Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz reményhal #2 üzenetére

    ez egy befektetés, ha oda megy "az ipar" és elkezd beruházni, akkor több iteráción át ugyan, de a végén a társadalmat is fel tudja húzni úgy, hogy aztán valamennyire piacképes keresletnek legyen tekinthető. és ezeken a piacokon a facebook-nak és társainak elvehetetlen előny lesz. ott tényleg egyet jelenthet a facebook és az internet.

    (első lépés lehet pl., hogy eddig az ügyfélszolgálatos "Bob Roberts from Denver"-nek indiai akcentusa volt, ezután meg kongói lenne, óránként fél liter tiszta vízért.)

    @(#3) DSM

    régen azok az "erősebb" emberi kapcsolatok sokkal jobban adódtak a fizikai közelségtől. ha a legközelebbi falu egy óra járásra van, akkor a legjobb barátod abból a faluból lesz, ahol Te is laksz és valszeg a feleséged is és a gyerekeid párja is. az ember társas lény, ha elég ideig zársz össze egy csapat embert (akik akár nem is beszélik egymás nyelvét), akkor is lesznek "szövetségek" köztük.

    szerintem erősebb lehet egy emberi kapcsolat ahol, 5 éve nem láttuk egymást pár ezer kilométer van köztünk és akár nem is vagyunk egy időben ébren, de még mindig fontos nekünk, hogy kommunikáljunk a másikkal. ez pedig kívülről pont ugyanolyan telefonba/szgépbe bámulás.

    régen elképzelhetett volt, hogy érdeklődésének megfelelően, több, nagy diszjunkt haveri körrel is rendelkezzen valaki. maga az online kapcsolattartás nem silányítja a kapcsolatot. az, hogy sokan nem képesek rendes emberi kapcsolatokat kialakítani és azokat ápolni és hogy ezeknek egy újabb játszótér a sok online közösségi oldal az már más tészta, de erről nem a facebook, google, microsoft, apple stb. tehet: a betegség nem egyenlő a tünettel ebben az esetben.

    én pl. csak azért regeltem vissza FB-ra, hogy (a sajnos) mindig ott szerveződő sörözésekről kapjak infót, tulajdonképpen a facebook (vagy a google talk) pont, hogy azt szolgálja nálam, hogy minél többször tudjak valakikkel személyesen találkozni (vagy ha ez nem lehetséges, akkor se veszítsem el, hogy mi van vele)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák