Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz GalloG #175 üzenetére

    te sem érted.
    nem gond.
    amit írsz, annak a rendes neve overbook, magyarul nevezzük túlfoglalásnak. mindenhol van ilyen, a szállodákban, a repülésben, a távközlésben.

    például a digi overbookol, amikor 32-es vagy 64-es osztással adja az ftth-gpon-t. például nekem gigabites digim van, és legalább 32, de lehet, hogy 64 másik ügyféllel osztozom azon a sávszélességen, amit a gpon egy ilyen hálózati szeleten tud. vagyis KETTŐ ÉS FÉL gigabiten osztozunk (rosszabb esetben) 64 gigabitnyi eladott sávszélességgel.
    és abban is biztos vagyok, hogy a digi ide, Debrecenbe, az ország legnagyobb nem budapest jellegű városába, nem hozott el annak a saccra kb. 20-30 ezer előfizetőnek 30 ezer gigát, vagyis 30 terabit/sec sávszélességet, hanem hozott nagyságrendileg 20-40 gigabites kapcsolatból mondjuk kettőt.

    tehát amikor te arról beszélsz, hogy "az ügyfeleknek eladott garantált sávszélesség csak néhányszorosa a rendelkezésre állónak...": akkor alsó hangon három nagyságrendet tévedsz. helyesen: ha szerencséd van, akkor csak néhányEZERSZERESE.

    a negyven gigabites drótot a te elképzeléseid szerint osztva valahol negyven és 200 előfizető között tudna kiszolgálni.

    és mindenki tisztában kell, hogy legyen, mert az a tény, hogy nekem 3300 forint bruttó a számlám, fel kell, hogy világosítson arról, hogy biztosan nem dedikált kapcsolatot kaptam. ugyanis ha dedikált kapcsolatot kértem volna, akkor alsó hangon lenne még két nulla a szám végén, és, valószínűleg, még szorozva is lenne egynél nagyobb számmal.

    ez teljesen jól tud működni mindaddig, amíg az ügyfelek zöme belesimul abba, hogy túlfoglalás van. minél több ügyfél van a hálózaton, annál jobban kiegyenlítődik az összterhelés. Egyszer az egyik durrantja meg a hálózatot egy rövid időre, máskor a másik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák