Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz cigam #9 üzenetére

    Szerintem mi már ezt a témát egyszer-kétszer átrágtuk. ;)

    1.: A Samsung (és többi TV gyártó) csúcstechnikája a 4K (lassan 8K) felbontás köré épül, ezt ugye 32-37, de még 40 colos képátlóval is eleve megkérdőjelezhető lenne kihozni.

    2.: Már bő 10 éve is arról papoltam az akkori LCD TV topicban, hogy csak mérlegelésképpen nézzen meg a delikvens az eredetileg kinézettől egyel nagyobb képátlójú, de eggyel alacsonyabb sorozatú vagy régebbi TV-t. Akkoriban ez képátlóban 32-37 col helyett 40/42 colt jelentett, vagy 40/42 col helyett 46 colt. Ma ez 40-46 col helyett 50-55 colt, esetleg 50-55 col helyett 60-65 colt jelent. Anno is az volt a történet, hogy a többség ráébredt, hogy bizony a nagyobb képátló sokat hozzátesz az élvezhetőséghez.

    2.1.: E téren legfeljebb a bútorok korlátozhatnak be reálisan, hiszen sajnos még most is rengeteg olyan nappali bútort látok, ahol a T. tervezők "körbeveszik" szekrény vagy polc modulokkal a TV helyét, fizikailag meghatározva mekkora TV fér az adott helyre. Sajnos eme korlátozással sokan csak a bútor megvétele után évekkel szembesülnek...

    2.2.: A képernyő nézési távolsága terén 32" ilyen 1-1,2 méter körül reális, mintha monitort néznél. Ha már másfél méterről nézed, egy 40-42 colos TV sokkal ideálisabb a látótér szempontjából. Még panelben is láttam 55"-os TV-t, amit kb. 2 méterről nézve egyáltalán nem volt nagy...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák