Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Ed_007 #28 üzenetére

    Elvekkel senki sem fog (és nem is akar) fűteni szerintem :)

    Az orosz energiahordozók elutasítása ma már alapvetés (kellene legyen - főképp elméleti szinten, aztán majd jön a gyakorlati megoldás). Akár drágább lesz valami emiatt, akár nem. Persze ez nem megy ilyen könnyen, hiszen az elmúlt évek alatt (forrásonként eltérően, de nagyjából) 65-95%-os orosz függésbe kerültünk (mint Magyarország), és ehhez hasonlóan áll néhány nyugati állam is. Volt valami kutatás, amiből az jött ki, hogy ha nem is figyelünk semmire, csak 1 fokkal kevesebbre állítjuk a fűtést, már rengeteget lehetne spórolni. Úgy is feltehetjük a kérdés, hogy "Ki nem hajlandó 1 fokkal csökkenteni a valószínűleg amúgy is elég magasra tekert hőmérsékletet azért, hogy várhatóan rövidebb ideig tartson a háború, és kevesebben haljanak meg?". Vagy ha tovább megyünk, akár azt is el tudom képzelni, hogy ha figyelmesebbek lennénk, és csomószor nem az utcát fűtenénk, az is segítene nem is kicsit. Olajjal is hasonló: ha nem mindenki mindenhova autóval (szigorúan egy ember / autó felhasználással) menne, lehet már kánaán lenne...

    Felsoroltál több országot is, az elsőre ránéztem. Irak elleni fellépésről egy (nagyon) rövid összefoglaló a google első találatáról (a megbízhatóságába bele se menjünk, lásd lejjebb): "Az invázió a nemzetközi terrorizmus és annak támogatói elleni háború részeként lett meghirdetve [...] körülbelül másfél évvel a szeptember 11-i terrorista támadások után."
    Az emberek többsége (az EU-ról beszélek itt, és az országok fellépése alapján mondom) elítéli a háborút, a felesleges öldöklést. Ezesetben - legalábbis a jelenlegi történelmi tudásunk alapján - Irak minden lehetett, csak a béke mintapéldánya nem (te is, és mindenki más is úgy értelmezi a történelmet természetesen, ahogy csak akarja. Ez a fenti értelmezés arra lehet válasz, hogy "azok miért fogadják el örömmel az amerikai [...] gázt?" - de még ezer oka lehet, többek között akár az is, hogy Irak egyszerűen "messze van.").

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák