Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #13 üzenetére

    Köszönöm a segítő széndékod, végigmegyek az ajánlásaidon. A Windows 11 22H2 telepítés okán kerültem ide, mivel ezzel frissítettem a rendszert. Egy idő után használhatatlanságig belassult. Olyannnyira, h. már-már lefagyott a rendszer. Sőt, tulajdonképpen csak resettel tudtam újraindulni. (Ez egy 2 éve újonnan vásárolt gamer laptop. Ezt csak azért mondom, mert alapból erőforrásból nincs hiány, és a gépen nicsenek tört szoftverek.) Bosszantó az ilyen történet mert rengeteg időt és energiát vesz igénybe. Szoftvereket harvereket ellenőriztem ill. távolítottam el stb. végül arra az elhatározásra jutottam, pontosabban csak az a lehetőség maradt, h. visszarakjam az eredeti rendszert vagy egy teljesen új telepítést csináljak. Mivel a visszaállítási idő lejárt és nem akartam szenvedni a magyarítással sem így csak az új telepítés mellett döntöttem. (elbukva a számtalan programot beállítást stb. ami megint rengeteg idő visszaállítani...) Microsoft oldaláról indítottam a frissítést pontosabban csináltam egy hardwerkulcsot. Mindjárt itt jöttek a problémák, telepítéskor driverre volt szüksége (?) amit más gép hiányában esélyem sem volt megszerezni, ez meg ugye használhatatlan volt... (Sőt, később derült ki, a kulcs készítés a memóriakártyát is hazavágta, nem tudtam se törölni se formázni, az MBR visszaállíthatatlanságig sérült.) Szóval maradt a HP recovery kulcs. Bár vissza tudtam rakni az eredeti win-t, de közben törölt és leformázott a gépben mindent, kb. úgy 3.5TB-ot buktam hirtelen. Mivel csak az egyik lemez HDD a többit (2.5TB) visszaállítani sem tudom. A programok nem találnak sem partíciót sem fájlokat. A Pro-ra váltás csak mellékszáll. Offolhattam volna az egészet mint most, remélem megbocsájtasz.
    Még annyit, h. a területi kód bezavarhat-e? Ugyanis ez a gép Németországban lett vásárolva, eredetileg csak német vagy angol nyelven lehetett telepíteni a gyárilag installált windowst, amit most feltelepített rendszert az magyar, a telepítő így lett kiválasztva a microsoft oldaláról így lett letöltve. Az OEM kulcs (Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL-Lifetime) a cdkeysales.com-ról van, mivel ez egy hivatalos oldal nem valószínű, h. a kulcs hibás, és a ctrl+c/v sem szokott hibázni. Összességében azt merészelem gondolni, h. 2022-ben, és az elmúlt bő 30 éveb a világban valószínűleg sokezer billiárdszor végrehajtott windows telepítés után ennek egy baromi egyszerű folyamatnak kellene lenni, de a mikrosoft minduntalan ráébreszt arra, h. ők bármikor képesek az életed normál folyásának megváltoztatására.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #13 üzenetére

    Végül sikerült aktiválni a pro-t köszönöm az útmutatást.
    A fenti aggályokat, okozott problémákat kiegészítve, kb 48 órája fogtam hozzá a műveletnek, a fent említett dolgokat elbuktam, 4x telepítettem úra a win-t.
    Ide vezet az okoskodás és az erőszakosság. Amikor meg akarják mondani, h. neked mi a jó, hogyan éld az életed. Akár cég akár szervezet bármi is legyen az. Nem a lehetőséget adják meg a választásra, hanem irányítanak. Borzasztó kihívás lehet bennehagyni a telepítőbe az opciót, ezzel megadni a választás lehetőségét. Az már extra kihívás lehet, tájékoztatni az usert, h. van kulcs az eszközön, azt akarod használni vagy másikat? Nem, ők megmondják, h. te mit akarj. Pontosabban meg sem mondják, kész tények elé állítanak. Egyébként most sem volt serial ablak mert a PID-el nem foglalkoztam, de telepítés után már tudtam aktiválni persze csak internettel, ami akkor lehet gond, ha valaki offline, vagy belső rendszerben akar használni egy gépet. Amikor elköltesz egy rendszerre bő 1.5 millát, talán joggal várhatod el, h. az működjön is, úgy ahogy szeretnéd. ...gondolná az ember, de nem. Azt már csak tényleg a margó szélére, az utóbbi években leszoktam róla, úgy látszik hiba volt. Még mindig szükséges a biztonsági mentés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák