Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• morgyi

nagyúr

válasz ysengrin #65 üzenetére

Szimplán csak amiatt írtam, mert érdekes és érdemes lesz követni az ügyet, már csak az esetleges precedensteremtő volta miatt is. Bár tudom nem USA jogrendszer, de korábbi ítéleteket később mint hivatkozási alap, figyelembe szoktak venni.

Csak annyit mondtam, hogy mivel jogilag szabályozatlan szürke zóna a kripto Magyarországon, nincsenek rá konkrét iránymutatások, így egyrészt a bíró bárhogy is dönthet, illetve függ az ügyvéd leleményességéről.
    Felmenteni tuti nem fogják, a kérdés az, hogy a hamis kripto amit a srác számlán kreált, az valóban ér-e 52 milliót, vagy csak a kriptotőzsdét üzemeltető cég szerint. Mert az más témakör, hogy találsz egy hülyét aki hajlandó milliókat fizetni az amúgy értéktelen lopott szajrédért. Attól még nem az az értékének a fokmérője.

Aztán lehet kap 1-2 évet, az így összeharácsolt pénzt meg lefoglalják és kártérítik belőle azt akit átvágott.

De amúgy ez az ügy kifuthat valamire, meg a totál ellenkezőjére is. Csak mondjuk itthon képzelem az igazságszolgáltatás mennyire alapos ilyen IT-val kapcsolatos ügyekben... a 70+-os bírók meg mennyire vannak képben.

[ Szerkesztve ]

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

Hozzászólok Aktív témák