Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz orion1025 #32 üzenetére

    Azért, mert például arról sem tudnak, mikor hány gyerekem van (pedig nem vagyok tengerész). Tavaly ahány gyerek, annyiféleképp hiányzott néhány hónap. A mostaniban már legalább "csak" ugyanaz a szeptember-december hiányzott mindháromnak.
    Ja, és tavaly a NAV által összerakottban 37 hónapnyi adókedvezmény volt elszámolva, az eBev felületén meg ugye a hiányzó hónapok miatt csak 26. Tehát még önmagukkal sem voltak konzisztensek.

    Eleve a gyerekszületés és pláne az elhalálozás viszonylag ritka esemény. Miért nem lehet az az alapértelmezett, hogy az embernek ugyanazok a gyerekei, mint az előző évben, ugyanaz az anyjuk, ugyanaz az adószámuk, és ugyanaz a lakcímük?

    Ugyanez a kérdés áll az összes óvodai-iskolai baromságra is, amit évenként-félévenként be kell adni. Igen, még mindig megvan a három gyerek, és ugyanarra az étkezési támogatásra vagyok jogosult, mint a múltkor. Aláírtam, hogy bármilyen változást x napon belül bejelentek, tehát mi a pélóért kell évente újra beadnom? Ráadásul külön-külön egyet a menzához, a tankönyvekhez, és az iskolai táborozáshoz?

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák