Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    Én már nem nagyon tárolok zenét a gépen.Van talán 40-50 album a warezos időszakomból,amit nehéz volt "beszerezni",és féltve őrzöm.Viszont 4 állványra való mp3 CD-t ajándékoztam el,vagy éppen dobtam ki lomtalanításkor.A fene se tudja már,de közel tera mennyiség kötött ki a kukában is.A Spotify erősen leszűkítette azt a kört,amit nem érek el náluk legálisan.Ezek közül néhányat alkalmanként megveszek online letöltésben,mert a CD korszak nálam lezárult.Bár elismerem,relatíve könnyű helyzetben vagyok,mert az én zenei érdeklődésem jobbára a 2000 előtti időszakra korlátozódik.De abban mindenevő vagyok.Country,blues,pop,magyar zene,beat,de leginkább klasszikus és progresszív rock.Néha jöhet komoly zene,barokk,instrumentális,spanyol gitár,ír népzene,latin rock,egyebek.Ami pedig nincs a Spoti kínálatában,hallgatom HQ stream-en.Ha valamibe menthetetlenül szerelmes leszek,megveszem,betöltöm a listába,és ennyi.Nincs szükségem több 100 giga adat tárolására,sem SD kártya másolgatásokra.A rengeteg 128-as,160-as mp3 tárolása már értelmét vesztette számomra.Persze az emberi természet már csak olyan,hogy mindig az kell,ami nem elérhető.Én sem vagyok kivétel.Van sok millió szám,de nekem pont az a +1 album vagy szám kell,ami nincs a kínálatban.De sokat változtam,már hajlandó vagyok egyes esetekben zsebbe nyúlni,még a melós fizetésből is.De együtt tudok élni azzal is,hogy nem birtoklom az egész zenei világot.
    Tomp egyébként jól mondja.A Spotify&co. a kényelmet hozták el.Egy pizza áránál is kevesebb havi díjért cserébe.

Új hozzászólás Aktív témák