Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Joachim21 #94 üzenetére

    hát ja.
    "Szintén Socket AM5 foglalatba érkezik a Rembrandt kódnevű SoC APU, ami először mobil szinten debütál, és csak később kerül bemutatásra az asztali verzió. Ez már a TSMC 6 nm-es node-ján készül, és nem kapja meg a Zen 4 magot, így be kell érni nyolc darab Zen 3+ maggal, ami értelemszerűen a Zen 3 továbbfejlesztése."

    szóval a Zen3+ mag létezik, a Warholt mégis elkaszálták. Pedig ugye a chipletes felépítés miatt elvileg az eddigi I/O dievel osszepattintva simán jöhetne AM4 -be.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Hát nekem hála még nem volt a procival gondom! :)
    AMD vagy Nvidia gpu volt neked az AC mellet?
    Sajnos AMD mellet nagyobb a cpu ígénye így talán azért voltak fps gondok. Nvidia mellet semmi gond nincs vele saját tapasztalat.

    Forza Horizon 4-re gondolsz? Hát nekem tükör sima 60 fps-el ment nem volt se lag se fps drop és nem volt darabos játék menet.
    Cpu kihasználtság pedig 20-30% körül volt emlékeim szerint.

    Mondjuk tény és való a 3000 széria árai fognak elérhető szintre beállni mint sem az 5000% széria ára csökkenjen.
    Múltkor már láttam 3700X-et 70E-ért annyiért jó vétel lett volna! :)

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • PuMbA

    titán

    válasz carl18 #102 üzenetére

    AMD mellett azért "nagyobb" a CPU igény, mert DX11 esetén csak 1 magon futtatja a VGA driver kéréseket, míg az NVIDIA az összes szálon. Ez nem baj a mai CPU igénytelen játékoknál, de CPU igényes játékok esetén már az, tehát az AMD VGA-k beérik kevesebb maggal, de azok a magok erősek legyenek, ami Intel procikat jelent és Zen 2 vagy felette. Erről van egy szép teszt Hardware Unboxeden: [link].

    Sajnos Ryzen 1xxx széria nagyon gyatra 1 magos teljesítményben és ezért érzékeled azt, amit leírsz. Intel proci esetén az NVIDIA VGA-nak láttad volna, hogy nagyobb a CPU igénye, illetve bármilyen újabb Ryzen proci esetén is ez a helyzet, mert már kijavították az 1 magos gyengeséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz PuMbA #103 üzenetére

    A Hardware Unboxed tesztje DirectX 12-es. Az a jelenség nem vonatkozik a DirectX 11, de még a Vulkan API-ra sem.

    Bővebben itt: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • PuMbA

    titán

    válasz Abu85 #104 üzenetére

    Jaja. Azt írtam, hogy ha ő úgy látta, hogy AMD VGA-nak nagyobb a proci igénye az csak DX11 alatt lehetett és gyenge 1 magos teljesítményű procival :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Ezt az SMT-t már több helyen írtad de van erre vmi konkrét, releváns mérés/teszt vagy csak saját tapasztalat spec esetekben?

    Az árral kapcsolatban meg igazad van. Én is írtam már az elején, hogy 3000-nél sem volt meg az az ív az árak esésben és akkor még finom voltam. Konkrétan mindenki induló árakat nézett össze de az kimaradt, hogy az 1600-2600 hiába indult akár hasonlóan, kifutóban 100 EUR körül meg lehetett kb kapni. Nyolcmagos is ment 150 EUR alatt.
    Ehhez képest már a 3000 sem esett kb. sehova...

    ON:
    Aki kérdezi ez alapján nem úgy néz ki, hogy lefelé mennénk a nonX 5600 200EUR irányába. Jön az XT drágábban és ennyi.
    A Zen4 "magdömpinggel", extra feature-öket adó igpu-val és új, drágább platformmal kifejezetten nem az olcsóság irányába indul ha ez eddig nem lett volna világos.

    Azt mondjuk nem tudom, hogy 8-16 mag+igp+dgpu (mai árakat ismerjük...) kinek fog megérni ennyi pénzt. Akár új feature-ökkel is. A directstorage amúgy szerintem nagyon jó irány de önmagában ez nem fogja eladni jóval drágábban szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • fanti

    addikt

    válasz carl18 #97 üzenetére

    "lehet hogy jobban megéri majd AM5-be fektetni ha ott több mag lesz jó áron"

    Hát...izé...több mag jó áron? Már miért lenne? Mondj okot rá.
    Szerintem baromi drága lesz, legalább ott kezd mint az 5XXX sorozat de inkább felette.
    Ja, és még egy "aprócska" költséged lesz vele, az alaplap és a memória. És azok is mi a fenének lennének "jó áron" ha egyszer túlárazva is szétkapkodják majd őket külhonban azonnal...
    Még örülhetsz ha a tápegységed megmaradhat, mert az Intel pl. ott is csativáltásra készül...

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #102 üzenetére

    5600xt
    másoknak meg nv
    sokan panaszkodtak akkoriban a 2600-ra ac. od. mellett, mondtam a 3600 tippet, mindenkinek bevált
    kinek mi a tükörsima, rájöttem ez kb olyan mint a halk ( :

    sb
    nekem elég releváns volt amiket én kipróbáltam, tesztekre már rég tojok
    ph mérhetne ha ráérne ( :
    csak némi alapnak veszem, nem szentírásnak, de egyébként yt-on is vannak tesztek - pont annyira veszem megb€zhatónak mint a nagyok tesztjeit, vagy valid vagy nem:) -
    anno 3xxx-nél tartottam is tőle hogy ugyanaz lesz, de kellemesen csalódtam, nem találtam alkalmazást aminél lassítana - persze lehet van -
    3xxx már teljesen más tier volt mint a 2xxx, többek között a jobb smt miatt, a magok ccx-ek vagy ccd-k közti jobb komunikáció miatt, de nagyobb órajel-ipc, és persze 7nm, elég valószínűvolt hogy semmilyen árcsökkentés nem lesz, maximum szépen csendben kifut
    amit mikor a 3100-ak ára megdrágult illetve eltűnt, akkor sokan el is könyvelték annak hogy megjött az 5600x 120e ft-ért, akkor kifuttatta az amd az akkor 30-40e ft-os cpu-t ((( : mert onnantól amd-nél az a belépő
    vannak bajok :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Hát persze érthető ahány ember annyi fajta izlés.
    Engem eddig kellően kiszolgált a régi Rizsa is! :)
    Nyilván nem tagadom az Assasin Origins nem a legjobb teljesítménnyel ment, de más játékot leszámítva nincs okom panaszra.

    GTA 4/Starcraft 2 alatt voltak még gondok nagyobb terhelés esetén, sajnos ezek is az erős 1 szállasra vannak megírva.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #109 üzenetére

    nyilván nem minden játék olyan, de ha egy is van amivel az ember játszana már bukta
    ac. od.-dal speciel nem én játszottam, de engem rohadtul zavart az a makodás/döcögés amit leművelt a cpu vele
    utána monitoroztam a gpu-t, sokszor a 90%-ot sem érte el a kihasználtság, a cpu pedig 4g-n ment
    forzánál is azért már cpu-m volt amivel néztem, 3100-zal is simán játszható, de a maximális fluid' érzésem csak a 3800x-nél volt meg, de ott már 3,6g-n is
    3600 sem volt olyan fluid', 4,4g-n sem
    de forzán kívül csak doom-okkal játszottam, meg talán geras5-tel még pc-n, többit csak megnéztem aztán törlés kb ( : sok játéknál nincs tapasztalatom
    multi meg abszolút nem érdekelt, ezeket csak szingli' módban néztem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Hoplitész

    junior tag

    válasz fanti #107 üzenetére

    Az a jó a PC-ben, ha nem kell, nem fejleszted. Ha éppen vettél/építettél egy előzőgenerációs rendszert, jó eséllyel kiszolgál még egy darabig, nem kell az újra rávetődni.
    Az vegyen Ryzen 6xxx-et, akinek nem volt pl. 5xxx vagy nem is jó neki.
    Én örülök a 6xxx-nek, mert majd veszek 5xxx-et vélhetően olcsóbban, mint ma tehetném.

    Mi hajt téged, hogy mindenből a legújabb csúcsot vegyed?

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #110 üzenetére

    Nekem a Sima Ryzen 5 1600 van unokaöcsémnek 1600AF is mind kettő tükör szép sima Fix 60 fps-el vitte a Forzát.
    Igen persze az évek alatt már kihozták a tesztek nem csak az fps-t számít hanem a képkocka késleltetés is. Amit a több mag/több szál elég szépen javít.

    Volt valami teszt pár éve ahol egy I5-7400-at eresztettek össze egy 6/12 Ryzennel és hiába volt az I5 alatt több az fps még is a Ryzenen volt élvezetesebb a játék menet.

    Hát Fix 60 fps-el ment a Forza és nem volt soha lassulást döccenést se fps dropok nekem így teljesen elég volt.
    Egyenlőre az RX 570 mellé fölöslegesnek érzek ettől erősebb processzort.
    A kép amit linkelek is elgondolkodtató, mert mindig azt mondják jó az olcsóbb proci is és a többi mehet kártyára.
    Úgy látszik a GTX 1070 egy i5 mellet sokkal kiegyensúlyozotabb teljesítményt kínál mint kisebb társa.

    Bár nálam V-Sync mellet Fix 60-ra vannak korlátozva a játékok.


    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • PuMbA

    titán

    válasz carl18 #112 üzenetére

    Így van, a procinak nagy szerepe van :) A VSync-kel vigyáznék, mert nagyon elavult 2000-res évekbeli technika, aminek sok hátránya van, legnagyobb a lag növekedés. Nem véletlenül próbálják írtani a VGA gyártók már évek óta mindenféle más dologgal: Enhanced Sync, Adaptive Sync, Freesync, GSync.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #112 üzenetére

    mondom ez olyan mint a "halk" dolog ( :
    nem az fps számokkal van ott gond, nem is frametime bibis, de teljesen más 3800x-en mint az alatta levő cpu-kkal
    mivel az a kedvenc játékom raktam bele időt
    nálam is vsync, de minden cpu/vga mellett ugyanúgy az volt, tehát nem lehet a különbség oka
    rossz kirajzolások - elmondani nehéz, pl megtörik az árnyék hirtelen fékezésnél -, ugyanígy "ugrik" a kép, az árnyék, bármi ha belerongyolok valami 200-zal
    kis röccenések, stbstbstb
    ez 3800x mellett teljesen eltűnt - és nem kellett hozzá magas órajel -
    aszem' itt látszik megvolt-e stabilan a 60fps-em - 1440p manual ultrán 100-140 közt volt az fps -
    de az az élmény sehol nem volt a 3800x+1650 kombóhoz képest, hiába kisebb felbontás és gyengébb grafika
    beültem egyszer tesztelni, bő egy óra után hagytam abba ( :
    series s-en tapasztaltam először ilyet, az is 8c/16t-s 3xxx
    pc-nél is úgy néz ki ez a game meghálálja az ilyen cpu-t - emellett a kicsi 3100 mellett is lazán játszható, de nem úgy -
    csináltam anno videót is róla, először azt gondoltam a vsync-monitor sara
    de mivel a videón is ugyanúgy ott voltak az anomáliák, így az egyértelműen kizárható

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Hoplitész

    junior tag

    válasz Chaser #114 üzenetére

    Ezek olyan FPS tüske-esések lehetnek, amit a mérőprogi nem mutat ki, de látszik és zavaró.

  • Chaser

    titán

    válasz Hoplitész #115 üzenetére

    a frametime sem jelzi ki
    passz pontosan mi, de pl az árnyék szó szerint ugrik hirtelen megállásnál
    eléggé illúzió romboló - nálam legalábbis -
    mintha a cpu nem tudna mit kezdeni a hirtelen állapotváltozással és kihagy néhány kockát, vagy a "régi irányt" jeleníti még meg, amerre mentem volna
    persze ezek nem feltétlen életszerű helyzetek, de sokszor csak ótókázok' és szaladtam bele ilyenbe

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Pingüino #36 üzenetére

    "Viszont ha a chipletek 8 magosak, akkor egy 6, 4, vagy 2 magos processzor nyilván plusz tervezés, plusz gyártás"

    Vagy esetleg inkább leválogatják azokat a lapkákat, ahol némelyik mag nem működik, vagy nem megy olyan gyorsan, mint a többi?
    :K

    Épp a chiplet felépítés miatt a "részben selejtes" lapkákból is bőven megy a szerver procikba is. Például az EPYC 74F3-ben 8 db olyan chiplet van, amelyeken a 8 magból csak 3-3 aktív. Így kínálnak 24 magos szerverprocesszort 256 MB (!!) L3 cache-el.
    Az említett 74F3 hivatalos ára bejelentéskor 2900$ volt. Világos, hogy a 8 db bicebóca lapkát nem lehet ezzel versenyképes áron, 8 db 3-3 magos processzorként eladni: 2900/8 = 362,5$, az még a hatmagos Ryzen5-ök bejelentéskori árát is előzi)...

    Egyértelműen az a baj, hogy a chipletek gyártási üteme nem tud lépést tartani a kereslettel, szűkös a modern gyártástechnológiai kapacitás. Ráadásul emellett (vagyis éppen ezért...) meglehetősen drága is.

    [ Szerkesztve ]

  • dokanin

    aktív tag

    válasz ukornel #117 üzenetére

    El kell ismerni zseniális húzás volt az AMD-től a chiplet. De az is hihetetlen, hogy Intel mennyi ideig nem kapcsolt. Szerintem ezt még AMD legszebb álmaiban sem hitte volna, hogy így bealszanak.

    [ Szerkesztve ]

  • ETOM

    addikt

    válasz Chaser #116 üzenetére

    Kiváncsi lennék 5600X-l mi lenne a véleményed. Igaz csak 6/12, de elég erős.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz ETOM #119 üzenetére

    én is, de az most kimarad
    ha újra lenne pc és 5xxx akkor 5800x-et vennék - és 4-4,4g között valahol használnám ahol még lp hűtővel némán tudom hűteni ( : -
    ahogy látom szépen közelít az ára oda ahova már rég "megjósoltam", 140e ft...néhány helyen pár ezerrel többért van már
    de egyelőre a pc end of story státuszba került:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #114 üzenetére

    Én anno a Q9650-ről I5-3470-re váltottam, úgy hogy egy HD 7770 volt melletük. Mondjuk úgy ég és föld a különbség a 2 processzor között.
    Ahol a Core2Quad haldoklot és darabos volt, ott a I5 nagyon szép tiszta játékmenetet produkált.

    Bár szerintem egyenlőre átlag gépbe még így is elég a 6 mag 12 szál! :) Főleg a mai hardver árak mellett.
    Az átlag gamer gépbe szerintem egy 200 dolláros processzor dukál.

    Sajnos 2017 utáni játékokból már volt egy pár darab ami teljesen 100%-ra járatta az I5-ős procimat, De nem kell messzire menni.
    Crysis 3 2013-as és 100%-ra járatta a 4 magot! :DCpu limit mellet volna Welcome The Jungle Pályán 40-44 fps és lestem milyen állat játék ez.

    Most a Ryzen 1600 azon a pályán nagyon szépen kitartja a 60 fps-t dropok lagok nélkül. Én elégedett vagyok és nem vagyok maximalista. :R
    Szóva mindegy ki mit vesz mindig egyéni igények határozák meg a hardverválasztást. Aztán én is kinőttem a versengésből mert mindig lesz jobb hardver.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #121 üzenetére

    átlagba egy zen 3100/10100f is elég
    aki jobban tolja annak 6c/12t, de esetemben pl egy játék érdekes, ahhoz meg kellett a 8c/16t 3xxx
    és teljesen mindegy milyen vga, az azt határozza meg milyen felbontáson/részletességgel kb mennyi fps lesz, a cpu pedig azt, hogy mennyire lesz fluid' a megjelenítés, mekkora min. fps-ek lesznek
    ha váltanál 1600-ról sztem éreznél akkora ugrást mint anno
    én nem game miatt vettem, csak kíváncsi voltam rá
    pc game az pénztemető, ha komolyabban tolnám legalább 3800x, 32gb jobb ram - 16 már tud kevés lenni/okozhat microlagot egyes játékoknál -, meg persze a vga
    persze így is volt 32gb/3800x de csak azért "mert megérdemlem" ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #123 üzenetére

    Hát nyilván mindig lehetne feljebb lépni, de még a környezetemben is jelentősen Winner a processzoromon.
    Sok ismerősnek még i5-4460/FX 6300 van amitől lényegesen jobb az enyém.

    Persze mindig lehetne feljebb lépni, talán egy 3700X lesz a utodja az enyémnek. De jelen esetben még fölöslegesnek tartom az RX 570 mellé, és jövőre dől el hogy marad az AM4 vagy át megyek-e Am5-re.
    Az árak úgy is eldőnik melyik lesz a jobb választás.

    Igen sajnos a pc drága tud lenni, főleg ha csak szimplán játszik az ember. Talán a gép munkára lenne akkor én is azt mondom hadd szóljon 5900X/5950X. De így meg csak kihasználatlan erőforrás pihenne a háttérben. :C

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #124 üzenetére

    am5 csilliókért lesz, afelől ne aggódj ( :
    intel bácsiák úgy néz ki nem fogják tudni lereagálni, igazából 5xxx-et sem tudják ha nézzük a magok számát és fogyasztást
    de mondom vga az cpu-tól úgymond független, ha egy játék alá kell egy szint hogy hozzon egy szintet akkor kell
    onnantól meg részletkérdés hogy te 4k@60-on játszol vagy 1080@60-on
    tesztek szépek jók, csak nálam valahogy a személyes élmény meggyőzőbb és az sem érdekel a környzetemben kinek mi van, ha nekem kell valami kell, nem annak függvénye ( :
    de ha elvagy az 1600-tal akkor elvagy, nem kell váltani nyilván
    én videóvágásra raktam volna össze főként a gépet, de m1 úgy látom most jobban megéri ha jobban belemerülök, most egy "ildomos" vga árából megvan az m1 kompletten

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dokanin #118 üzenetére

    Az Intel Xeon and Memory Groupot még ma is egy marketing végzettségű személy vezeti. Nincs meg a tudás mögötte, hogy felismerje milyen fejlesztéseket érdemes végigvinni, és melyeket érdemes törölni.

    Az Anandt csinált interjút vele a múltkor: [link]

    Ez a válasza tökéletesen mutatja, hogy mi a baj: "AVX-512 is such a great feature. It has tremendous value for our customers that use it, and sometimes I marvel when I read your audience’s comments about the raucous debate they will have about the value of AVX-512. But I tell you, and no joke, that a week and a half or so before launch I was looking at a list of the deal wins in one of our geographies. 70% of those deal wins, the reason listed by our salesforce for that win was AVX-512."

    A valóság talajáról szemlélve elmondható, hogy effektíve egy olyan processzort raktak le az asztalra, amit igazából csak és kizárólag akkor van értelme megvenni, ha valaki AVX-512-t fog használni, de magát a funkciót ők előnyként fogják fel, holott ennek az összes hátrányát cipelik a hátukon a piac pár százalékáért. Ezt sosem lesz képes felismerni egy marketinges, és amíg valaki nem mondja meg neki, addig marad a niche marketek speciális áramkörökkel való üldözése prioritásként, vagyis nem fog megváltozni az erősorrend.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Az SMT-vel mondjuk nekem soha nem volt gondom de azt a részét készséggel elfogadom, ha hatékonyabb lett. Nyilván fejlesztik. A lassít-gyorsít dolog már érdekesebb, mert ez inkább platformfüggetlen tényezőkön, szálkezelés és engine felépítésen szokott múlni ha semmi nem gyorsít.

    Teszt azért érdekelne mert én nyilván nem látom/érzem az egéren azt amit te... mivel nem ott vagyok. :) Így meg nehéz látni mitől és pontosan mi is ez... ami viszont valós azt azért egzakt teszttel is ki lehet mutatni és ki is szokták igényesebb helyeken. Pl. hw unboxed és hasonlók.
    Addig meg azért óvatosan állok az olyanokhoz amit látni/érezni, de se fps, se freamtime, se más grafikonon nem jelenik meg. Ez már kicsit az aranyozott aranyárú HDMI kábelek világába vezet nálam... :D De lehet, hogy csak én vagyok rosszul bedrótozva. Amit nem lehet megmagyarázni az nem hagy nyugton amíg nem sikerül. :)

    Egyébként 2700->3600/4650G váltásnál én pl. sima desktop/böngésző (mondjuk 15db ablak és 150 fül betöltése egyszerre) relációban éreztem olyan gyorsulást amit nem vártam volna. Multiban ugye kb. egál, a böngésző meg már többszálas, ráadásul sok ablak/fül így főleg párhuzamos terhelést ad. Single-ben meg nyilván jobb a Zen2, de ott sem annyival ami látványos eredményt kellett volna, hogy jelentsen.
    Ezt pl. nem tudtam "kimérni", bár olyasmi is benne lehet, hogy azóta rendberaktam az enerigasémákat, egyebeket. Lehet, hogy nem csak a hw váltás okozta.

    Cpu vs játék.: Kb. 20 éve csak a gpu van a középpontban, "but, can it run...?"
    Pedig általában a min fps számít, ott meg a cpu. És nem csak ma, a multik korában.
    Emlékszem, hogy anno Far Cry-nál még volt egy akkor csúcs 6800-am. Kb. mindenkinél a vga volt kevés de emellett se tudott 20-25 min fps-nél többet a húzott Athlon XP. Az alap Athlon 64 meg 40fps-ről indult.

  • Chaser

    titán

    válasz sb #127 üzenetére

    egyik nap 1600af volt a gépben 4g-n, másik nap 3600 4g-n
    nem hiszem, hogy pont akkor hackelték meg a w10-et ( : de ac. od. ritka hitvány volt az 1600af-fel smt-vel, nélküle jobb volt
    3600-nál smt-vel már kvázi szárnyalt, onnatól nem is bántam hogy pontosan dupla annyiért vettem mint az 1600af-et - ami pár kattintás után 2600, de jobb is lehet -
    épp elég game teszt van yt-on, ha vkinek van belőle kedvenc akkor kipróbálja gyakorlatban valid-e
    videózni épp elég lenne, nem kellene kimérni..egyiken rángat/szaggat/anomáliák..másikon folyékony
    de meg lehet nézni a 3100-at 2600 ellenében, sokszor nyakán van, van hogy jobb is c2c, hiába 4c/8t
    jobb ipc, jobb smt ami - úgy vettem észre - játékoknál biztos nem fékez be
    elmút két évben pár cpu-t kipróbáltam, vga-t is, így azért némi tapasztalatom lett
    valószínűleg azt sem lehet kimérni ha forzában az árnyék arrébb ugrik hirtelen megállásnál...de látni lehet ( :
    és ha én azt a 3800x mellett már nem látom, nem érdekel ki mit és hogy mér, mert az előtte levő cpu-k voltak a gyenge láncszem
    ennél előző nap 3100 volt benn, utána 3800x, nem hiszem hogy a közed időben upgradelték volna a wint ( : de a forzát sem, mert nem kapott updatet, marad a cpu
    hiába voltak nagyon jó fps-ek 3100 mellett is, még minimumokban is elég jó, de közel nem hozza azt az élményt
    ahogy a 3600 sem hozta
    pont ezt mondtam, mindegy milyen vga volt, mivel 60fps-sel toltam, újabb rtx-ekkel 1440p manual ultra, most a 1650-nel csak 1080p high-ultra, de az mindenféle anomália nélkül, kb tényleg mintha ótókázna' az ember
    tehát ha van egy szint amit a vga tud, elviekben a cpu is - 60 fps stabilan sok játéknál nem akkora nagy erőfeszítés ma már -, jóval kraftosabb cpu-val megtáltosodhat a játék, ez nyilván adott játék függvénye is
    3800x-nél lehet pl az játszott be, hogy 2ccx, és ccx-enként 4 mag, jobb reakció idő
    3100-nál 2x2 van, 3600-nál 2x3 rémlik
    de lehet simán csak a sokkal több szál hidal át olyan dolgokat ami kevesebbel nem olyan
    sokan arra sem érzékenyek, ha forzánál túl későn rajzolja ki a grafikát a vga
    azt pl csak amd vga-val tapasztaltam, és biztos nem vram hiány volt
    nv-nél egyik kártya sem csinálta, nekem egyből feltűnt
    és az a vicces a 1650 4gb vramját csurig raktam, akkor sem csinált olyat mint az 590/5500xt/5600xt több vrammal
    valószínűleg kimérni ezt sem lehet, de ha videón lenne egyás mellett a két megjelenítés úgy elég szembeötlő

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ukornel

    aktív tag

    válasz dokanin #118 üzenetére

    Érdekes visszatekinteni a Ryzen 1xxx indulása körüli véleményekre: hogy... Szép-szép ez a Zen, de igazából nem hozott semmilyen forradalmi újítást az architektúra... Bezzeg a K8-al a maga idején úttörő volt a 64 bit, a HyperTransport, az integrált memóriavezérlő bevezetésével... A Zen ehhez képes csak felzárkózott az x86 reszelgetésével oda, ahova az Intel elhúzott a saját architektúrájának tökéletesítésével, de semmi égszakadás-földindulás...
    Sokan írtak ilyesmit, köztük olyanok is, akikre tényleg érdemes odafigyelni.

    Úgy gondolom, hogy az azóta eltelt időszak világosan mutatja, hogy a chiplet "A" forradalmi újítás.

  • tusi_

    addikt

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Nalam ezt a fluidsagot az 5800x hozta meg. A 3800x mellet az ACC nevu szimulator stutterelt, mint az istennyila, ez TELJESEN megszünt 5800x mellett!

    eat, sleep, play, replay

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #128 üzenetére

    Hát igen persze lehet processzor terén feljebb nyújtozkodni, csak hát akkor már igen el tud szállni az árazás is.
    3800X 105E forint ami valjuk be a hazai ár-érzékeny piacon nem olcsó, és az átlagos gamer pc-ben az ember 50/60E forintig választ processzort.

    Az a baj pont az átlag gamer aki korlátozott anyagilag nem fog ennyit gépre költeni. Főleg mikor többször is meg lehet kapni azt a kijelentés 180E-ért vesz a konzol és meg van oldva a hardver probléma.

    Most hogy a videókártya is elszált, egy a Fluid érzés elég sokba tud kerülni úgy hogy még csak egy RX 570/580-as van a gépben.

    Kipróbáltam én is az AC-t ha már ennyire beszéltél róla, valóban meg van a 60 fps de igen érezhető hogy van néha ilyen apró micro stutter, persze ez nem a világvége de aki maximalista annak zavaró.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Darmol

    senior tag

    válasz Abu85 #126 üzenetére

    Ez az ember a végzettségétől függetlenül ostoba. Ahogy a jelek szerint a beosztottjai sem túl komplikált személyiségek.
    Egy valamirevaló marketinges tud adatot elemezni, és egy valamirevaló főnök értelmes beosztottakat tart akik segítenek elkerülni a hülyeséget. Delikvens mindkettő területen elhasalt.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz ukornel #129 üzenetére

    Összemosod a CPU technológiáját a tervezéssel és a gyártástechnológiával.
    Első generációnál CPU terén senki nem várt csodát, csak a minimumot.
    De amúgy ja. A chipletes felépítés elképesztően gazdaságos tud lenni. Zseniális mint a kerék, vagy a faék. Talán még az AMD-nél is csak sejtették kezdetben, hogy mekkora találmány. Messze túlmutat egy költséghatékony tervezési folyamaton. Jár érte a taps. :C

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Chaser

    titán

    válasz tusi_ #130 üzenetére

    hallottam, hogy az is "más vlág" ( :

    carl18
    mondtam, olya ez mint a hang
    ami az egyiknek már üvölt, a másiknak még néma
    több tag ac.od-val ugyanúgy játszhatatlannak érezte 2600 mellett a játékot
    én lelőttem cseréltem 2600-ra, akik váltottak mindenkinek bevált a tipp
    itt most nem az árról van szó, hanem a minél kompromisszum mentesebb és fluidabb' játékról
    ha oda kevés egy 2600 akkor kevés, akkor is ha ingyen adnák
    onnantól meg pénztárca/ízlés kérdése ki költi sokkal többet cpu-ra
    esetedben 3070 is lehetne a gépben, akár csak 60fps-nél ugyanúgy nem lenne fluid', annak a játéknak kell legalább egy 3600, felbontástól függetlenül
    konzolnak vannak korláti és előnyei, sokaknak fps-re alkalmatlan pl, nekem is - már nem mintha annyira érdekelne, de akkor is alkalmatlan rá ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #134 üzenetére

    De igen is számít az ár függvénye mert heti 2 óra játékra nem vesz senki 3800X-t. Átlag ember fps-ben méri a teljesítményt, és nekem is azért határozott az előrelépés az I5-3470 után ami új címek alatt sokszor volt már limites.

    Azért tegyük hozzá az AC nem is a legjobban optimalizált alkotás, nem konkrétan a processzor fogy el hanem mivel csak 8 szálat használ ki átlagban ezért hiába a sok szál.

    Bár a Benchmark is mutatja elég ingatag az ember :D
    Processzor 40/60% között ment az az volna még benne bőven erő.
    Ryzen 3600/3800X a Zen 2 erősebb egy szállas teljesítménye miatt viheti jobban. Cache Latency is sokkal jobbb.
    Igen néha találkozok pár apro stutterral de nekem ez bőven játszható. Inkább a low 20/30 fps a játszhatatlan :)

    Én azokban az időkben nőttem fel mikor a 20-30 fps már jónak számított, így a jelenleg 60 fps mellet semmi panaszom nincs.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #135 üzenetére

    nem, az nem befolyásolja a játék igényét, hogy neked mennyi pénzed van cpu-ra :N vagy bármire
    ahogy anno nagyon sokan notebook topikban azt mondták az akkori sokszor leghúzósabb játákokra, "csak" azt kell vigye heti néhány órában
    de attól, hogy valaki havi egy órát tolja is csak, a játék hw igénye nem változik meg
    az ár/érték arány és a kihasználtság egy egészen más kérdés
    az is teljesen mindegy, hogy egy játék azért fut adott cpu-n hitványul mert nem jól optimalizált, vagy azért mert éhes
    a végeredményen nem változtat, ha kell a kraftos cpu akkor kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #136 üzenetére

    Én is vártam volna a 220 dolláros Ryzen 5600-at, mert egy Starcraft 2 alá jól jött volna a magas órajel és IPC de sajnos úgy látszik nem lesz kisebb verzió.

    Hát én mindig magamhoz viszonyitok, mert a régi processzorom után ez is nagy előrelépés volt. Hát mondjuk én mindig túl méreteztem a processzort a videókártyához képest.

    Nekem még sok-sok éve volt egy E5450/Q9650 processzorom ami egy HD 7770 mellett volt sokszor darabos és gyenge pár játék alatt.
    Egy I5-3470-re váltottam az a régi Quadot, 56%-al tudott többet benchmark alatt cinebench. De szó szerint ég és föld volt a különbség, mindig micro lag/stutter megszünt és sokkal folyamatosabb volt a kép is. :)
    Pedig a HD 7770-nek már nem volt hova gyorsulnia.

    Nekem is tervben van a váltás, a magasabb IPC és órajel nem ártana.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #137 üzenetére

    még lehet, úgy látom elérte az amd a készlet fogalmát, már van, egyre több és csökkennek az 5xxx árak
    gondolom kevesebb gép/cpu talál gazdára a vga árak miatt, ez is benne lehet
    én elvoltam a 3100-zal is, 3600-tal is, de forzázni teljesen más volt a 3800x-szel, ha ezt nézem már megérte megvenni - nekem -
    meg kíváncsi is volta rá, fogyasztás/teljesítményben is durván jó
    nem is boltban bolti áron vettem hanem egy baráttól - de úgy sem apróért -, de azt a mostani 104-105e ft-os árat simán kiadnám érte ha megint kellene cpu, akkor is havai csak két órát forzáznék vele

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • PuMbA

    titán

    válasz carl18 #137 üzenetére

    Ryzen 3600 is bődületes előrelépés 1600-ról :) 1 magon minimum 30%-kal gyorsabb, de Counter Strike-ban simán rányom 80%-ot az 1600-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #139 üzenetére

    persze ezt csak az tudja aki kipróbálta
    meg azt is, szálak száma magában sokat nem jeent ma már
    a kis 3100 ahhoz képest hogy 4c/8t elég szépen ott van a 2600 nyakán
    esélyesen az 5600x is a 3800-on, gameben lehet több esetben jobb is, melóban sem marad el olyan jajdeveszélyesen', de azért elmarad
    kb mint a 3600 a 2700-tól c2c

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • PuMbA

    titán

    válasz Chaser #140 üzenetére

    Ja, Ryzen 3xxx óta kompetitív az AMD. A régebbiek még inkább a kezdeti próbálkozás és beindítás szakasza volt és nem tudták hozni még az Intel körüli teljesítményt sem. Ryzen 5xxx-re meg teljesen kiforrott az egész, brutál 1 magos és brutál több magos teljesítmény együtt, ezért is váltottam Intelről :)

    [ Szerkesztve ]

  • zsid

    senior tag

    válasz Chaser #138 üzenetére

    már van, egyre több és csökkennek az 5xxx árak

    Gondolom ebben az is közrejátszik, hogy a készlet javulásával pánikszerűen elkezdték kiszórni a scalperek a náluk lévő készletet nehogy véletlenül rájuk rohadjon.
    Pár hete nálunk a bolti készlet gyakorlatilag nulla volt, de facebook marketplaceen mindig volt eladó, bontatlan dobozos, számlás Ryzen 5xxx. Most már úgy harmadik hete van normális készlet a Ryzenekből, hirtelen feltüntek a helyi licites oldalon az új, bontatlan Ryzenek 1frankos indulóról. Május közepén pl ~126 000Ft-ért ment el egy R7 5800x, 75 000-ért Ryzen7 3700x, Threadripper Pro 3955WX 185 000-ért ( ebből pl több elment a napokban ).

    Boltban videókártyát még mindig nem kapsz, ugyanezen a licites oldalon hegyekben állnak a bányász rig-ek új videókártyákkal, van hogy 6-osával vannak benne a RTX3080-ak, de simán videókártya is mindig van, új, számlás..

    Nekem nagyon úgy tűnik a készlet javulásával a scalperek pánikeladásba kezdtek.

    <tRucKdriFteR>

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #141 üzenetére

    kb ennyi, aki kipróbálja tudja mért drágább
    1xxx-2xxx csak felvezetés volt, elhozták a sok magot konzumer szegmensbe, olcsón
    3xxx-5xxx még több magot, nagyobb teljesítményt de már drágábban
    azért nem is értettem mit köpködnek sokan az 5600x nyitóárára, 120e ft körül 6 magos 2020-ban??4!!4
    ( :
    én csak azért köpködtem mert kamuztak, az ára reális volt, 5800x vot hüye áron, de lassan lekerül szépen abba az ársávba ahová való

    szerk:
    zsid
    a scaperek azért léteznek, mert minimáis mennyiség van, tehát kb nem oszt vagy szoroz kategória
    a nagykerekben lett egyre több 5xxx, ennyi
    iletve a kiemelt amd partnerné az alzánál is bőven elérhetőek az 5xxx-ek, tehát kaptak ők is egy nagyobb adagot
    legtöbb 5xxx elég drága náluk, de az 5900x az talán a legjobb, 207,5e ft, és van bőven már lassan két hete
    lett készlet, ennyi
    és az is biztos, cpu/gép eladások a vga hiány miatt csökkentek
    konzolok pedig azért sincsenek - vagy drágábban vannak -, mert pc helyett sokan inkább azt veszik
    vga-nál sajnos nem mostanában lesz ilyen
    mikor újra esznek olcsó 3100-ak, az jelenti azt kb, hogy az amd utoérte magát tejesen cpu készlettel - de lehet etolják, annak függvénye mennyire fogy a drágább 5xxx -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • zsid

    senior tag

    válasz Chaser #143 üzenetére

    Nem tudom otthon mi a helyzet, én csak azt látom ami itt van. Svájc legnagyobb webshopjában hónapok óta 0 videókártya van, a marketplaceen vagy a többi oldalon meg bármikor veszel RTX3xxxx-et, amilyet szeretnél. A legnagyobb kereskedőnél 0db a készlet, a bazárban meg van 26db RTX3090, 7db RTX3080 egy rakás RX6900,6800, RTX3070... és akkor a bányász részlegbe még be sen néztem.

    Itt nálunk ugyanez volt a Ryzenekkel is. A digitecnél nem volt egy darab sem, a net meg tele volt túlárazott Ryzenekkel és persze mindnek digitec-es számlája volt..

    Fogalmam sincs mekkora itt a DIY piac, azt sem tudom otthon mekkora, de ilyen 8-10 milliós országoknál a készlethiányos, legdrágább kártyákból minimum 60db forog a "használt cuccos" oldalon.. azért az már mennyíség ( főleg, hogy forog is az áru).

    <tRucKdriFteR>

  • Chaser

    titán

    válasz zsid #144 üzenetére

    itt is ez van, de zenek nem nagy deal volt dealereknél ahogy láttam, max eleinte
    vga deaerek sem sokan vannak, mivel nincs vga, illetve nem is igazán éri meg ezzel dealerkedni már - olcsóbba toják többen azt látom -
    60 darab az semmi:) ha azt téteezzük fel, hogy egy 10m fős országnak a potenciális vevőköre egy rtx 3070-re az ország lakosságának 0,01%-a, még akkor is lóPh@sznyi mennyiség
    ezer darab is 0,001%-ot fed le egy akkora országnál mint mi vagyunk
    annyian azért esélyesen vennének rtx 3070-et is - mondjuk 3 hónap alatt és 3 hónap alatt megint elmenne másoknak annyi, de legalább a fele, persze nem iyen árakon -
    de nincs, a morzsák kerülnek dealerekhez, ezért tudnak dealerkedni
    rtx 3090 meg eleve keveseket érintene, és botban sincs 1m ft alatt már rég, de lehet éppen kapni néha aki nem sajnál 1,3-1,5m ft-ot rá

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • zsid

    senior tag

    válasz Chaser #145 üzenetére

    Itt mondjuk a dealereknél van 1m alatt. A legolcsóbb fix áras, az most 955 000.

    60db az csak az RTX3090,3080 és a 6900XT. A 3070-ből 53db van, 3060ból 25 :D
    Azt azért nem hinném, hogy évente eladnak 100k db RTX3070 áru kártyát itthon, picit sok az nem?
    De ha azt veszed e heti készletnek a sallangokat is hozzáadva közel 150db kártya az nem kis tétel. Ha csak 30 héten megy el ez a készlet az akkor is 4000+ kártya.

    <tRucKdriFteR>

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Még lehetséges jön idén egy Warhol frissités az Am4 foglalatban! :)
    6 nanométer TSMC oldalán gyártva, nem volna rossz ha netalán még készlet is volna belőle.

    Hát én is úgy vásároltam a 1600-at hogy átmenetileg jó lesz aztán váltok feljebb. Egy időben mentek a hírek hogy lesz 5600 220 dolláros áron, csak akkor nem tudtam hogy ilyen készlet hiány lesz.
    Hát Ryzen 3600-ra gondoltam mint csere vagy 3700X a jövőben.

    Bár a jelenlegivel sincs gondom, pár egy szálas játékot leszámítva jól teljesít! :D Starcraft 2/GTA 4 amiknél be tud esni az fps.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Chaser

    titán

    válasz zsid #146 üzenetére

    1000 darab 3 havonta, évente 1000-1200
    annyi sztem megvan simán - azért nem olyan szegény ország ám ez, csak a nagy többségnek szűkösebb a pénztárcája -
    de legyen csak fele, dealereknél alig van, nem ők happolják el
    egyszerűen nincs
    nagyobb országoknál meg nyilván lakosság számával nő a felvevő piac is, iletve nőne
    ezenkívül sok országban jóval több jobb anyagi heyzetben élő van mint nálunk
    amíg a bányászda megeszi a kártyákat nem fog változni a helyzet
    5xxx cpu fronton látszik mi volt a bibi, ahogy vga-nál is látszik mi a bibi
    bár sokak szerint még mindig a mocskos scalperek ( : pedig nagyon nem, ők csak egy okozat az okra, de igazából arányaiban kb semmit nem változtatna a tevékenységük hiánya sem
    valamennyivel többen kapnának boltból kártáyt, vaamennyivel olcsóbban
    de aza valaemnnyi mindkét esetben igen karcsú szám

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • zsid

    senior tag

    válasz Chaser #148 üzenetére

    "1000 darab 3 havonta"
    Ha durva közelítéssel felszorzod azt a heti készletet amit én írtam, az ennek a többszöröse. Most a héten lejáró aukciókban van 150db kártya. Ez nyilván nem megy el mind, oszd el valamennyivel, szorozd fel mondjuk 48 héttel, sokkal nagyobb számot fogsz kapni mint 1000db/12hét.

    CPU fronton eddig sem volt kérdés a kereslethez képes szűk gyártókapacitás,a scalperek csak hab a tortán. Itt nálunk másabb a helyzet, mint otthon (egyrészt az áfa miatt ), ha van készlet akkor nincsenek teljesen elborulva az árak. Most vettem a hónapban R7 3700X-et ~85 000-ért(átszámolva 301$). Ennek a nyitó ára ha jól emlékszem 329$ volt.

    <tRucKdriFteR>

  • ETOM

    addikt

    válasz carl18 #147 üzenetére

    Én lecseréltem az 1600AF-t 3600-ra, de a probléma továbbra is a hurka VGA. (RX 470)
    Pedig visszamentem fullhd-re, de még itt is kevéske sokszor. (a beállításokhoz amit én elképzelek :DDD)
    Jó lenne már újítani. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák