Új hozzászólás Aktív témák
-
podtibi
tag
Először is szeretném látni azt a 65milliárdot.
Olyan könnyen játszanak a számokkal manapság, hogy én is behazudhatnék bármit és lenne ki elhiggye. Másodszor leszögezném előre hogy tojok rá hogy mi lesz ebben az országban az e-sportal, de 65milliárd elég kínos költség a hamis 500k átlagbér mellett, a jelenlegi inflációt hozzátéve.
Ha pedig jó emlékszem az e-sport eléggé nem kifizetődő, de majd valaki kijavít engem. Ja és nem csak itt, hanem mindenütt nem kifizetődő.
Az meg hogy az e-spot az sport e, rohadtul nem érdekelne ha nem tolnák túl ezt az egészet feleslegesen. Esküszöm úgy csinálnak mintha játszani lenne a legmenőbb az életben és kellene is, miközben az ember ezt tette gyerekkorában is, ha megtehette. De mi is volt ha nem gépeztél? Elmentél bármi mást csinálni...
Mért kell ezt is úgy erőltetni felesleges? Mint a négereket és a mit tudom én milyen nemiidentitással rendelkező embereket a filmekben.Aláírás: Ezt inkább rád bízom.
-
Aprósólyom
őstag
A felmérés szerint jelentős piacot teremet az e-sport. Ezen a piaci területen és a felnőt játékos lakosságot figyelembe véve jön ki 7500 forint költség. Tehát veszek egy játékot, más előfizet a WoW-ra, költ valaki egy in-game tranzakcióra, stb, stb.... Tehát a piaci kapitalizációról van szó, nem a befektetők, támogatók erejéről. Olyan mintha arról beszélnénk, hogy a fehér kenyérnek mekkora a piaca Magyarországon.
Egyébként gondoltál már arra, hogy a te hozzáállásodnak is nagy szerepe van az infórmáció lecsengésében? Senki nem tolja az arcodba. Ez egy IT portál. Az lenne a baj, ha soha nem írnának róla. Márpedig nem írnak sokszor e-sportról, úgyhogy az arcodba nem tolja senki sem.Egyébként nyilván nem lehet összevetni egy pl egy focista fizikai teljesítményével az e-sport fizikai teljesítményét. De így sosem szoktak kivesézni/összevetni semmit sem. Mintha az úszást vetném össze a műlesíklással.
-
podtibi
tag
válasz
Aprósólyom #2 üzenetére
Értem. Valóban. Köszönöm a részleteket.
Nem gondoltam rá hirtelen, de valóban benne van pszichológiailag, ha nem is tudatosan.
Aláírás: Ezt inkább rád bízom.
-
Aprósólyom
őstag
Én magamon már észrevettem, csak azért említettem.
Remélem nem vetted támadásnak.
Nagyon durva, hogy mennyire ki tudja mosni az agyunkat a gyors és végtelen mennyiségű hírfolyam, hiszen a rohanó világban alig van időnk nyugodtan átgondolni és értékelni az információkat. A tempó miatt pedig sokszor előfordul, hogy a közlő és befogadó között is elcsúszik a tartalom interpretációja.
Ilyen alapon azt kell mondjam, hogy a cikk nyelvezete is elégé sajátságos. Majdnem azt mondanám, hogy magyartalan... Nem véletlen te is 65 mrd költségről beszéltél. Nekem is 2x neki kellett futnom, hogy itt mire is gondolt a költő... -
Aprósólyom
őstag
A túlérzékenyítés hatása...
The coach explains Ernie for racism. The Gentlemen - YouTube -
Necroman_Mk2
senior tag
Szerintem a 65 milliárd forint inkább a teljes hazai videojátékos forgalom lesz, mert kifejezetten a profi e-sport esetében ez kevés lenne. Méregdrága PC-kkel, perifériákkal meg egyéb dolgokkal (pl. mez) együtt is.
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
strogov
senior tag
válasz
Necroman_Mk2 #8 üzenetére
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok." E-sport költésnek venni a cikkben tárgyaltak nagyrészét erősen torznak érzem:
- videójáték eladások nagyon szerényen kapcsolódnak az e-sport körbe,
- hardvervásárlások így egyben pedig minimum nevetséges.
- játék-előfizetésekből melyik az ami e-sport?
- a játékokon belüli költések alapvetően vagy kozmetika, vagy p2w. Egyiknek sincs köze az e-sport-hoz
- játékokhoz kapcsolódó ajándéktárgyak vásárlását meg értelmezni is nehéz mint e-sport ... hacsak nem vizicsacsis pólók termelték ezt a hatalmas bevételt.Szóval az a 65 milliárd erősen túlzó akárhonnan nézem.
-
Hi!King
senior tag
Sportnál helyből oda kapcsolódónak tekintjük, ha valaki hobbi célú sportolásra vesz sporteszközt, de azt is, ha a sportrajongók ajándéktárgyakat vásárolnak.
Valójában a felvetésed azt mutatja, hogy mennyire rossz elnevezés a versenyszerű videojátékra az "e-sport". Mert vagy minden videojáték "sport", vagy a versenyszerű sem.
-
strogov
senior tag
Alapvetően sportnak tekinteném az e-sport tevékenységet, de előbb definiálni kellene, hogy mit tartunk annak. Mert az, hogy pistike tetris-ezik az nem az. Ha ranked LoL-t játszik akkor azt annak nevezném ... a szinvonal más kérdés, de az is sport ha lemegyek haverokkal focizni, pedig az sem egy komoly teljesítmény.
Úgy gondolom, hogy egy e-sport játékos teljesítménye bármikor összevethető egy sakk játékoséval. Egyetlen (de nagy) különbség, hogy míg sakkot évszázadok óta játszanak többé-kevésbé azonos módon, addig az e-sport nemcsak, hogy fiatalabb a legtöbb játékosánál, de még az egyes játékok tulajdonosai is gyakran cibálják a "szabályokat". Így nem lehet következetesnek mondani egyiket sem ami pedig egy sportolói felkészülés alapja. Szóval e-sportoló szerintem van, játék amit e-sportnak lehetne nevezni viszont nincs. Ezért nem is lesz olimpiai sportág, mert mit vennének fel? Minimum 10 évig következetesen kellene üzemelnie egy játéknak, hogy felvegyék, majd onnantól addig ameddig le nem kerül a programról. A LoL és a CS:Go aminek esetleg esélye lenne, de mindkettő üti az olimpia pacifista eszméit.Ahogy egy póló, vagy farmer vásárlást sem tartok sport célú vásárlásnak, úgy egy laptop vásárlást sem. Ha megvesz valaki egy ronaldo mezt az egyértelműen a sportoló tevékenysége miatt történik. Ha megvesz valaki egy WoW figurát akkor ez nem valószínű, de még LoL figurát sem azért vesz valaki mert a figura remekül e-sport-ol. A CoD, vagy CS:Go merch meg szerintem az elhanyagolhatónál is elhanyagolhatóbb hazánkban.
-
Hi!King
senior tag
De ha lemész focizni, az sport, akkor ha haverokkal játszotok valami videojátékot, annak e-sportnak kellene lennie a logika alapján. De nem azt nevezik e-sportnak, hanem annak a videojáték megfelelőjét, mikor Ronaldo focizik. Ebből fakad az, amit mondasz, hogy ha veszel egy játékot vagy egy gamer egeret, az nem e-sport kiadás, míg ha stoplis cipőt veszel, az az. Az alap elnevezés az, ami logikátlan ebben. Az, hogy a játék mennyire régi, bevált, az megint egy másik dimenzió. De pl. voltam olyan sporteseményen, ahol egy pár éves versenyszámon lehetett indulni, attól az még sport volt, mármint maga a veraenyszám is, csak új sport.
Az ajándéktárgyakat meg nehéz szétválasztani egy olyan területen, ahol a hobbi szintet nem, az elit szintet e-sportnak nevezzük, hiszen az sem derül ki, miért vetted. Mert te magad játszol, vagy mert szurkolsz a versenyzőknek.
-
podtibi
tag
-
Új hozzászólás Aktív témák
it A legfrissebb felmérés szerint a hazai e-sport-bázis költése az elmúlt egy esztendőben elérte a 65 milliárd forintot.
- [Re:] A kriptopiac beszakadása után csökkentené rendeléseit az AMD és az NVIDIA
- PlayStation 5
- Autós topik
- Sekiro: Shadows Die Twice
- [Re:] Az ajtón kopogtatnak az ASUS GeForce GTX 1630-as VGA-i
- [Re:] Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Ukrajnai háború
- HP notebook topic
- Synology NAS
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Sony Playstation 4 Pro + ajándékok
- HP EliteDesk 800 G2 SFF - USB 3.0 - i3 - i5 - i7 - 4-16GB DDR4 - HDD-SSD - DVD + WIN 10 - több darab
- Antec P150 Silent ATX PC ház, elegáns fehér-aluszürke
- 8GB DDR4 Notebook Ramok, több márka, 2133mhz - 2666mhz
- Újpesten Garanciális Karcmentes Redmi 9AT Dual sim okostelefon eladó!
Állásajánlatok
Cég: Aleron IT Solution Kft.
Város: Budapest
Cég: Webtown Informatika Kft
Város: Budapest