Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Anaren91 #42 üzenetére

    A logikáddal az a baj, hogy egy hiba meglétét könnyebb bizonyítani, mint a hiányát. Ha csak egyetlen embernél is fellépett egy hiba, akkor az a hiba benne van az oprendszerben. Ez attól még nem jelenti azt, hogy mindenkinél jelentkezni fog a hiba.

    Viszont ha egy embernél nem jelentkezik egy hiba, az nem jelenti, hogy a hiba nincs benne az oprendszerben. Másnál simán előfordulhat. Ez ugye a jellemző "Én még nem láttam személyesen a kínai nagyfalat. Akkor a kínai nagyfal nem létezik?" gondolatmenet.

    Nekem konkrétan frissítéssel kapcsolatos gondjaim sose voltak a windows 10-el. Ettől még nem mondom azt, hogy akinek voltak, az b...ott el valamit. Függhet ez sokmindentől. A hardvertől, a területi beállításoktól (ugye nem mindenki egyszerre kapja a frissítéseket), és hasonlók. Viszont volt már sok más bajom vele. Én személy szerint megelégeltem, és Linuxra váltottam.

    Pár dolog, ami személyesen feltűnt:

    - Jobb háttértár kezelés: Torrentnél tűnt fel, hogy windows-on mindig erősen le kellett korlátoznom a letöltési sebességet, mert ha nagyon használta a kliens a lemezt (másodlagos, tárolásra használt lemez, nem ezen van az oprendszer), akkor elkezdett akadni az egész rendszer. Még az egér is szaggatva ment. Linuxon ilyen gondom nincs. Teljes sebességgel jön a letöltés, és közben akadás nélül nézek 4k filmet akár.

    - Jobb hardverkihasználtság: Nekem elég gyors gépem van, de a fateré nem egy erőmű. Linuxal érezhetően jóval gyorsabban tölt be, és futtat mindent. A legszebb, mikor windows-al elkezdett frissíteni, és teljesen megállt az egész rendszer, nem reagált semmire, amíg be nem fejezte. Linuxon még nem sikerült úgy leterhelni, hogy megakadjon a gép, pedig mindent csinál rajta, amit eddig.

    És akkor az egyéb dolgokat, ami nem hiba, csak egyszerűen jobban tetszik Linuxon, most nem is említem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák