Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz copass #93 üzenetére

    Szövődményei lehetnek felnőttek esetében: bakteriális tüdőgyulladás, a krónikus hörghurut fellángolása, agyi keringészavar, szívinfarktus, toxikus sokk tünetegyüttes, agyhártyagyulladás és agyvelőgyulladás, veseelégtelenség, anyagcsere-betegségek (pl. cukorbetegség) egyensúlyának felborulása és kialakulhat még néhány ritkább, de szintén életveszélyes betegség is.

    Szövődmények a gyermekek esetében: a gennyes középfülgyulladás, asztma fellángolása, lázgörcs, vakbélgyulladás gyanúját keltő hasfájás, szív- és vázizomgyulladás. A krónikus betegek esetében az alapbetegség állapotromlása jöhet létre. Egy súlyos és ijesztő szövődmény lehet a kettő és tizenhat év közötti gyerekeket érintő Reye-szindróma, ami néhány nap múlva jelentkező émelygéssel, hányingerrel jár, majd lecsökken a vércukorszint és neurológiai tünetek, görcsök és kóma is kialakulhat.

    Szóval nem játék ez a vírus. Nekem is 2 rokonom halt bele a szövődményeibe.

    Ja várj, fentiek az influenzára igazak...

    Én nem vagyok oltás/vírus ellenes, 3x vagyok oltva, és majd megyek negyedikre is, ha elérhető lesz. Az sem zavar ha kötelező lesz. Viszont egy maximum 2% halálozási rátával rendelkező vírus miatt évekre befékezni a világot, korlátozni embereket, hát nonszensz. Igen, benne van a pakliban, hogy akár én, akár egy hozzám közel álló belehal, ha elkapja. Természetesen ha tudom, hogy el fogok esni, akkor leülök. Szóval ha tudnám biztosra, hogy én, vagy valaki számomra fontos belehal a fertőzésbe, vagy a szövődményei tönkreteszik az életét, akkor a legszigorúbb zárás mellett lennék, mert az ember önző. Ahogy tettem volna ezt az influenza esetében is, ha előre tudom, hogy halál a vége. De (bár persze ilyen esetben nagyon nehéz) ha objektíven nézem akkor az én vagy egy családtagom élete nem ér annyit a társadalomnak, hogy lezárások legyenek. Én is tartsam gyilkosnak azt aki betegen eljárt otthonról és megfertőzte a rokonomat? Meg törjek pálcát azok felett, akik betegen dolgoznak? Majd ha nem lesz bevételkiesésük a betegszabi miatt. Én betartok minden aktuális szabályt mnukában és azon kívül is, oltatom magam, szóval nem a magam védelmében írom. De elképesztőnek tartom milyen fröcsögés megy azok ellen akik renitenskednek. Más kérdés a hülyék, akik tagadják a vírus létezését, vagy akik bill gates chipeket látnak az oltásokban, stb stb. De én még őket sem tartom rossz embernek, csak hülyének. Akik meglovagolják ezt, azok a szar emberek. A gödény meg társai pl.

    Ez a gyere be a covid osztályra meg annyira demagóg duma. Direkt nem fokoznám úgy a megbetegdésem veszélyét, hogy nem jár érte semmilyen plusz. Nem fogok fuldokló, fertőző emberek közé menni, ha nincs belőle hasznom, mert nem tesz jót sem a lelkemnek, sem a szervezetemnek. De influenzás emberek közé sem mennék szándékosan, minden előny nélkül. Nyaralni mondjuk simán elmennék olyan helyre ahol magas a fertőzöttek száma, mert az a kockázat nekem megéri. Mert ott jól érzem magam, kikapcsolódok. A covid osztályon meg nem.

    Összegezve: Vagy a covid van túllihegve, vagy rengeteg egyéb vírus van túlságosan lazán kezelve, mert a covid ugyan veszélyesebb, de nem annyival, amennyivel több korlátozás van miatta. És ez a kulcs szerintem. Mert az előzőek szubjektívek, de ez az utolsó gondolat nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • dabadab

    titán

    válasz Fred23 #97 üzenetére

    egészségem alapján a legegészségesebb 1%-ba tartozok

    Erről mindig Csollány Szilveszter jut eszembe. Őt szoktam látni az edzőteremben, kiváló formában volt még mindig.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz gidalight #77 üzenetére

    Na, pont jó, hogy itt vagy, mert gyorsan válaszolhatnál is két kérdésre:

    1. Elképzelhetőnek tartod-e, hogy megváltoztasd a véleményed az oltással kapcsolatban?
    2. Ha igen, akkor minek a hatására?

    DRM is theft

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joey04 #101 üzenetére

    mert a covid ugyan veszélyesebb, de nem annyival, amennyivel több korlátozás van miatta. És ez a kulcs szerintem. Mert az előzőek szubjektívek, de ez az utolsó gondolat nem.

    Már rég leküzdöttük volna, ha nem lenne ennyi arrogáns, nemtörődöm ember, aki nem hajlandó maszkot hordani, azért, mert csak, és/vagy otthon maradni két hétig, amikor ki lett adva.
    Az külön fergeteges és egyben sajnálatos, hogy emberek a tények ellen mennek, mert egyszerűen ostobák, és csakazértsem fogják azt tenni, ami szükséges.

    Mekkora szerencsénk van igazából, hogy ez nem egy olyan kórokozó, ami pestis meg malária szintű tüneteket okoz gyógyíthatatlanul.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Fred23 #91 üzenetére

    most is korlátozzák az önrendelkezést. nem hordhatok fegyvert, nem lövöldözhetek az utcán a fegyverrel, nem lőhetek a retardáltakra, sem senkire, stb.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • copass

    veterán

    válasz Fred23 #99 üzenetére

    "Nem vagyok parás típus, bocsika. 41 éves ...."
    ovis szint, lapozzunk.
    "Szerintem nem minden esetben, de nem lennék meglepődve, ha a többség a Te álláspontodon lenne."
    nem képviseled a többséget, csak magad nevében beszélj. ajánlom Magyarország alaptörvényét, lehet számodra meglepő lesz mi van benne...
    "Az emberek meghalnak, a halált el kell fogadni."

    ha vki covidos lesz és meghal (mert nem oltotta be magát, nem tartotta be a szabályokat,megfertőzött másokat) az nem egy "normális" halál kategória.
    "életminőség védelme nálam sok esetben fontosabb, mint egy-egy bizonyos élet túlerőszakolt védelme."
    világjárvány kellős közepén életminőségről beszélni...okkké...
    "egy-egy bizonyos élet"
    ez meg diszkrimináció

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • copass

    veterán

    válasz Apollyon #104 üzenetére

    "Már rég leküzdöttük volna..."
    látványosan lehetett látni a kijárási tilalom alatt, hogy mennyire visszesett az aktív esetek száma. amint visszavonták mindenki ment amerre látott és egyből megugrott az esetszám.
    sajnos az emberi butaságra nincs gyógyszer. a műveltség se garancia, mert több diplomás emberek is képesek olyan szintű baromságokban hinni hogy hihetelen.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • FattyDove

    őstag

    válasz Fred23 #99 üzenetére

    Ja igen, meg amikor 6 évesen iskolába mentél 98 kilóméterre volt az iskola, odafelé hegynek fel, visszafelé hegynek fel, mindemellett -60 fok volt és szakadt a hó. Ezen kívül amikor sötét volt jöttek a farkasok és azokkal is megverekedtél. Mindezt úgy, hogy csak egy ágyékkötő volt rajtam és még cipőt sem viseltél.

    Amikor hazaértél, akkor pedig nyersen etted a disznóhúst, amit természetesen egy dzsúdó rúgással végeztél ki az előző este.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz FattyDove #108 üzenetére

    :D
    Olyan pont nem volt, de egészen sokáig szokásom volt beteg ismerősök után enni vagy inni öntesztelés/kíváncsiság miatt. Gyakran voltam adott helyen kábé az egyetlen, aki nem lett beteg. Asszem, tesóm mondta gyerekkorunkban, hogy meg kéne próbálni a véremet beadni AIDS-es betegeknek, hátha... :))
    Tényleg nagyon szerencsés genetikám van, viszont ki is szállok inkább ebből a sokakat idegelő offtengerből, érdekes volt azért. Rossz lehet vacak immunrendszerrel végigparázni egy életet.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Fred23 #109 üzenetére

    "Rossz lehet vacak immunrendszerrel végigparázni egy életet."

    Ez is jó lehet majd egyszer sírfeliratnak.

  • copass

    veterán

    válasz Fred23 #109 üzenetére

    "Isten az egyik kezével ad, a másikkal pedig elvesz"

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Tapsi

    addikt

    válasz Fred23 #109 üzenetére

    Függetlenül a covidtól, ez egy baromság. A legtöbb ember komolyabb betegség nélkül hozza le az életét mondjuk 45-50 éves korig. By definition. Most az, hogy te is egy vagy közülük nem tesz különlegessé. Én sem voltam soha kórházban, leszámítva a baleseteket, akkor most az én immunrendszerem is bika? Egy frászt.

    Amúgy a covid pont arról szól, hogy makk egészséges embereket is képes megölni, erre a családban nálunk közvetlen példa is van. De amúgy ez a helyzet, és a telegramos probléma nem covid-specifikus. Kegyetlenül törnek előre a konteók, amelyeket széles tömegek szopnak be kritika nélkül. Ha nem látod azt, hogy ez nyilván nem fog megállni itt, akkor vak vagy. Ma még csak kovid, holnap már az egész államiság, a demokratikus berendezkedés kerülhet veszélybe a propaganda segítségével.

    Itt arról van szó, hogy tudományos tényeket nem képesek elhinni az emberek, mert ööö..csak. Mert a féjszen/telegramon láttak egy kamu interjút egy kamu orvossal, aki azt mondta, hogy Billgéc megcsippel. Az Oroszok harmada van beoltva covid ellen, miközben az övék volt az első hatékony vakcina a világon. Ez nagyon aggasztó.

    Ettől függetlenül a korlátozásoknak véget kell vetni, mert most már nagyobb gazdasági és társadalmi károkat okoztak, mint maga a járvány. Aki nem oltatja be magát, az magára vessen, tiltsák ki a bárhonnan, fizesse az egészségügyi kiadását, satöbbi. De az oltottak élete térjen már vissza a normális kerékvágásba, mert ezt meddig akarják még csinálni?

    Amúgy amikor behozták az oltottakra vonatkozó korlátozásokat Európában, azzal akkora muníciót adtak az oltástagadóknak, amit nem tudok ép ésszel felfogni. Ezt mégis hogy a francba gondolták?

  • Nyarlathotep

    csendes tag

    válasz Jót-evő #3 üzenetére

    " Talán rejtegetnivalód van? Na ugye!"

    Eljutottunk ide, és sok hülye még tapsol a diktatúra mellé.

  • Nyarlathotep

    csendes tag

    válasz Tapsi #114 üzenetére

    Én most épültem fel covidból, és nem is az volt a legnagyobb gond hogy maga a covid fertőzés bár az se volt kellemes, hanem hogy szövődényként hagyott egy tüdőgyulladást ami megint nem veszélytelen.
    Ezt se veszi figyelembe a sok konteós hülye, ennyi erővel aidsbe se lehet belehalni de a szövődményei elvisznek.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tapsi #114 üzenetére

    Részvétem a szomorú családi példa okán, nálunk aki elkapta, nagyon olcsón megúszta. Az se kizárt, hogy rajtam is átment már, csak nem vettem észre. Mivel alapvetően nem vagyok parás, a kockázatvállalásban pedig az átlagnál magasabb fokot merek bevállalni, nem is nagyon ismerem ezt a vírust, viszont elfogadom a szakemberek véleményét, miszerint komolyan kell venni, veszélyes, stb. Illetve oltatni azért is előnyös, hogy utána leszálljanak az emberről, ne cseszegesse a környezete. Az viszont számomra logikátlan, mikor valaki az oltástól fél, a vírus nagyon esélyes elkapásától viszont már nem.

    A konteók ellen szerintem is tenni kell, de nem nagyon komoly jogfosztásokkal. (Ez viszont valóban relatív/szubjektív. Kinek ez fáj jobban, kinek az.) Nálunk például van akár 130 milliárd is "közmédiára" egy évben, a Fidesz sikerpropagandája helyett talán mehetne ott némi hasznos is. Budapest-Belgrád vasútvonal árából is lehetne konteókra ellen-plakátolni, ellen-hirdetni, stb. De látod, az államnak nem is olyan fontos ez az ügy; a szabadságjogaid azért persze boldogan csorbítanák/csorbítják az "érdekedben". Mint látjuk, Németországban is vannak bőven, akik "mindenkinek az érdekében" mindenkinek csökkentenék a jogait alternatív megoldások keresése helyett.

    A korlátozások helyes mértékét szerintem az EÜ teherbírásának függvényében érdemes beállítani, ugyanakkor rengeteg szerintem vállalható módon lehetne befolyásolni az oltakozási kedvet, ld. hátrább kerülsz az ellátásban, ha oltatlanul hoznak be a vírussal, fizetheted az ellátásod, vagy akár oltatlansági adó.

    És igen, aki meg oltva van, térhessen vissza az élete a normális kerékvágásba! Mehessen például moziba maszk nélkül, ezen most is bosszankodom éppen. Nevetséges, hogy már mióta tart ez az egész azoknak is, akiket nem kellene, hogy érintsen.

    arnyekxxx:
    Gyerekként nem vagy alkalmas felelős döntések meghozására, mindarra, amire egy felnőtt elvileg, elméletileg már képes. A felnőttség egyik legfontosabb attribútuma a felelősség felvállalásának kötelezősége. Belátása szerint cselekedhet, dönthet. Oltásra kényszeríteni valakit erőszakkal szerintem embertelenség, nagyon súlyosan sérti az egyéni önrendelkezést.

    A nyomós ok nélküli állam általi magánélet-kikémkedés is hasonlóan nagy bűn a szememben.

    Sanya:
    Igen, az önrendelkezés mindig korlátozott, de a mértéke nagyon nem mindegy, ahogy az se, hogy éppen nő vagy csökken.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tapsi #114 üzenetére

    itt arról van szó, hogy állambácsi évtizedekig úgy gondolta, hogy jó dolog hülyének megtartani az embereket, és most, amikor szükség lenne józan észre, az emberek hülyék maradtak.
    a telegram tiltással meg az a probléma, hogy a telegram csak egy eszköz a hülyeség terjesztésére, ha letiltják, lesz helyette másik. plusz áldozatként is feltüntethetik magukat a konteósok, ami nagy hajtóerő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • RandomName

    aktív tag

    válasz Fred23 #117 üzenetére

    "Gyerekként nem vagy alkalmas felelős döntések meghozására, mindarra, amire egy felnőtt elvileg, elméletileg már képes. A felnőttség egyik legfontosabb attribútuma a felelősség felvállalásának kötelezősége. Belátása szerint cselekedhet, dönthet. Oltásra kényszeríteni valakit erőszakkal szerintem embertelenség, nagyon súlyosan sérti az egyéni önrendelkezést."
    És fordítva?
    Azaz ha gyerekként nem lett volna kötelező, akkor felnőttként hányan tiltakoznának mondjuk a BCG oltás ellen?
    Néha a populációt meg kell védeni magától, és a biztonság korlátokkal jár.
    Ezek egy részével együtt növünk fel, és magától értetődő, mint pl a közlekedési szabályok vagy a kötelező oltás, iskolakötelezettség, stb.... Egy másik részét viszont apránként kapjuk az életben mint most az oltást,
    Sokaknál felnőttkorban már csak a FB alapú tájékozódás megy a rendes információszerzés helyett, illetve egy DK szavazó miért hinné el azt amit a kormány kiír a vírussal kapcsolatban, stb, stb, és rögtön ott tartunk ahol most.

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • Fred23

    nagyúr

    válasz RandomName #119 üzenetére

    Teljesen tartható álláspont, csak nem az enyém. Leginkább azért, mert nem tetszik, mikor folyamatosan meg akar védeni az állam kábé mindentől, ami az aktuális véleménye szerint rossz nekem, és ezért jogkorlátozásokért nyúl.
    Kormánytól függetlenül nem tetszik ez az állami pásztorkodás. Távol áll tőlem a kínai néplélek. :)

  • Sanya

    nagyúr

    válasz bambano #118 üzenetére

    mert ez csak hazánkra jellemző, hogy a konteósok előtérbe kerültek.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Fred23 #117 üzenetére

    A felnőttség egyik legfontosabb attribútuma a felelősség felvállalásának kötelezősége

    N+1 dologban nincs a felnőttre bízva a "felelős döntés", hanem szabályok vannak és kötelezőség. Biztonsági kérdésekben ez elég gyakori. Nincs a felnőttre bízva a döntés, hogy beköti-e a biztonsági övet, hogy milyen szinű rendörlámpánál mehet át, hogy milyen sebességgel haladhat. De ha besétálsz a balesetire azzal, hogy megharapott egy kóbor kutya akkor kötelezően megkapod a veszettség elleni oltássort, nem bizzák rád a döntést pedig statisztikailag 0 közeli az esélye, hogy veszett kutya harapott meg, de ha te vagy a 0,000001% akinél veszett volt akkor meghalsz az oltás nélkül. Ugyanez van vágott seb esetén, default kapod a tetanuszoltást (pedig abból kaptál már 6-ot 11 éves korodig), nem fogja senki megkérdezni, hogy kéred-e.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bambano #118 üzenetére

    Szerinted akik kiröhögik a biológiatankönyvet azok azért hülyék mert az állambácsi hülyének nevelte őket? Az az eszedbe se jut, hogy vannak önerőből hülyék?

  • Fred23

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #122 üzenetére

    Az elmúlt 25 évben semmilyen sebbel nem mentem orvoshoz, és balesettel sem. Ha lehet, hagyom a testem magától meggyógyulni. Elismerem, ez időnként hülyeség, és fáztam is már rá, mert EZ például orvos nélkül hónapok alatt gyógyult csak meg.

    Hogy rávilágítsak talán kicsivel jobban a problémára: akkor tiltsuk be a Bugatti Chiront? Mi szükség van egy ilyen gyors kocsira? Nem kéne (a németeknek) beállítani egy mindenki számára biztonságos sebességhatárt az autópályáik még sebességkorlát nélküli részein? Mondjuk 150 km/h-t. Vagy az túl sok, legyen inkább csak 130?
    Erre mi szükség van? Miért akar ilyen gyorsan menni? Biztosan pszichiátriai eset, ki kéne vizsgálni, nem?

  • hallador

    addikt

    válasz Jót-evő #3 üzenetére

    Igen azt lehet látni Magyarországon is, hogy mennyire bejött a nehogy már nem azt csináljak amit akarok orosz mentalitás, csak 3 * több halott van, mint lakosságarányosan, Ausztriában, vagy Németországban, aztán a magyarok a szokásos kádári gógyival megmagyarázták, hogy máshogy számolnak, nem is úgy volt. de b..... A magyar hülye nem képes betartani a szabályokat, nem képes együttműködni, nincs csapatszellem, csak a régi doktrina, amit ellopok az az enyém.... Na ez a mentalitás amit most ide leírtál.

    Nincs azzal baj, ha egyénekre bontva akarunk valamit megoldani, csak akkor az ne olyan helyen legyen mint USA, Oroszország. vagy Magyarország, mert ezeknél hülyíthetőbb 3 nemzet kevés van a földön.

    A baj nem ez, hanem az, hogy ezt minden esetben a más szervével veri a csalánt nem a sajátjával. És ezt mind következmények nélkül. Teszi, mert orbanisztánban ez pontosan úgy működik a mint a kádár rendszerben, csak ott mindenki lopott (jajj bocs, nem mindenki, csak nem tudjuk ki, ezért senki nem tudja, hogy ki..... Mint a magyar népmesékben), ma meg mindenki okosabb, mint egy ötödikes, meg főleg felelőtlenebb is...

    Na nehogy má....... mi... :W

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #90 üzenetére

    Magyarországon következmények... :D
    Az emberekben annyi felelősségtudat sincs, hogy nem megyek el egy focimeccsre, mert esetleg be vagyok oltva, akkor is beteg lehetek. És fertőzhetek is, ha még én esetleg nem is kerülök kórházba. Semmi.
    Megmondta a TV-ben, hogy az oltás a megoldás, aki nem oltatta be magát meg is dögölhet, mert hát na ez a demokrácia... Nem ez felelőtlenség.
    De szabadok vagyunk, nem baj, ha belehal 3* annyi ember, mint egy "nem demokráciában", de mondjuk ezt, és akkor jó lesz....
    Ahhoz, hogy valaki felfogja, hogy ez nem jó kell egy fajta intelligencia, na attól függően, hogy mennyi intelligensebb ember van egy társadalomban fogja meghatározni egy társadalom működését. Van ahol több ilyen ember van, meg van ahol kevesebb.

    Persze mit mond erre az "okos" magyar ember, ja hogy tőlünk nyugatabbra nincs demokrácia, mert ezt vagy azt bevezetnek, a különbség, hogy ahhoz is kell egy intelligencia, hogy rájöjjön valaki arra, hogy mi fontos és mi nem valamint, miért kell valamit betartani, és miért nem.

    Persze persze mindenhol vannak tüntetések, vagy aközött hatalmas különbség van, hogy a társadalom nagy része szabálykövető, és vannak akik nem, vagy amúgy a társadalom nagyobb része szerint "demokrácia" van, ami azt jelenti, hogy azt csinálok amit akarok... Ja nem....

    Ezért mondom, hogy milyen vállalja a felelősséget? Az, azt csinálok amit akarok, és a szabálykövetés nem szokott haverok lenni. Főleg egy olyan történelmi helyzetből indulva, hogy mindent el lehet lopni, mert úgysem keresik...
    A kettőnek mi köze egymáshoz, látszólag semmi, gyakorlatban, meg nagyon sok, a mentalitás....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz jerry311 #5 üzenetére

    Lásd aláírásom.. :U

    Egyébként szomorú. Szép kis Orwell.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Gargouille

    őstag

    válasz hallador #126 üzenetére

    Nem mondom, hogy mindig egyetértek veled, de most igen, legalábbis abban a tekintetben, hogy szerintem is kis hazánkban tort ül a sötétség és az egoizmus. Ez sajnos itt a fórumban is látható, pedig itt azért mégiscsak a értelmesebbje jön össze.

    Sötétséget mondok, mert ahogy a maszk viselésnél, úgy az oltásnál is nagyon jól látható, hogy mennyire nem értik meg az alapvető összefüggéseket sem, hiába magyarázzák már két éve, már a jóformán csak elbábozni nem bábozták még el, hogy a leghülyébbig is eljusson, de nem. És egoizmust mondok, mert mindenki csak azt hajtogatja, hogy ÉN, ÉN... valahol elkeserítő. Nade ez már túl off, nagyon eltértünk az eredeti témától.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Luperator

    tag

    Örülök, hogy relatív kulturált formában tudtok beszélgetni erről, bár azt nem gondoltam, hogy a jelen helyzet (már már mondhatni megkerülhetetlenül) szóba fog kerülni.

    Egy bajuk van a telegrammal, nem ugyanolyan moderált szócső mint amilyenné igyekeznek tenni a többi óriást, semmi több. Kár ebbe belelátni terroristát meg bármi mást. A terrorizmusról annyit, hogy az mindig a hatalmat szolgálta, legyen az akárki számára bármilyen tragikus, egy két merész esetet leszámítva.

    A társadalmat az egójánál fogva véreztetik ki. Tavaly is tudvalévő volt, hogy nem lesz elég a két adag, bármit is mondanak, de a három sem, négy sem. És nem csak korona lesz, bár ez utóbbin még nem léptünk át. Mindenki csak néz ki a fejéből, ó ez konteó, ez úgy sem így lesz, nem fognak kötelezni. Azt mondták én vagyok az értelmiség, hisz teszem amit mondanak meg hát csak a segédmelós meg a takarítónő kételkedik ebben, de hát azért mert buta szegény. Oszd meg és uralkodj. Ezer éve űzik és még mindig felül a jónép ugyanarra a hintára. Amikor meg mégis köteleznek, zsarolnak, mindenki mutogat mindenféle számokra, hogy nézd meg, hát ezért. Közben meg a médiából a szájába pakolt közhelyekkel meg demagóg dumákkal dobálózik, holott ő sem tud többet mint más, de a kritikai gondolkodás a beszűkült tudatban megszűnt létezni és csak a program fut amit reggeltől-estig nyomnak.

    A vicces, hogy nem is titkolják ilyen gépezet mögött a célokat, hogy nem tér vissza a régi világ, ha húsz adag lesz benned akkor sem. Ennek vége, ahogy ennek a gazdasági lufinak is vége lesz és kegyetlen mód fájni fog annak is, aki teszi azt amit elvárnak tőle. Nem lesz más a sorsunk, ugyanúgy a sz@rba evez mindenki. De vegye fel mindenki nyugodtan a hitelt, csók, babaváró, zöld hitel, jöhet minden. Visszafizetni már senki nem fogja a klasszikus értelemben.

    Két éve megy az egész és még mindig ugyanabban vergődünk. A világ tele van féligazságokkal és azt a felét hallgatják leginkább, ami az aktuális célt elősegíti. Magasról lesz@rják ki védett, ki nem, a milliószámra beszerzett adagot ki kell fizetni és pont. Business as usual.

    Az emberek meghalnak. Meghaltak eddig is meg fognak ezután is. Nem emlékszem, hogy korábban ilyen reakciók lettek volna mikor 2015. vagy 2017. évében a szezonális influenza a teremtőhöz küldött 30ezer magyar lelket. Nem egy év alatt, egy szezon alatt. Nem beszélve egyéb, vezető haláloknak számító betegségekről. Most meg fenenagy demokráciában amikor azt mondják kuss és otthon ülsz este 8 után meg ezt meg azt csinálod a te érdekedben, lehajtjuk a fejünket és bőszen bólogatunk hisz értünk teszik.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Fred23 #124 üzenetére

    "nem vak ez a ló, csak bátor"

    Erre mi szükség van? Miért akar ilyen gyorsan menni? Biztosan pszichiátriai eset, ki kéne vizsgálni, nem?

    tulajdonképpen igen, csak ez nem érint milliárdokat a Földön. Egyébként a német politikusok is tudják, hogy hülyeség a sebességhatár nélküli autópálya csak nem mernek szembeszállni a választókkal.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Fred23 #124 üzenetére

    Az orvostudomány lényege, hogy meghosszabbítsa és könnyítse az ember életét. Orvosi/gyógyszeres terápia során ugyanúgy a tested gyógyítja meg önmagát, csak sokkal gyorsabban, az esetek túlnyomó többségében bármilyen mellékhatás nélkül.
    Ha a megfelelő orvosságtól pár nap alatt helyrejönnél, és mégse szedsz be semmit, csak felesleges terhelésnek és plusz stressznek teszed ki a szervezeted és akár hetekig meg vagy zombulva, ha éppen beteg lettél. Ez még akár a hátralévő élettartamot is befolyásolhatja hosszútávon. Ugyanez az oltással, amely preventív jellegű, ergo ha mégis elkapod, akkor nagyobb valószínűséggel kevésbé, vagy szinte alig sem lesz a szervezeted leterhelve a gyógyulás során.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #130 üzenetére

    Mi történik azokkal, akik most vesznek fel 20 évre - fix kamatozásút - várhatóan ? (Tegyük fel, mindig tudja fizetni a törlesztőt, mert olyan iparágban dolgozik, és 10 év múlva visszaadná a banknak a maradékot). Mi a legrosszabb forgatókönyv ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz gidalight #129 üzenetére

    Konkrét személyes tapasztalatom van a közelmúltból, hogy de, rád bízzák

    Nekem is, nem bízzák rád. Annyit kérdeznek hogy kaptál-e védőoltást ellene az elmúlt években.

    Soha nem kaptam felnőttként tetanuszoltást, pedig kellett már varrni.

    Először arra gondoltam, hogy valami maffiasebészetre jársz összevarratni magad de ott biztos beadná a doki, nehogy a te halálod miatt nyirják ki a családját..

    Megirnád melyik balesetin vagy sürgősségin engednek el tetanuszoltás nélkül? Nehogy véletlenül oda menjek.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sanya #121 üzenetére

    mert abból a hsz-ből le lehet vonni azt a következtetést, hogy csak hazánkra értettem... hint: nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #133 üzenetére

    Semmi extra nem fog történni. Mármint ha azt vesszük, hogy amolyan eszközkezelőn keresztül bérelik majd a házukat, ha a hitel bebukott(mint a jó pár évet futott program keretében volt ilyen lehetőség már) . Orbán olyan-amilyen de sok mindent elejt. Idén év elején 7,5% inflációról beszélt, de nyilván ennél több lesz. Viszont azt is mondta, hogy 2025-re prognosztizálják 1,5% körül. Ergo addigra már az új gazdasági rendszer fog felfutóban lenni, digitális forint meg miegyéb.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #136 üzenetére

    Ha a hitel bebukott - a bank miatt ? (Mert én abból indultam ki, hogy emberünk tudja fizetni, jól fizetett IT-s, a cége az inflációt követi, a cége termékei elképesztőt mennek, emberünket szeretik odabent, satöbbi - tehát stabilnak ítélhető meg az a része a dolognak, hogy emberünk fizetőképes marad a következő 20 évben is).

    A többit értem - és amúgy milyen durva.. persze jósgömb kéne ehhez, de beleugrik valaki MA egy fix-be, hogy az emelkedést megússza, erre jön majd egy békasegge alatti kamatkörnyezet megint és ő annak a rendszernek nyilván tagja lesz. Kicsit mintha a bankszektor (globálisan) úgy szo***ná a világot, ahogy akarja. Elbáboznak most egy káoszt, és mikor mindenki felvette a fixet 4-5%-ok mellett, hozzák az új világot 1%-al, lol.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • gidalight

    tag

    válasz arnyekxxx #134 üzenetére

    A harapás ügyelet volt, nem kórház (h, hát ha aggódunk, akkor lehet, de senki sem törte magát ezért túlságosan. Utólag igazuk volt, ráadásul az egy kellemetlen procedúra, uh nem nevezném meg őket).

    Hatvan sürgősségi. Fel sem merült bennem sem :P.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz arnyekxxx #123 üzenetére

    nem állítom, hogy egy összetevője van a dolognak.
    de azt igen, hogy ahol az iskolában rendes nevelést kap a diák (nem csak oktatást, nevelést is), ott hatékonyabban mennek a dolgok.
    mondjuk probléma az is, hogy az első elhülyített generáció van most szülő korban, tehát a gyerek nem csak azért neveletlen, mert az iskola olyan, amilyen, hanem azért is, mert az apja meg az anyja is már neveletlen korosztályba tartozott.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #137 üzenetére

    Bankok lesznek, ha nem is ennyi lesz majd. A nemzeti bankokat kívánják kereskedelmi bank oldallal felruházni, az MNB digitális forint kiadványában olvastam már erről azt hiszem de korábban már máshol is láttam. Szerintem a tartozás mint olyan nem fog eltűnni, lényegtelen ki miatt szakad meg az egész. A bankot megveszi egy másik, vagy kitalálnak valami mást . A pénzrendszer ezen részét nem fogják elengedni de ez már maga a rendszer lényege.
    Hosszú időn keresztül úgy fejlődött a világ, hogy mindig voltak kiaknázatlan részei, ahová a tőke áramlani tudott és a profit garantált volt. Ennek úgy néz ki vége. Hát az új társadalmi/gazdasági berendezés pont ezért is tesz nagy hangsúlyt a jónép regulázására és a technológiai fejlődésre mert most épp ebben látják azt a profitot amit nem tudnak honnan előteremteni. Igen, jósgömb jó volna bár nem tudom akarnám e látni vagy érteném e amit látok.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz gidalight #138 üzenetére

    ráadásul az egy kellemetlen procedúra,

    Mármint beadni egy injekciót?

    Utólag igazuk volt

    Utólag én nyertem volna az eheti lottóötöst.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bambano #139 üzenetére

    mondjuk probléma az is, hogy az első elhülyített generáció van most szülő korban,

    Na ja, a mostani szülőkorúaknál idősebbek között szignifikánsan kevesebb a nettó tudatlan hülye. Az antivaxxer csoportokban is alig találni idősebbeket. Oh wait...

  • hallador

    addikt

    válasz gidalight #129 üzenetére

    Bizony és mindenki aki ki meri mondani, hogy honnan származik az a "gondolkodás" mód, amit Te annak tartasz máshol ezt felelőtlenségnek tartanak. Te/Ti "okosságnak". Gondolom téged semennyire nem zavarnak a tények. Láthatóan nem. Csak így tovább a Lenini úton.....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #140 üzenetére

    bár nem tudom akarnám e látni vagy érteném e amit látok.

    Dettó. Kíváncsi vagyok, mit fog hozni a decentralizáltság & blockchain karöltve, a cloud már rég nem a jövő technológiája, az csak egy buta eszköz, de előbbi kettő még csak épphogy nyitogatja szárnyait, megfogni a régi rendszer uralkodóinak ezt csak joggal lehet, máshogy nem, de mivel minden policy csak annyit ér, amennyit a mellé tett rendőr, ha egy full anonim-decent. rendszerben se bizonyítani, se semmit nem tudnak, ergo nincs "rendőr", nincs jogsértés sem, onnantól kezdve meg... :U

    Minimum érdekes világ jön, bízom benne, kevés emberi tragédiával, vagy csak olyanokéval, akik rászolgáltak arra.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Apollyon #132 üzenetére

    Lájkolom az orvostudományt, 3x vagyok oltva, és az oltás propagálása mellett vagyok, csak azért írom, nehogy valaki másként gondolja, aki csak a hozzászólások végét nézi.
    Annyi, hogy az oltás kötelezőségét viszont nem támogatom több hozzászólásban is kifejtett okból, illetve olyan ritkán vagyok beteg, hogy azt a kevés alkalmat igyekszem orvos nélkül megoldani. Igen, és egyszer tévedtem magam szerint is, mert biztosan sokkal hamarabb gyógyult volna meg a lábam kórházi ellátás mellett.

    arnyekxxx:
    Félek egy olyan világ eljövetelétől, amiben az extrém sportot űzők elmebetegeknek lesznek kikiáltva, és 90 felett mindenkit bézs színű állami lakóparkokba dugnak a saját érdekében szigorú orvosi felügyelettel, hogy biztosan elvegetáljon 100 éves koráig. Ha nem sikerül, a gondozók -de tán még orvosok is- megrovásban részesülnek, és 'gondatlan volt' táblával a nyakukban végig kell menniük a város főutcáján. Hiszen a 'normális' a lehető legnagyobb biztonság a lehető legtovább, mi más is lehetne?!
    Szerintem úgy általában a minőségi élet számít inkább, nem az élet hossza. Ezért is tudnék örülni annak, ha működne az oltási propaganda, és az élet visszatérhetne a megszokott medrébe. Ahogy és amennyire az EÜ bírja a terhelést, a korlátozásokat fel kell oldani.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Fred23 #145 üzenetére

    Aki olyan sportot űz amiben konkrétan az életével játszik azt szerintem senki sem tartja egészen normálisnak.

    Szerintem úgy általában a minőségi élet számít inkább, nem az élet hossza.

    Ezt addig gondolja így az ember amíg nem érzi, hogy hamarosan meghal. Az csak a filmekben van, hogy a főhős elégedetten, mosolyogva szenderül jobblétre.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Fred23 #145 üzenetére

    "Félek egy olyan világ eljövetelétől, amiben az extrém sportot űzők elmebetegeknek lesznek kikiáltva"

    Tulajdonképpen nézőpont kérdése a dolog, tekinthetők annak, igen. Ha nem az egyén, hanem a társadalmi nézőpontjából nézed, akkor mindenképpen. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Gargouille #147 üzenetére

    Ettôl én is félek. BDSM rulz. Azt nem tilthatják be. :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Luperator

    tag

    https://www.atv.hu/belfold/20220115/a-jarvannyal-meg-nincs-vege-kuszobon-az-ujabb-valsag

    Ugye a klímaváltozás az igazi ütőkártya, nem a jelen helyzet, a karbon lábnyom csökkentése és pontozása hát ugye ismét a mi érdekünk (részben persze) de cserébe megérett az idő, hogy megfizessen az emberiség azért amibe bizonyos körök kiapadhathatatlan profitéhsége vezette.

    Tekintetek el attól, hogy atv, néha napján meglibbenti a függetlenobjektív propaganda gépezet, csak senki se foglalkozik vele.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #149 üzenetére

    Nem tölt be, majd ismeretlen rendszerhibára fut.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Aktív témák