Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #13 üzenetére

    nono, nálunk még sok helyen dos fut 20 éves vasakon... mi már olyan profik vagyunk, mint John Connor a terminátorban, amikor az ősi adatközpontba fészkeli be magát, ahol túl kevés a gépek és rendszerek képessége a skynet futtatásához ;]

    Amúgy tényleg katyvasz... az eredeti is.. úgy értem, hogy az államnak mi köze van ehhez, hisz nem mindegy, hogy állami, esetleg céges rendszerekről beszélünk vagy az átlag informatikai analfabétáról (persze van átfedés, aki itthon buta, az veszélyeztetheti a munkahelyét is).

    Nameg az eredmény jelent-e bármit. Mert az sem tiszta, hogy mennyire valósak az eredmények. Úgy értem, hogy a legtöbb zombi gép gazdájának fogalma sincs arról, hogy a gépe zombihálózat része. Abban sem vagyok biztos, hogy létezik-e bármi valódi és hiteles mérés vagy információ arról, hogy arányaiban mennyi probléma van.

    Az állami infóbiztonság meg elég kétarcú. Ha kikényeszerítenek nagy tűzfalat, szimmetrikus natot meg hasonlókat, korlátozásokat, akkor nagyon elhivatott biztonság felé.... és persze a kontroll és az állampolgárok megfigyelése, korlátozása felé is.

Új hozzászólás Aktív témák