Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erer1000

    őstag

    válasz ddekany #8 üzenetére

    rendesen ki lesz.

    már nálunk is rendesen baszogatták a másikat olyanért is mert fosszarhugy mobilja van, nincs Bluetooth? csak infra? ilyen apróságok miatt is.
    2004 ben voltam elsős, 5. 6.ban már mindenkinek volt mobilja, és ez ment.

    úgyhogy ha egy gyereket már megpróbálnak vissza tartani a mobil+közösségi oldalaktól, az alól nagy esélyel kirúgják a lábakat manapság...

    inkább oda adni, és megpróbálni felhívni a veszélyforrásokra a figyelmet, vagy hasonlók.

    ma pl tinderen futottam bele ilyenbe

    ja hát 18 :) aham ja.

    ha valaki nagyon akarja, így is be tudja nézni hogy hol tartózkodik a kisiskolás tinderes.

    kíváncsiság rész:

    kipróbáltuk, különböző városban 4 haverom, én egy 5. városban.
    egy ismerős tinderes profilját körbe küldtük egymásnak, és mind az 5en felírtuk a koordinátánkat, és a km-re meghatározott távolságokat

    utána google maps-al távolság párokat felvettük, és egy kis idő múlva utcára meg tudtam mondani hol van a cimbora, akinek a tinder profilját néztük. és tényleg abban az utcában volt akkor...
    :B :B

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • erer1000

    őstag

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    pc net nélkül? csak játékra mondjuk?

    nálunk 2005 től van net. 8 éves voltam akkor, és miniclip-en vagy hol játékra használtam akkor még
    kb 2007től használtam MSN-t. amikor azért ültünk le este a gép elé hogy MSN-en beszélgessünk, stb. miért baj ez? :D
    volt egy windows 98 as laptopom, 166MHZ-es cpu val, éppen ment csak, de MSN ment vele. este titokban 10-11ig simán ment a dumálás.

    hátrány? 9 óra helyett 8óra alvás

    előny? szociális élet , baráti kapcsolatok erősítése

    megérte így 11 évvel később vissza tekintve? -igen

    van sok minden, amit a tanár se tud, és nem rendezi le hogy elkezd kamuzni valamit, vagy lecseszi a gyereket hogy kuss, ülj le, hanem felvállalja hogy "nem tudom, otthon nézzétek meg neten"

    én pl végig kíváncsi természet voltam, vagyok, és sokszor volt hogy olyat kérdeztem órán, amire nem tudta a választ, és én is kaptam ilyen választ, hogy nem tudom, nézd meg neten.

    mit tegyen ilyenkor a tanár? :D

    [ Szerkesztve ]

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • erer1000

    őstag

    válasz kolopele #25 üzenetére

    például :)

    #23
    vagy míg nem volt net mindenkinek, addig az akkor vicces "mémek" bluetooth, infrán vándoroltak osztályról osztályra, évfolyamról évfolyamra.

    most egy 5-6. as, 12-13 éves gyereknek otthon gép internet nélkül, iskolában mobil nélkül, kb egy hatalmas kézifék lenne egy autópályán.

    nem csak a poénos dolgok elmaradása miatt, meg a neten át kommunikálás hiánya miatt (amit nem is mindig lehetne nagyon személyesre átvinni fiatalon, mert a barátok barátnők bejárósak egyre többször, és nem tudnak bent maradni, stb), de kb elvágnád a zenéktől, kivéve ami otthon emgvan cd-n..

    a mai világ egyik legjobb dolga az internet ha jól használják

    a tiltás nem mindig jó megoldás, csak mert bezzeg annó azt hiszed minden jobb volt, nélküle is

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • erer1000

    őstag

    válasz rii #27 üzenetére

    könyvekben, novellákban, regényekben is megoldották valahogy hogy érthető.

    chatben a szmájlik segíthetnek ebben valamennyire.

    igen, személytelenebb, nem vele szemben ülsz. de jobb a kevés mint a semmi. nem?
    nem mindig lehet délután kint maradni, vagy felhívni a másikat órákig.

    én barátnőmmel 2 évig távkapcsolatban voltunk, hétvégén találkoztunk, hétköznap meg fb, viber kombóval megoldottuk , és nem egy teljesen közömbös, kb gépi chat volt az. csak mert hanglejtés, hangsúly nincs benne, még lehet bőven információ tartalma.
    mint pl a könyvnek :)

    akik nem vállnak rabjává, azok ma sem nyomkodják 2 percenként egy személyes beszélgetés, vagy bármilyen személyes találkozó, esemény alatt.

    [ Szerkesztve ]

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • erer1000

    őstag

    válasz Synthwave #31 üzenetére

    többségnek még 18éves koráig is bőven elég a yt-ról mobil hangszóróval, vagy valami hordozható hangfallal minőség.

    nagyon kis réteg audiofil csak. :)

    ühüm, oké tegyük fel lehet offline zenét hallgatni. 10 éves gyerek honnan szerezze be?
    minden új slágerért küldjön el téged lemezt venni, úgy hogy 1-2 havonta új slágerek vannak?

    vagy vegye fel kazira a rádióból amikor éppen az szól? kérlek, komolyan mondom... fejtsed ki bővebben, mert ez így nagyon önsanyargatóan hangzik..

    lan tök jó, mi is sokszor összeültünk 4-6an hogy akkor egy aoe2 vagy cod lan vagy bármi, tényleg net se kellett olyankor.. csak ehhez gépet cipelni, ahhoz szülők, autóval furikázás. időpont egyeztetés hogy mindenki (szülőket is beleértve) ráérjen, nincs-e a vendéglátó családban valami olyan fontos dolog amiben + pár lurkó zavarna, stb
    így pár havonta össze tudnak ülni

    vagy pedig pár havonta összeülnek, de amúgy az esős időben amikor amúgy se lehet mást csinálni, mint bent lenni, a házi is megírva, minden kész, felmennek netre, és ott multiznak gamerangeren át + teamspeak, és nem kell semmi egyeztetés, cipekedés, kellemetlenkedés szülőknél, vagy hasonló.

    meg lanpartynak úgy van értelme ha sok órás maraton, stb.
    de rengetegszer az embernek csak 1-2 óra kedve van. ekkor teljesen fölösleges lenne a hercehurca. net be, játszanak, net ki, meg a dolgára

    kérdés: van gyereked?
    illetve hány éves vagy? :) csak hogy be tudjam lőni mikor voltál kb a szóban forgó korban

    [ Szerkesztve ]

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

Új hozzászólás Aktív témák