Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fatpingvin #30 üzenetére

    Oké, ez világos, ezt mitigálja részben a plausible deniability, lásd Veracrypt, meg lehet addig menni, hogy egy megfelelő kombót tartalmazó vénás vallatóinjekció mire képes.

    Nem ENNYIRE végletekben gondolkodtam. :D De amúgy ez a metszet-elmélet róland tollából tetszett.

    dabadab: hát kösz. Ma is okosabb lettem. :R

    róland: Enterprise diszkek amúgyis titkosítva írnak, ergo mikor törlöd őket, lényegében kulcsot cserélsz és eldobja a korábbit. Attól még a titkosított adat ott van a diszken, fizikailag, mágnesezettség-ügyileg. Én hasonlót csinálok otthon a linux szerveremen, LUKS2-vel titkosítva, 1 seggébe dugott pendrive a /boot, ami azonnal kicsúszik észrevétlenül, ahogy kihúzza a gépet a helyéről és viszi a tolvaj, és mivel a diszkek header-je is az USB kütyün van (az meg szintén titkosított + van 2 másik kópiája jól eldugva), igazából hacsak nem valami oltári nagy crypto-guru, üres diszkeket fog látni, random adattal. Nekem ez így otthonra bőven elég, és az, hogy 35x felülírjam a teljes diszkfelületet, nekem úhhh, sok lenne. Inkább így akkor. LUKS-al titkosítás aktiválás, majd a diszkeket (immár a logikai, feloldottakat) dd-vel kinullázom és jónapot, közel random az egész.

    Mindig ezektől a hülye betörésektől félek, mióta a bicajomat ellopta egy enyveskezű 2 éve a hátsó garázsból éjjel... 300k minusz .. :(((

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák