Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    4 megabit olvasgatásra, email küldésre elegendő, de multimédiára már nem igazán. Kíváncsi vagyok a feltöltési kritériumra, mert ha nem lesz fél megabit sem, akkor még az olvasgatás és email küldés is keserítően lassú lesz, így az ezt újként megtapasztaló leszakadó rétegnek csak még jobban elmehet a kedve az egésztől. Főleg ha kombináljuk ezt a sebességet lassú számítógépekkel vagy buta okostelefonokkal.

    Internet penetrációt ha jól láttam nem említettétek. Tavaly nézegettem a ksh adatokat és azt láttam már jónéhány éve (kb 5-7) 75% körül mozog ez az érték, 1-2 % pontot változva negatív és pozitív irányba egyaránt. Egyébként nem csak nálunk, hanem sok más európai országban is ilyesmi érték figyelhető meg. A legmagasabb talán angliában és norvégiában van, ott szinte senki sincs, aki ilyen vagy olyan módon, munkahelyen vagy otthon ne kerülne kapcsolatba az internettel. Szerintem ez is egy célja ennek a kezdeményezésnek, hogy ha megtudnák ráncigálni azt a 20-25%-nyi mélyszegénységben élő és/vagy digitálisan analfabéta közeget, akkor egy 80% fölött penetrációs értékkel kiemelkednénk a közép-európai térségből, de még lehet hogy anglia és norvégia után ott lehetnénk az európai top5-ben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák