Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dolon75 #8 üzenetére

    Hát van némi rálátásom, de eddigi információim szerint bizonyos esetekben sántít a dolog, mint hogy pl. azért "feltörhetetlen" egy régebbi infó szerint üvegszálon, mert változik a fotonok polarizációja, ebből a végpont leszűri, hogy lehallgatják és megszakad az információáramlás... Persze ez csak egy verzió amiben sántít az infóim szerint és akkor sem feltörhetetlen lesz, csak sokkal nehezebb lesz feltörni a védelmi mechanizmus okán (bár ha már mindenhol kvantum számítógépek végzik majd a hálózaton az adatáramlás továbbítását, nem hiszem hogy valami hasonló elven működő jelismétlőt nem lehet majd közbeiktatni, ami ugyan úgy közvetíti az adatot, csak éppen nem csak a végpont részére), persze ez csak egy verzió és egyfajta közegen és egyelőre méregdrága, főleg egy egyetem két része között.
    Ha esetleg két kvantumszámítógépet fogtak volna be a feladatra és maguk az egyetem hallgatói saját tervezésű szoftverrel titkosítják az adatforgalmat "kvantum" szinten, azt mondom oké, de mikor célhardvert állítanak be erre a feladatra és felvágás szerűen "feltörhetetlennek" beállítva írnak róla cikket, hát az ilyentől kicsit rosszul vagyok.
    Ennyi erővel akkor az egyetemeken, illetve egyéb helyeken a hálózati laborok a drágább Cisco eszközeiket is lecserélhetnék a legolcsóbb, vagy éppen legrégebbi, kidobált Cisco eszközökre, mert hogy ugye azokkal is meg lehet tanulni a hálózatprogramozást, nem kell a legdrágább eszköz hozzá, főleg nem célhardver (sőt pl. a Cisco-t tanulók akkor nyomhatnák az egész évet Packet Tracert-ben), szóval ez a színvonal emelés tapasztalatszerzéssel szöveg nálam nem jön be, főleg ha azt nézzük, hogy mondjuk az országban hány cégnél van kvantumtitkosítás, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, aki meg külföldön akar dolgozni ilyen cégnél, az amúgy sem magyar oktatási intézményt fog választani, sőt a magyar emberek többsége már így sem választja, pedig nem akar mindenki kvantumszámítógépekkel, meg kvantumtitkosítással foglalkozni, csak szimplán látják, hogy nem éri meg itt elmenni felsőoktatásba, mert csak a látszatra adnak, másra nem, de mindegy, hagyjuk a témát.

Új hozzászólás Aktív témák