Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #04824576 #430 üzenetére

    Régebben próbálgattam ezeket, ma már ami default van, az van fenn....

    Az egy dolog, hogy rengeteg themes, icon, etc. van, de a kérdés az, hogy mihez kell? Linuxhoz biztosan nem kell, mert azt nem látod. Amit látsz az a DE azaz a asztali kezelőfelület, azt lehet témázgatni!

    Vegyük például a Manjaro-t, ennél is elég sok desktop environment van, kiszúrtam most egy alap kinézetet. Vegyük a KDE felületet és a Gnome felületet, mivel az egyik Qt a másik pedig GTK alapú DE, így ezek külön-külön grafikus elemeket kapnak(kezelik egymás programjait amúgy, de ennyire ne menjünk bele)

    Szóval itt a Manjaro plasma(KDE) téma


    [link]

    Itt pedig a Gnome3 téma


    [link]

    Ezek komplex témák, több ikonkészlet is van bennük.

    Szóval igen lényeges, mit raktál fel!

    Én a Cinnamon felületet használom, de a többi DE rendszerbeállításain belül is lehet témákat, ikonokat állítgatni és persze letölteni is. Ha külön szeded le a themes, icon fájlokat, akkor a téma aloldalán le van írva, hová kell bemásolni/kitömöríteni, etc.

    Ha viszont tényleg érdekel a Linux és annak témázgatása, akkor a Kezdő Linuxos topikban célszerű ezt a thread-et indítani, nem egy halott Windows topikjában. ;) Ott vannak olyanok is, akik járatosak ebben.

    Adapta themes - én ilyet használok. Rendszerbeállításokban lehet letölteni, így a legegyszerűbb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák