Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz tdd587 #22 üzenetére

    Van ellenérv, de nem fogom most kifejteni, mert ahogy írtam türelmetlen vagyok ahhoz, hogy egy 30-40 hsz-en keresztüli vitát lefolytassak az ügyről. Egy sör mellett menne, így fórumon keresztül nem. Nekem nem fáj, ha így látod, nem vagyok tőle kevesebb (sőt!).

    Amúgy meg van olyan, hogy egy-két mű nem tetszik, még ha egyébként nagyra tartják is, de ebből bármilyen általános következtetést levonni a műfajra khm... nem teljesen átgondolt dolog.

    Feltetted magadnak a kérdést, vagy a magyartanárod feltette neked, hogy tényleg megértetted-e miről szól a mű? Sikerült kibontani minden rétegét? Megértetted az áthallásokat? Tudtál a sorok között olvasni?

    A komoly irodalom pont azért komoly irodalom, mert nem rágja a szádba azt hogy miről is szól, és hogy mi a tanulság, hanem el kell rajta gondolkodni. Még úgy sem mindig megy, nem gond, utána lehet olvasni. Ezért tanul az ember művet elemezni az iskolában, és ezért kell azt a rohadt sok életrajzot megtanulni, hogy lásd, hogy mi van a könyv hátterében. Enélkül tudnád például, hogy a 70-es 80-as évek gyerekkönyveinek több mint fele kőkemény bújtatott társadalomkritika a fennálló rendszer ellen? Azok, mert az íróikat letiltották a felnőtt könyvekről, csak gyerekkönyvet írhattak, így megoldották abból. Így már azért egész máshogy szól a "bóbita bóbita táncol".

    Más műfaj: zene. Hallgass Belgát, vagy hallgass Quimby-t. Ne egyszer, legalább háromszor. Sokaknak csak az jut el, hogy ez bulizene, mi közben olyan mélységei , rétegei vannak, amit csak gondolkodással, odafigyeléssel és többszöri "ízlelgetéssel" fedezel fel.

    Ennyit tudok segíteni.

    re:szerk: hol személyeskedtem? idézd kérlek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák