Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    válasz erdoke #32 üzenetére

    Szerintem félreértelmezted amit írtam. Én a mostani/most gyerekkorukat élőkre céloztam, akik tablettel és mobillal a kezükben nőnek fel. Semmi értelmeset nem kezdenek az életükkel csak bámulnak egy képernyőt. Régen a gyerek otthon játszott a másikkal, focizott, görkorizott, futott vagy épp kerékpározott. Ehhez képest ma elhízott gyerekek százai egymást gyakják virtuálisan 2 tabletetn keresztül a faszbúk segítségével. Aztán meg csodálkoznak hogy nem érik meg az öregkort és semmire sem vitték az életben. Nagyon elkorcsosult a világ társadalma. Lassan már egy virtuális kéz fogja kitörölni a budin az illető fenekét, annyira elkényelmesedünk. Elrettentő példaként aki ezt nem hiszi el, az nézze meg a Wall-E című animációs filmet. De tudnék más példát is mondani... Alig mozog az ember, ráfogja arra hogy semmi ideje... főleg a fiatalok jönnek mindig ezzel. A szánalmas az, hogy tonna számra vedelik tizen pár évesen az energiaitalt, mert a mozgás/tanulás és miegymás már máshogyan "nem megy" nekik. Nos ha nekem gyerekem lesz, 16 éves koráig egy retkes tabletet, de még csak okostelefont se fogok adni neki. Haverokhoz is csak akkor fogom átengedni, ha a monitorbámulászás mellett focizik és mozog eleget a valóságban is! A mostani fiatal generációk NEM készülnek fel az életre. EZ a baj!

    * Péter - 06302461862 *

Új hozzászólás Aktív témák