Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nagyon az elején vagyok még (most kísértem haza Sarah-t), nem volt sok időm játszani vele, de egy kis apró vélemény elöljáróban:

    1.) Az átvezetők nagyon jók, frankó a karakteranimáció, mimikák és a szinkronhangok is rendben vannak (chicagoi dialektus, aki nem ehhez van szokva filmekből, nem érzi eléggé "maffiásnak", pedig Al Capone városa inspirálta).

    2.) A város gyönyörű és távolról nézve tele van élettel és pezsgéssel. Közelebbről nézve már kilóg a lóláb, hogy a járókelők csak díszletek, nem igazán reagálnak rád, legfeljebb csak elszalad akinek kiosztasz egy pofont. A különbség az itteni járókelők és egy Rockstar játékban lévők között hatalmas.

    3.) A vidék sajnos nagyon sivár és kietlen, teljesen lehangoló az egész, egy csőben az úthálózat mentén végigautóztat, ezért nem érzed úgy vidéknek, mint egy GTA-ban. Az eredeti rész is ilyen volt, csak az 18 éves és azt a GTA 3-hoz kellett még hasonlítani és színtisztán nyert akkoriban a Mafia.

    4.) A fegyverek kezelése (konzolon játszom, low aim assist mellett) nekem kicsit esetlen, pedig benne van a kezemben egy párszáz óra Battlefield multiplayer (aim assist nélkül). Viszont a fegyverek rúgása és az érzés, hogy eltalálod a célt az nagyon kielégítő.

    5.) A Free Ride módba nem tudom a sztori végigjátszása után érkezik-e valami extra tartalom, de most konkrétan semmit nem lehet csinálni benne. Ebben a formában sok értelmét nem látom, esetleg végigjátszás után még az ember megy pár karikát a városban míg el nem unja és kész.

    6.) A zenék nem elég karakteresek, ez eddig mindegyik résznek a legnagyobb erőssége volt, de itt csak egyszerűen nem adja úgy. Tudom az eredeti Mafia 1-ből is kivették utólag a zenéket licenc okokból (már akinél tudták, például a Steam-es vásárlóknál), de jó lett volna megint azokat a dallamokat hallgatni, mint 18 éve, sokat hozzáadna a hangulathoz.

    7.) Teljesen dedós, ahogy autós üldözések esetén útakadályok jelennek meg random a térképen (jelzi is őket) és ezeken áthaladva indul be egy animáció, hogy leráztad az üldöződet. Jézusatyaúristen.

    8.) Összességében eddig korrektnek tűnik, visz magával a sztori és az átvezetők, de jobban örültem volna, ha a játékmechanizmust is felhozzák a jelen kornak megfelelőre. Ez továbbra sem open world játék és az eredeti is csak időhiány miatt lett olyan-amilyen, itt lett volna az idő ezt kijavítani, de nem éltek vele. Gondolom ezért lett csak 40 euró (13-14k Ft) már újonnan is.

Új hozzászólás Aktív témák