Új hozzászólás Aktív témák

  • Duddi

    aktív tag

    válasz #54625216 #25 üzenetére

    "A komponens árak valójában ezt a folyamatot tükrözik:"

    Gyorsan összeraktam egy ilyet hogy lásd mi volt a múltban. A 480, 580, 680, amikor kijött volt a fanatikusoknak szánt kártya és sokan úgy voltak vele, hogy 500$ sok egy videokártyáért.

    A 780 ra nem emlékszem miért volt ilyen drága, de a 980 nak volt konkurenciája és az megint kultúrállt árú volt.

    És akkor elértünk a mosthoz a 1080 széria az X80 as szériának megfelelő 500$ MSRP vel nyitott de a zöldek betesztelték az FE kártyákat.
    Mivel a gyártók már nem csinálhatnak különféle memóriakonfigurációkat, gyakorlatilag mindenki a referenciamodellt árulja, ezért is volt, hogy nagyon sokáig csak az FE áráért lehetett 1080 ast venni.

    Jól látszik hogy mivel az emberek megvették a 1080 FE kártyákat ezért az Nvidia a 2080 szériánál feltette az alap MSRP-t oda ahol a 1080 FE volt és az új FE kártyákkal +100$ tapogatózik meddig lehet fejni az embereket.

    Ne lepődj meg ha a 3080 as 799 MSRP vel fog nyitni és 899 lesz az FE változata.

    Ez nem annak a tükre hogy a PC egy munkaeszköz. Ez azt mutatja hogy mennyire lehet fejni az embereket. Semmi mást.

    (engem is a vega kártyámmal)

    Az inflációt is feltüntettem. ha arra akarod fogni akkor nem 500 hanem 600$ egy x80 kártya ára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák