább ellehetetlenül.

    Lehet hogy vannak akik ezt élvezik, meg sokan akik ebből nagy hasznot húznak, de eléggé megkérdőjelezhető a tendencia valós hasznossága...

    Ami meg a témát illeti, az szerintem is bullshit, hogy ipari méretekben kéne olyan termékeket gyártani, amik "egyedivé válnak". Ez a "kézműves", "házi" és társai az aktuális divat, de semmilyen realitása nincs az iparban, ami – gabor7th-val egyetértve – szerintem is pont a minél jobb minőség előállításáról szól minél olcsóbban. Ebbe nem fér bele, hogy ha a Józsika barométert is kér az iPhone-ba, akkor gyártsunk neki külön olyat. (Persze van az a pénz...)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák