Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Jaj, hagyjuk már ezeket a hülyeségeket, még hogy feltörhetetlen, meg kvantum titkosítás .. az hogy egy kvantum számítógép végzi a titkosítást, még nem nevezhető feltétlenül kvantum titkosításnak, meg feltörhetetlennek sem. Az utóbbi pár évben nem is emlékszem, hány feltörhetetlen titkosítás, játékvédelem (pl. denuvo) volt, aztán végül is mindet feltörték, némelyiket egész látványos módon, attól hogy most valami új alapon van (már ha nevezhető újnak), nem kell rögtön a feltörhetetlen címkét rárakni. Értem én, hogy kell a szenzációhajhász cím, de aki kicsit ért is ezekhez, azoknak ez nem más, mint hazugság, abból meg már elég volt.
    Esetleg ha nem hagyományos száloptikai hálózaton történne a kommunikáció, hanem változó frekvencián, esetleg a szubtérben (ugye ha már kvantum fizikán alapszik a kvantum informatika, akkor ne csak viselkedési azonosságokban gondolkodjunk és az alapján ragasszuk rá a kvantum jelzőt, hanem akár más dimenziókban is lehetne gondolkodni), ha már kicsit jövőben gondolkodunk, akkor azt mondom oké, talán meg lehetne ezekkel az a jelzőkkel illetni, meg így felkapni az egészet és biztos nem lehetne feltörni mondjuk 5 éven belül, de így .... Az internet legelső változata, főleg a katonai rész is csak addig volt feltörhetetlen, míg el nem kezdtek terjedni a számítógépek a fogyasztói piacon és egyre több felhasználó nem csatlakozott a hálózathoz, na de mindegy. Az ilyen hírek kicsit túlságosan fel vannak futtatva, értem én hogy magyar, meg örülni kell neki, de azért túlzás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák