Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz alevan #13 üzenetére

    Amit én használok belőle .... sajnos nem lehet megoldani 2-3 klikkel

    Akkor 4-el?

    Mit értesz cellák értékeinek "egyesítése" alatt? Összefűzést? Az "&" operátor nem megfelelő ? :)
    (Ha a CONCATENATE függvényt túl macerásnak tartod )

    " És igen, a makrók kiváltása a célja. Mert ha nincs tehetséged, kézséged és tudásod macrokat irni, akkor teljesen másokra vagy utalva, pedig sok funkciót lehetne integrálni egyclick-re."

    Értem én, de mindent nem érdemes beépíteni alapból, mert mindenkinek másra van szüksége. Én például nem igazán tudok elképzelni olyan szituációt, ahol az általad említett "egyesítős" funkciónak hasznát venném, te mégis használod. Viszont van egy csomó olyan dolog, amit rendszeresen használnék, te viszont lehet, hogy sohase... Pl nálam rendszeresen felmerül, hogy feltételesen fűzzek össze különböző mezőket, (egyfajta CONCATENATEIF és CONCATENATEIFS függvény a SUMIF,SUMIFS, COUNTIF, COUNTIFS mintájára), ilyenkor egy erre rendszeresített VBA-s UDF-et használok, de valószínűleg nem tömegigény, ezért nem szoktam ilyen feature requestekkel bombázni a Microsoft-ot :)
    Nem kell minden elképzelhető funkciót integrálni, mert annak nem lenne jó vége. Pont ezért van ott a VBA. Pl az általád használt egy klikkes összefűzős funkciót egy egy-két soros, faék egyszerűségű VBA eljárással meg lehet oldani, ha valakinek mindenképpen arra lenne szüksége....

Új hozzászólás Aktív témák