Új hozzászólás Aktív témák

  • Duree

    veterán

    Kicsit kevésnek érzem a fényerejét, de egyébként minden rendben van vele.

    duree54

  • azbest

    félisten

    pw600g és PF50KG után azt kell mondjam, hogy nem rosszak ezek a led-es dpl projektorok.
    A mostani tesztet olvasva hiányolom, hogy függőleges-vízszintes vagy 45 fokban elforgatott "diamond" elrendezésűek -e a pixelek.

    A fényerő teljesen jó lehet, már a pf50kg is tökéletes 2 méteres vásznon. A titka az, hogy ne legyen oldalról világos fal, mert az arról oda-vissza verődő fény kivilágosítja a vásznat és elrontja a kontrasztot (sötét függönyt oda). Fényerőből viszont már az is bőven elég volt, ez még többet ígér (a fogyasztásán is látszik, hogy kicsit több). A kontraszt kapcsán a pf50kg egy buta megoldás miatt rosszabb volt: van fehér műanyag belül a lencse mögötti dobozban és arról szórt fény szűrődik ki, ami a vászon mellett és a vásznon is látszik. A régin nem volt ez. A pf610p milyen? Ott is buták voltak vagy csak a vászonra világít a készülék?

    Dlp szivárványnál jó lett volna tudni, hogy ez a tesztelő tapasztalata vagy csak elméletről ír. Mert a pw600g esetén szabad szemmel is látható volt ez, de pf50kg esetén magasbb frekvenciával csinálja a képet. Tehát csak nagyon rövid ideig látható egy színösszetevő. Szabad szemmel nem tudtam látni szivárványosodást, csak telfonnak videózva a vásznat. Ez pedig még újabb típus. Szóval nem mindegy, hogy ugyanazt tudja vagy visszalépés történt.

    Hülyén hangzik, de projektor fénye előtt egy fix fordulatszámú ventilátort telefonnal kamerázva szépen látszik a különbség a szivárványosodás fokában, persze fix záridős készülékkel biztos pontosabb. pw600g vs pf50kg. Utóbbi jobb. Lehetne erre készíteni valami tesztelő eszközt.

    A fullhd ellenére hdcp2.2 -esnek írja a gyártó. Ez fontos, mert némelyik streaming szolgáltató csak úgy ad hdr-t, ha a megjelenítő támogatja a 2.2-es módot. Okos rendszer is lehet plusz pont, bár egy firetv vagy androidtv stickkel bármelyik felokosítható.

    Ha valaki ilyen teszt után kedvet kapna projektorhoz, és dlp led helyett valami occsó kicsi kínait venne, az inkább ne tegye. Rettentően rosszak, zajosak, torz képűek és színűek. Nem véletlenül kerülnek harmad annyiba az lcd panelt átvilágítós fehér ledes kínaiak a buta optikájukkal, amivel csak szemből lehet viszonylag kevésbé torz képet vetíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • turbuczn

    tag

    Nekem egy PF50KS verzió van, ami gyakorlatilag megegyezik a PF50KG-vel.
    Ennek 600 Lumen a fényereje, de valóban elegendő teljesen sötét szobában, még medium fényerő mellett is, így legalább a hangja is kellően alacsony.

    A tesztelt újabb projektorból hiányolom az USB-C-t, mert a PF50KS-nél én ezt használom tápellátásra is, sokkal kényelmesebb, és utazás közben is power bankról tölthető, azaz a 2 órás üzemidőt ki lehet tolni 3-3,5 órára is egy 10.000 mAh-s akksival.

    Korábban egy hasonló kategóriás Xiaomi projektorom volt, és annak a kontrasztja érezhetően jobb volt, de az LG sem élvezhetetlen.

    Aki meg tudja oldani az elhelyezést, a bluetooth hangszórót és a teljes sötétséget, egy nagyon jó mozi élményben vehet részt otthon, egy tv áráért.

    Jah igen, érdekes, hogy a PF50KS-re letölthető a Netflix, és kiválóan működik is, de az HBO Max sajnos már nem, bár egy Chromecast erre is megoldás. ( A Chromecast Ultra tápellátását a projektor USB portjáról is meg lehet oldani)

    Köszönjük a tesztet!

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    Számomra elfogadhatatlan 2.0 HDMI esetleg 2.1 funkciók és az eARC hiánya 2022 ben.
    Konzol mellé elmenne vagy Netflixen egy csomó film Atmos hangzással van.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • azbest

    félisten

    válasz b. #4 üzenetére

    Melyik funkciót hiányolod a hdmi -jéből?*

    Az earc gondolom csak akkor számít, ha a belépített lejátszó appokat akarod használni. Ha külső eszközről megy a tartalom, akkor nem tűnik praktikusnak 2 hdmi kábelt odavezetni, hanem csak egyet. Akkor meg már a lejátszó -> erősítő -> vetítő irány is működhet. Ahelyett, hogy lejátszó -> projektor -> erősítő. Nem jól gondolom?

    Szerk:
    *: egyébként ez nem hdmi 1.4 lesz, mert az nem támogatna hdr módokat. hdmi 2.0b -nek írják más tesztnél, ami logikus, mert ahhoz írnak hdr10 módokat, ja és az is hdr+, ami hdmi 2.1 feature :D A hdcp 2.2 is elvileg hdmi 2.0 képesség. Viszont fullhd a max felbontása itt, azt írják, hogy nem támogat 4k forrás leskálázást.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz azbest #5 üzenetére

    ha 2.0 akkor legalább a HDR átmegy de akkor el van írva itt a cikkben.
    Az eARcot és HDR-t hiányolom főleg mivel WebOs fut rajta, támogatott szinte az összes Stream szolgáltató.
    ha HDR megy akkor már csak fél hiányom van,de eARC-nak szerintem alapnak kellene lennie egy multimédiás eszköznél.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • azbest

    félisten

    válasz b. #6 üzenetére

    valamivel el kell adni a drágább modelleket is :D

    Ha jól sejtem, akkor lehet azért is licensz díjat kell fizetni, hogy átengedje dekódolás nélkül a hd hang formátumokat. Legalábbis a xiaomi mibox kapcsán úgy tűnt ezért tiltották le a 3 as változatban fw frissítéskor a passthrought, az S ami újabbal jött ki, ott meg eleve le volt tiltva.

  • arty

    veterán

    ezeknek a teszteknek mért fényerő és esetleg kontraszt nélkül értelme SEMMI, ZÉRÓ.
    kb mintha le lenne írva: ad képet..... :(
    persze akkor kibukna, hogy mit is jelent az az 1000 ansi lumen :D (150-300 lumen lehet?)

    de persze ez megy itt 10+ éve, promócikkeknél nincs helye elvárásoknak :) bocsánat! :(

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák