Hirdetés
- III. Károly az Apple-höz, a ChatGPT az iPhone-okra érkezik
- A Google is erőművek mellé akarja az AI-t kiszolgáló adatközpontjait
- Nyomoznak a Google és a Meta titkos reklámszövetségéről
- Itt az OpenAI újítása, mindent eláraszthatnak az AI által gyártott videók
- Távvezérléssel biztosítják be a Tesla robottaxit
Új hozzászólás Aktív témák
-
anulu
félisten
álíccsukmeg! csökkenteni akarják az indokolatlanul magas díjakat!
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
#78693120
törölt tag
Ezzel nekem olcsóbb lenne a nemzetközi sms, mint a hálózaton belüli. Roaming alatt már eleve olcsóbb, mint a honos hálózaton.
Ráadásul a nemzetközi hivás díja nagyon kezd hasonlítani a hálózaton belülire... -
Dr.FantastiK
őstag
-
tomazin
veterán
azt azért remélem mindeki tudja, hogy ez nagykerre vonatkozik és nem a végfelhasználói árakra.
-
Kristof93
senior tag
Túl van ez komplikálva. Az EU-n belül ugyanazt az árat/keretet alkalmazni adatra, hangra és üzenetekre, hálózattól és országhatártól függetlenül. A szolgáltatók pedig versenyezhetnek, hogy ki tudja ezt olcsóbban biztosítani.
-
osztraksajt
őstag
válasz Dr.FantastiK #4 üzenetére
Pl nekem üzleti díjcsomagban Olaszországot hívni:
Vezetékes: 137.-
Mobil: 244.-Valóban van mit csiszolni rajta még.
-
nemlehet
őstag
válasz osztraksajt #8 üzenetére
Ezt nem igazán értem. EU-n belüli országból ennyi? Nekem már 2010-ben is olyan 70 forint volt egy full fapados kártyás csomagban, azóta meg csak olcsóbb lett. Hogy lehet neked ilyen drága?
Egy csomó üzleti csomagban pl teljesen egyforma díjszabással mennek a külföldi és belföldi hívások. (pl anyám könyvelő, több ügyfele is bevette a céges csomagjába és emlékeim szerint mindegyikben így volt, mert sokat telefonál külföldre)Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
Béééla
őstag
Ha már az 5G-hez akarják a sávokat biztosítani - nem kéne néhány frekit hozzáadni az ISM sávokhoz? Kicsit mintha telített lenne a 433MHz-2.4giga-5giga.
Bélabá
-
bambano
titán
az eu állítólag egységes európai digitális piacot akar.
akkor miért van még mindig országhatár az elképzeléseikben?
miért nem a szolgáltatási terület határa számít?például ha én, trékom mobilról, felhívok egy német dajcse telekom előfizetőt, az miért nemzetközi hívás, miért nem hálózaton belüli hívás?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Degeczi
nagyúr
Pl. Telenor alap díjszabás szerint is 162 Ft / perc a legtöbb EU-s mobilt hívni, az is elég durva
-
anulu
félisten
semmi. pusztán arra kívántam reflektálni, hogy V. Iktor mindenhol az hangoztatja, hogy az EU rossz, mert... csak. újabb ellenpélda
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
anulu
félisten
-
azbest
félisten
amúgy ezek az állami/szövettségi limitek érdekesek. Mondhatni nem egészen piaci alapon mennek így a dolgok. Persze, mivel a rádiófrekvencia állami erőforrás és kvázi monopóliumot / oligopóliumot árul az állam ezekre a frekvenciahasznosítás keretein belül, így végülis nem annyira meglepő, hogy az árazásba is beleszól az állam.
Itt a keleti régióban egyébként ügyfélként a haszonélvezői vagyunk ennek. Más kérdés, hogy szolgáltatóként új belépők esélytelenek. Részben technikai okokból és részben anyagi okokból. A kiépítés költségét már nem tudná fedezni, a meglévő cégek felvásárlásával lehet csak helyezkedni. Szolgáltatóként azért szopó lehet az állami limit olyan országokban, ahol ágazati különadókat szednek, esetleg magas a fizetendő korrupciós ráta. Végülis gazdasági oldalról is lehet kényszeríteni a politika tisztulását, elméletileg.
Amíg a szolgáltató költésge a fizikai hálózat kiépítése és üzemeltetése, addig elég érdekes elképzelés, hogy bármelyik szolgáltató bármelyik fizikai hálózaton át szolgáltathasson a saját elképzelése szerint - legalábbis tudatlanul ezt követelik azok, akik szerint egy fizikai helyhez kötött szolgáltatásnál szabadon kellene, hogy lehessen szolgáltatót választani ezek km-erekről odébbről. Bár végülis most a roaming ezt teszi lehetővé
Ja és jogilag, törvényileg, adózásilag sem egy cég a multi, szóval ezért nem lehet határon átnyúlóan követelni, hogy azonos feltételek legyenek. Majd, ha megalapítják az európai egyesült államokat, majd esetleg akkor.
[ Szerkesztve ]
-
cami][us
senior tag
Van valami ütemterv a 2G kivezetésére?
-
bambano
titán
"Amíg a szolgáltató költésge a fizikai hálózat kiépítése és üzemeltetése, addig elég érdekes elképzelés, hogy bármelyik szolgáltató bármelyik fizikai hálózaton át szolgáltathasson a saját elképzelése szerint": ez önmagában egy igaz állítás, de akkor lehetne továbbgondolni a fordítottját is.
vagyis ha egy hálózat kiépítése ugyanazon költségviselő terhe, addig lehetne azon szolgáltatni mindenkinek, aki ugyanazon költségviselőhöz tartozik.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
vicze
félisten
Semmilyen hatósági szabályozás nincs erre és nem is lesz. A szolgáltatók önszabályozóan fogják kivezetni, mert nem lesz elég frekvenciájuk az új szolgáltatásokhoz.
Vodafone 2025-ig kapcsolja le mindenhol, más szolgáltatók 2020 körül kezdik meg. De elég jó eséllyel a világon az EU-ban fog a legtovább megmaradni.[ Szerkesztve ]
-
Thusor
őstag
Pár héten belül a Telenor hálózatban is lesz ugyanez, csak olcsóbban. Vodafonet évek óta kerülöm a nulla ügyfélmegtartó magatartásuk miatt.
AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)
-
tomazin
veterán
Megkövetem magam, elolvastam az eredeti hírt, ők indítási díjra értik. (ilyet még nem láttam, egyszer itthon a kék számra ezt megpróbálták, nem jött be)
Erre nagyon kíváncsi leszek. Most nincs előttem semmi, de egy voipos árlista egész jó annak megállapítására mennyiért lehet ténylegesen hívni egy desztinációt. (pl. HU mobil 0,5centért hívható, ami 1,6ft. 1,71 a mobil végződtetés eun belülről indítva)
Szóval nem kellett sokáig keresgélni míg megtaláltam az első helyet amit mindenki drágán ad:
Slovenia IPKO Landline 33jó móka lesz ez.
-
Béééla
őstag
Azért óvatosan a voippal, ha kicsit zsugoribbak hívnak Angliából kihagyhatatlan állásajánlattal, akkor általában 2 perc után mondják hogy "akkor várjak egy percet mert átmegy egy olyan tárgyalóba, ahol rendes vonal van és nem voip", mert semmit se érteni. (nem, echte született angol, nem az indiai akcentussal van a gond )
Bélabá
-
Tigerclaw
nagyúr
Gondolom ez is vagy 5 év után lép életbe, mint a roamingos dolog. Azt is folyamatosan halasztgatták amíg tömték a döntéshozók zsebeit a cégek lobbistái. Ráférne már egy komoly nyírás az EU-s bürokrata seregre egy nullás géppel. Túl lassan döntenek és túl sokba kerülnek.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
addikt
"Erre nagyon kíváncsi leszek. Most nincs előttem semmi, de egy voipos árlista egész jó annak megállapítására mennyiért lehet ténylegesen hívni egy desztinációt."
Ez butaság. A Voip-nál adatkapcsolati szolgáltatónak már fizetsz és arra fel jön a percdíj. Ha mobilinternet felett Voip-ozol, akkor a mobilinternet árában van benne a rádióhálózat építésének/fenntartásának a díja, ha vezetékes netről, akkor meg annak a díjában a vezetékes hálózat építésének/fenntartásának a díja.
Ugyanezek a szolgáltatói költségek egy feltöltőkártyás csomagnál a percdíjba kell, hogy belekerüljön.
Nem védeni akarom a szolgáltatókat persze. De mondjuk azt megértem, hogy EU-n belül sem egységesek a díjak, a hálózat kiépítése/üzemeltetése is eltérő országonként (pl. fizetések, adók is különböznek). Szóval, ha csak ezek a helyi különbségek határoznák meg a tarifákban lévő különbséget, akkor ez részemről rendben lenne.
It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."
-
Tigerclaw
nagyúr
A roamingnál is így kezdődött, aztán évről évre tologatták a határidőt. Nyertek is a mobilszolgáltatók 2-3 évet a tologatással és ráadásul a mobilnet - ami mára a legfontosabb lett - ki is került a képből.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
kbhuinfo
tag
válasz Kristof93 #16 üzenetére
Igazad van - de az igazsaghoz hozza tartozik az is, hogy keptelen lenne minden EU mobilszolgaltato egybol EU szinten porondra lepni. Lepesrol lepesre pedig minden egyes megallapodasnal ott a lehetoseg az "egyuttmukodesre". Tehat tovabbra is csak egy idealis vilagban adok igazat Neked.
Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...
-
Robert07
aktív tag
Ez nem inkább maximalizálás? Még egyszer sem hallottam úgy, hogy maximálás.
-
azbest
félisten
válasz Tigerclaw #32 üzenetére
Valóban tologatták mobilnál, de már egy éve, hogy eu-n belül is van felár nélküli adatroaming [link].
Az online szolgáltatások eu-n belüli elérhetőségét (az országhatárra korlátozás helyett) is aktív lett a határozat után egy évvel, idén áprilistól (hbo go. telenor mytv és más szolgáltatások például).
-
HaZsolt
őstag
Már régen, de régen ugyanannyinak kellene lennie az eu-s hívásoknak (mindegy, hogy honnan kezdeményezed) mint a belföldinek.
-
Kristof93
senior tag
A lakhelyedhez kötött bérlet maradhat egy darabig, hogy fele ne menjen csődbe. Utána pedig az adótornyokat úgy is be kell tenni a közösbe, mert marhaság ugyanazt többször kiépíteni, sugározni, és sok helyet lefödetlen hagyni. Mint a közös vezetékes hálózat itt Angliában, csak nem ilyen rosszul menedzselve.
-
janeszgol
félisten
Pedig úgy jó. 6741
"Eszembe jut ezen a ponton a maximál - maximalizál igék kettőssége, amellyel sok tanult ember is bajban van. Helytelen pl. azt mondani, hogy a jogszabály vagy a hatóság az árakat "maximalizálja" (ha ti. a jogszabály vagy hatóság az árak legmagasabb engedélyezett mértékét megállapítja), mint ahogy megfordítva azt sem lenne helyes mondani, hogy a vállalkozók a profit "maximálására" törekszenek."
A maximalizálás egy folytonos érték, a maximálás pedig egy direkt érték. Legalábbis az én logikám szerint.
[ Szerkesztve ]
-
zseko
veterán
A magyar díjakkal szemben, angliából mobilról magyar mobilt hívni 5p, vezetékest 1p...
HR24.hu
-
SunyaMacs
aktív tag
A Domino díjcsomag ennek nem felelne meg
-
FlashLed
senior tag
Ez nálunk nem lesz még jó ideig az biztos.
The Mechanic
-
troviko
senior tag
Akkor ez most egy uniós rezsicsökkentés féle? (Kicsit kommunista jelleggel). Hehe...
Amúgy nagyon helyes, már 10 éve meg kellett volna ezeket lépni.
[ Szerkesztve ]
https://www.oldtech.hu/
-
troviko
senior tag
Ez csak azért nem jó elképzelés, mert - előttem már írták - a költségek nem egyformák. Ha Németországban egy szolgáltató kiépít egy hálózatot, és vesz 10 ezer mobiltornyot, valószínűleg a fajlagos költsége kisebb lesz, mint ha Magyarországon épít hálózatot, és csak 1000 tornyot vesz. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg más ÁFA kulccsal tudnak dolgozni, és más adózási szabályok alá esnek.
A földrajzi viszonyokat is vegyük figyelembe sík terepen olcsóbb hálózatot építeni, mint a hegyekben.
A tornyokat működtető áram sem ugyanannyiba kerül mindenhol. Stb.Most gondold el, idejön egy nagybefektető, X, kiépít 500 milliárd forintból egy hálózatot, és nem lesz ügyfele, mert mindenki az 5 forinttal olcsóbb francia szolgáltató szerződött ügyfele lesz, ÚGY, hogy fizikailag az X által kiépített hálózatot használja. Ez mit jelent? X befektetőnek 500 milliárd forint bukót.
Ezek a tényezők nagyon komoly versen torzítók, amik ahhoz vezethetnek, hogy a kisebb cégek csődbe mennek, a nagyobbak pedig felvásárolják őket, és így Európa szerte csak pár szolgáltató maradna, rosszabb esetben 1-2 és máris kész a monopol, oligopol piac, aminél ott szívatna és rabolnak le, ahol tudnak (értsd nincs államilag szabályozva).
Ezek azért mind logisztikailag, mind jogilag, mind technológiailag komolyabb kérdések, mint hogy Lajos pék megsüti-e a kenyeret a sarki pékségben.[ Szerkesztve ]
https://www.oldtech.hu/
-
viktorhu
veterán
Mert ezek még hivatalosan nem is azonos cégek - más jogi szabályozás, más piac, más adók, más frekvenciadíjak, nemzeti engedélyek... Sokszor a tulajdonosi szerkezet is más, mert minden országban valamilyen konstellációban pályáztak a helyi frekvenciákra. Amíg nem lesz EU-szintű a hatóság meg a szabályozás, addig egységes piac sem lesz.
-
=Mentor=
őstag
Ez csak ott sántít, hogy a világcégeket globálisan kell nézni, nem országokra bontva... Részemről leszarom, hogy a Vodafone vagy a Telekom Magyarországon sokkal magasabb költségekkel és kisebb bevételt generálva működik, mint egy gazdag Nyugat Európai országban, az összprofit bőven kompenzálja az esetlegesen gyengébb régiókat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Le Mans Ultimate
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- KERÉKPÁR / BRINGA / ALKATRÉSZ beárazás
- EAFC 25
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- QNAP NMP-1000P hálózati médialejátszó, nas + 2TB merevlemez
- Honor Magic 5 Lite 6GB/128GB Green Dobozos,Független, MAKULÁTLAN gyári tartozékaival,Garanciásan ela
- Cisco 891F-K9
- Eladó egy újszerű, garanciás Apple iPhone 14 Pro Max
- Újszerű DELL Latitude 7490 i5-8350u! Gyári világító HU billentyűzet! 8GB RAM 256GB SSD TOUCH opció!
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest