Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Fred23

veterán

Szerintem bármelyik párt, amelyik eljut odáig, hogy az 5%-os küszöböt készül átlépni, már tett egy halom -a kezdeti elveivel ellentétes- kompromisszumot, illetve kiszolgálni kész olyan érdekeket is, amikre korábban nagyon csúnyán nézett. Én mindig a saját véleményem szerinti kisebbik rosszra megyek szavazni, sőt, még azt is vállalom, hogy főként a saját érdekeimet nézve. De azért tényleg jó lenne egy tartózkodom opció, és valszeg elég sok szavazat menne rá!

• ricsi99

őstag

Tudod van pár ország ahol kötelezö szavazni.
    Elmész és rajzolsz valami szépet a szavazólapra....
    Mi az eredmény....???
    pl: 25% a régire szavatott 10% az ujra 65% meg leszarja ... tehát marad a régi de nem verheti magát ,hogy a nép választotja... hanem max mind 4. emberé
    ha viszont 25% régire szavaz 10% az ujra ehhez még hozzácsapok kamuból 50% -ot ,mert megtehetem akkor az lesz amit én akarok... tetszik?
    Miből van az a tévhit ha valakit megtettek vezetőnek az sérthetetlen atyaúristen lesz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

• pengwin

addikt

Ha elmész, és bejelölöd a Tartózkodást, akkor onnantól nem lehet azzal dobálózni, hogy aki nem szavazott az is velünk értett volna egyet. Kijózanító eredmények születnének.

Egyébként meg de, a szavazási kultúra totális hiánya a probléma. Az "á, nem megyek el, mert úgyse számít egy szavazat"-mentalitás uralkodik a fejekben.
    A mostani rendszerben is el lehet, sőt el kell menni szavazni.
    Csak tessék érvénytelen szavazatot leadni, vagy akár péniszt rajzolni a szavazólapra. Az is egyfajta tartózkodás.
    Sok százezer érvénytelen szavazat is nagyon komoly üzenet a mostani pártok felé.

(#140) Fred23
    A kompromisszum nem szitokszó, normális helyeken még egészen a közelmúltig a politikai élet szerves része volt.
    Nem azzal van a baj, ha egy párt kompromisszumot köt, hanem azzal, ha eladja magát, vagy a párttagok és vezetők személyes érdekében kezd el cselekedni. Vagy az is lehet probléma, ha a választási platform már eleve csak a párt súlyának növelésére kellett, hogy a pártot alkotó egyének jobb pozíciókból alkudozhassanak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

Hozzászólok Aktív témák