Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    "megveri/lealázza + szuperlatívuszaik"

    Néhány szövegkörnyezetben még akár választékosnak vagy menőnek is tűnhet, de annyira elcsépelt, hogy ilyen agresszívnak tartunk egyes műszaki eszközöket, hogy szerintem ide illik. A fokozásaik meg pláne. Miért nem mondjuk azt helyette, hogy mondjuk "X gyártó mattot adott Y-nak"? Mármint azon túl, hogy nyilván nem szoktak sakkozni sem egymással ezek a cégek, de megszemélyesítésnek talán igényesebb.

    "Ha nekem volna ennyi pénzem, akkor biztos ezt venném..."

    De nincsen. :N

    "ez egy erőmű"

    Anno a 2000-es évek eleji PC magazinokban találkoztam először a költői túlzással, viszont ott még - helyesen - abban a formában szerepelt, hogy olyan nagy áramfelvételű egy chip, hogy erőmű kell mellé (pl. Paks). Viszont mára egyesek kiforgatták és maga a számítógép lett az erőmű, aminek nem sok értelme van, hiszen nem termel energiát. Átvitt értelemben lehetne a számítási teljesítmény az erőművünk produktuma, de ez már annyira laza használata az eredeti képzettársításnak, hogy szétesik.

    "azért nem hülyék dolgoznak X cégnél sem. / X cég mérnökei ezt jobban tudják."

    Műszaki emberként mindig nagyon hízelgőnek találom, mikor laikusok ilyen vakon megbíznak bennünk, ugyanakkor a kütyü-történelem mégis azt mutatja, hogy hatalmas baklövéseket képesek bevinni szándékosan vagy véletlenül azok a csodamérnökök. A tekintélyre hivatkozó érvelési hiba tipikus esete.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák